444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki Çayları

02 Aralık 2014

Takvim yaprakları artık kış aylarını gösteriyor, grip ve soğuk algınlığı ise yavaş yavaş kapıları çalmaya başlıyor. Pek çok insanı halsiz bırakan kış hastalıklarına hazırlıksız yakalan kişiler, bu süreci çok daha zor atlatıyor.

Diğer kış hastalıkları ve bu hastalıkların tedavisi ile ilgili detaylı bilgi için ''Kronik Kış Hastalıkları'' başlıklı sayfamıza göz atabilirsiniz.

Boğazda yanmalar, halsizlik ve akıp duran burun soğuk algınlığının ilk belirtisidir. Bu belirtiler hisseder hissetmez antibiyotiklere sarılmak yerine bitkilerin ve doğanın gücünden destek almak çok daha yararlı olabilir. Basit ev reçeteleri, hem hastalığın ciddi boyutlara ulaşmasına engel olacak hem de vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayacaktır. 

  

Soğuk Algınlığının Devası 5 Bitki Çayı!


Ekinezya Çayı

Ekinezya bitkisi tam bir soğuk algınlığı savaşçısıdır. Hazır paket şeklinde de satılan bu çayı aktar veya eczanelerden bulabilirsiniz. Soğuk algınlığının belirtilerini hisseder hissetmez ekinezya çayı tüketmeniz, faydalı olacaktır. Ekinezya çayı bağışıklık sistemine de katkı sağlayacağı için her daim elinizin altında bulundurmanızı öneririz.

Ebegümeci Çayı

Solunum sistemi problemlerinde koruyucu olarak kullanılır. Enfeksiyonlarla savaşmada büyük etkisi olan ebegümeci çayı, öksürüğe, burun akıntı ve kanamasına, nefes darlığını iyi gelir. Soğuk algınlığı dışında faranjit, bronşit, grip gibi hastalıklar için de faydalıdır.

 

Nane-Ihlamur Çayı

Pek çok evde tüketilmesine rağmen ıhlamur çayının faydaları bilinmemektedir. Peki, ıhlamur nelere iyi geliyor? Ihlamur çayı, vücudun savunma gücünü arttırarak ateşli hastalıkların giderilmesine kullanılıyor. Bunun yanında migren ağrılarının giderilmesinde de faydalı olmaktadır.

Portakal-Elma Çayı

Öksürük ve ses kısıklığına iyi gelen bu çay, sindirim sistemine olumlu etki sağlar. İçindeki C vitamini sayesinde vücut direncini yükseltir. Bu çay, bulantı ve kusmayı gidermede de kullanılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zencefil ve Ihlamur Çayı

Nefes darlığı, astım ve bronşit gibi hastalıkların tedavisinde faydalıdır. Gevşetici, sakinleştirici ve terletici etkisiyle her türlü soğuk algınlığına iyi gelmektedir.

Bütün bu bilgilerin kontrollü tüketilmesi gerekir. Herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan veya bu bitkilerin üzerinde nasıl bir etkisi olabileceğini kestiremeyen kişiler, doktorlarından yardım almalıdır.

Mutfağımızda ve soframızda bulunan bitkiler ve gıdalar sağlığımıza etki edebilmektedir ancak sağlıklı yaşam için yeterli değildir. Yaşayabileceğiniz sağlık problemi bütçenizi aşabilir, bu yüzden özel sağlık sigortanızı zaman kaybetmeden yaptırın. Özel sağlık sigortasında avantajlı paketler için Sigortam.net'e gelerek en iyi fiyat garantisi ile sigortalanma şansını ertelemeyin. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.