Soğuk Algınlığı Problemlerinizi Doğal Antibiyotiklerle Halledin!

Kış aylarının gelmesiyle birlikte artış gösteren hastalıklara karşı ilaç tedavisinin dışında doğal yöntemlerle mücadele etmek isteyenler için doğal antibiyotikler önerilir. Öyle ki sağlık dünyasında doğanın bu mucizelerinin hastalıklara karşı vücut direncini ilaçlardan daha iyi koruduğunu belirtenler dahi var. Peki nedir bu doğal antibiyotikler? Bağışıklık sistemi için güçlü ve doğal çözümler üreten doğal antibiyotikler hakkında detaylı bilgili yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ancak siz yine de herhangi bir hastalığa karşı doğal yöntemlerle çözüm aramadan önce mutlaka doktorunuzun görüşlerini almayı unutmayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Doğal Antibiyotikler Listemiz

Zencefil

doğal antibiyotikler zencefilEski çağlardan bu yana antiseptik özelliği nedeni ile virüs, mikrop ve bakterilere karşı kullanılan zencefilin, gaz söktürücü, sindirim düzenleyici, solunum yollarını açıcı ve toksin atıcı özelliklerinin de olduğu bilinmektedir. Ayrıca Amerikan Kanser Derneği’nin zencefilin tümör gelişimini engelleyici özelliği hakkındaki araştırmaları devam etmektedir.

Zencefil taze olarak rendelenmiş halde yemeklerde kullanılabileceği gibi, dövülmüş veya parça hali ile çay haline getirilerek de tüketilebilir. Ayrıca soğuk algınlığı ve öksürük gibi durumlarda bal ile karıştırılarak iyi bir çözüm olabileceği gibi, tablet haline getirilmiş hali ile günlük takviye olarak da kullanabilir.


Zerdaçal

doğal antibiyotikler zerdaçalDoğanın bir diğer mucizesi zerdaçal ise genellikle toz haline getirilmiş baharat halinde veya kapsül olarak tüketilmektedir. Antiseptik özelliği nedeniyle doğal antiyobiyotik olarak nitelendirilen zerdaçal, iltihap, akne, mesane enfeksiyonu, cilt ülseri tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Zerdaçalı yemeklerde baharat olarak kullanabileceğiniz gibi, bir çay kaşığı zerdaçalı bir bardak su, süt veya bir kase yoğurda katılarak tüketebilir, dilerseniz de eczanelerden kapsül halinde alabilirsiniz.


Sarımsak

doğal antibiyotikler sarımsakSıra doğal antibiyotikler denilince akla ilk gelen bitkiye geldi. Sarımsağın faydaları için söylenmesi gereken ilk şey çiğ halinin veya yağının mikroorganizmalar üzerinde doğal bir antibiyotik etkisi yarattığıdır. Sarımsağın bu faydaları dışında antiseptik özellikleri nedeniyle romatizma, bademcik ve eklem romatizması enfeksiyonları, öksürük ve bronşit gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği belirtilmektedir. Sarımsağın bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve hücreleri koruduğu yönünde bulguya rastlanmış birçok araştırma mevcuttur.

Sarımsağın faydalarından tam olarak yararlanılması için genelde çiğ olarak çiğnenerek veya yoğurtla tüketilmesi tavsiye edilmektedir.


Soğan

doğal antibiyotikler soğanSoğan ve soğan suyu, içerdiği antiseptik özellikleri nedeni ile kış hastalıkları karşısında kullanılan bir diğer bitkidir. Soğan ve soğan suyunun bağışıklık sistemini güçlendirerek, hem hastalıklardan korunmak, hem de hastalıklarla mücadele etmek için tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Günlük hayatta neredeyse her türlü pişirme ve yemek çeşidinde kullanılan soğanın, çiğ olarak tüketilmesinin sağlık açısından daha yararlı olduğu belirtilmektedir.


Kuşburnu

doğal antibiyotikler kuşburnuC vitamini açısından dünyanın en zengin bitkisi olan kuşburnu, taze, kuru veya çay haline getirilerek tüketilebilmektedir. Mevsim geçişleri sırasında çok iyi bir koruyucu olduğu belirtilen kuşburnu, soğuk algınlığı ve solunum yolu enfeksiyonlarına karşı da vücudun direncini yükselten bir bitkidir.

Bazı araştırmalar kuşburnunun yaraları iyileştirici ve kan temizleyici özellikleri olduğu yönünde bulgular ortaya koysa da, henüz bu konu hakkında kesin bir kanıt sunulamamıştır.


Sağlık Sigortası ile Hem Siz, Hem de Sevdikleriniz Güvencede

Hastalıklar karşısında hızlı ve kaliteli bir sağlık hizmeti almak, gerek kendinize, gerekse de sevdiklerinize sağlık güvencesi sağlamak için özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya başlayın. Hemen özel sağlık sigortası başvurusuformunu doldurarak veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sağlınızı güvenceye alabilirsiniz.

Daha uygun poliçe fiyatlarına sahip tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alarak da bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi internetten kolayca seçebilmeniz mümkün.

Benzer İçerikler

Diş Ağrısına Son Verecek Etkili Öneriler!

Diş Ağrısına Son Verecek Etkili Öneriler!

Ağız ve diş eti hastalıkları günümüzde yaygın olarak...görülen önemli sağlık sorunlarından biridir. Gereken değerin verilmediği dişler belirli bir zaman sonra daha büyük sorunlarla...karşınıza çıkabilmektedir. Bu sorunlar çoğu zaman diş ağrısı ile sonuçlanabilir. Peki diş ağrısı...nasıl geçer, diş ağrısını geçirmek için ne yapılmalı? Sürekli diş tedavisiyle uğraşmak maddi ve...manevi açıdan sizi mutsuz edecektir. Bu nedenle diş bakımı ve diş temizliği çok...önemlidir. Dişinize zarar veren alışkanlıkların neler olduğunu merak ediyorsanız "Diş Sağlığına Zarar Veren Alışkanlıklar
" yazımıza göz atmanızı...öneririz. [widget id="sigortamnet_saglik_widget-2"] Diş ağrısının birçok...sebebi vardır. Diş ağrısını çok fazla yaşıyorsunuz mutlaka doktora görünmeniz gerekir. Biraz sonra geçer demek ya da ağrı...kesicilerle ağrıyı bastırmaya çalışmak, dişinizde ya da diş etinizde var olan büyük sorunu görmenizi engeller. Diş doktoruna...görünmeniz gerektiğinde yüksek masraflardan bütçenizi korumak için diş hastalıklarının teminat altında olduğu sağlık...sigortası yaptırabilirsiniz. Bu sayede diş sağlığınızla ilgili hangi hastaneye gideceğinizi düşünerek vakit kaybetmek yerine...direkt tedaviye başlayarak sağlığınız için zaman kazanabilirsiniz. Peki diş ağrısı sebepleri nelerdir?...Diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısı hakkında merak ettikleriniz için yazımızın devamını...okuyabilirsiniz.

Diş Ağrısı Sebepleri

 • Dişlerin çürümesi,
 • Dişlerde...kemik kaybının oluşması,
 • Diş eti iltihapları,
 • Yanlış uygulanan diş tedavileri,
 • Diş...gıcırdatması,
 • Hastalık zamanları,
 • Regl dönemi
Bazı diş ağrılarında saattin geç olması,...müsait olamama, çalışıyor olma vs. durumlarında ağrıyı azaltıcı bazı püf noktalarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede geçici...de olsa ağrı hafifleyebilir. Ağır ve sürekli diş ağrısı çekiyorsanız şartların mümkün olduğu ilk an doktora gitmeniz...gerekir.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

 • Dişlerinizin arasında kalan bazı besinler...ağrıya neden olabilir. Bu nedenle dişlerinizi fırçalamanızda fayda var. Diş ipinin kullanılması da yararlı olacaktır.
 • ...
 • Tuzlu su ile gargara yapmak oldukça etkili bir yöntemdir. Tuz ayrıca dişlerdeki bakterileri de yok ettiği için diş eti...şişmelerine de iyi gelir.
 • Diş ağrısı nasıl geçer? sorusunun en bilinen cevabı, ağrı kesicilerdir....Ağrınız çok fazlaysa ağrı kesici kullanabilirsiniz. Eğer çok şiddetli ağrı varsa ve iltihaplanma oluşmuşsa antibiyotik...kullanımı gerekebilir. Yine de antibiyotik kullanımı doktor tavsiyesi ile olmalıdır.
 • Karanfil ve karanfil yağının da...enfeksiyonu tedavi edici özelliği vardır. Bakteriyi yok edici özelliği ile diş macunlarının içerisinde de tercih edilir. Ağrıyan...yerin üstünde biraz bekletilirse o bölgeyi uyuşturarak, ağrının hafiflemesini sağlar.
 • Sarımsağın da karanfil gibi...bakterileri yok edici özelliği vardır. Çürüğün üzerinde bekletilmesi iyi gelecektir.
 • Ağrıyan bölgeye buz...uygulanması da ağrıyı azaltacaktır.
 • Çörek otu da düzenli kullanım sonucunda ağrıya sebep olan durumları yok eder....Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi de vardır.
 • Buğday çimi suyunun da enfeksiyonu önleyici özelliği...mevcuttur. Ağızdaki bakterileri öldürür.
 • Antibakteriyel ve antiseptik özelliğe sahip olan Zerdeçal diş ağrılarını...giderir.
 • Antibakteriyel ve antienflamatuar özelliğe sahip bir baharat çeşidi olan karabiber de antibiyotik görevi...üstlenir.
Diş sağlığınızı önemseyin, tedaviye gerektiren durumlardan kaçınmayın. Sigortam.netüzerinden en uygun sağlık sigortası fiyatlarıiçin teklif...alabilirsiniz. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 merak ettiklerinizi öğrenebilir, sigortanızı...satın alabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL