Soğuk Algınlığı Problemlerinizi Doğal Antibiyotiklerle Halledin!

Kış aylarının gelmesiyle birlikte artış gösteren hastalıklara karşı ilaç tedavisinin dışında doğal yöntemlerle mücadele etmek isteyenler için doğal antibiyotik işlevi gören bitkileri derledik. Öyleki sağlık dünyasında doğanın bu mucizelerinin hastalıklara karşı vücut direncini ilaçlardan daha iyi koruduğunu belirtenler dahi var.

Ancak siz yine de herhangi bir hastalığa karşı doğal yöntemlerle çözüm aramadan önce mutlaka doktorunuzun görüşlerini almayı unutmayın. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

İşte Doğal Antibiyotik İşlevi Gören 5 Bitki

Zencefil

Eski çağlardan bu yana antiseptik özelliği nedeni ile virüs, mikrop ve bakterilere karşı kullanılan zencefilin,  gaz söktürücü, sindirim düzenleyici, solunum yollarını açıcı ve toksin atıcı özelliklerinin de olduğu bilinmektedir. Ayrıca Amerikan Kanser Derneği’nin zencefilin tümör gelişimini engelleyici özelliği hakkındaki araştırmaları devam etmektedir.

Zencefil taze olarak rendelenmiş halde yemeklerde kullanılabileceği gibi, dövülmüş veya parça hali ile çay haline getirilerek de tüketilebilir. Ayrıca soğuk algınlığı ve öksürük gibi durumlarda bal ile karıştırılarak iyi bir çözüm olabileceği gibi, tablet haline getirilmiş hali ile günlük takviye olarak da kullanabilir.


Zerdaçal

Doğanın bir diğer mucizesi zerdaçal ise genellikle toz haline getirilmiş baharat halinde veya kapsül olarak tüketilmektedir. Antiseptik özelliği nedeniyle doğal antiyobiyotik olarak nitelendirilen zerdaçal, iltihap, akne, mesane enfeksiyonu, cilt ülseri tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Zerdaçalı yemeklerde baharat olarak kullanabileceğiniz gibi, bir çay kaşığı zerdaçalı bir bardak su, süt veya bir kase yoğurda katılarak tüketebilir, dilerseniz de eczanelerden kapsül halinde alabilirsiniz.


Sarımsak

Sıra doğal antibiyotik denilince akla ilk gelen bitkiye geldi. Sarımsağın çiğ halinin veya yağının mikroorganizmalar üzerinde doğal bir antibiyotik etkisi yarattığı kanıtlanmıştır. Sarımsağın bu faydaları dışında antiseptik özellikleri nedeniyle romatizma, bademcik ve eklem romatizması enfeksiyonları, öksürük ve bronşit gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği belirtilmektedir. Sarımsağın bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve hücreleri koruduğu yönünde bulguya rastlanmış birçok araştırma mevcuttur.

Sarımsağın faydalarından tam olarak yararlanılması için genelde çiğ olarak çiğnenerek veya yoğurtla tüketilmesi tavsiye edilmektedir.


Soğan

Soğan ve soğan suyu, içerdiği antiseptik özellikleri nedeni ile kış hastalıkları karşısında kullanılan bir diğer bitkidir. Soğan ve soğan suyunun bağışıklık sistemini güçlendirerek, hem hastalıklardan korunmak, hem de hastalıklarla mücadele etmek için tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Günlük hayatta neredeyse her türlü pişirme ve yemek çeşidinde kullanılan soğanın, çiğ olarak tüketilmesinin sağlık açısından daha yararlı olduğu belirtilmektedir.


Kuşburnu

C vitamini açısından dünyanın en zengin bitkisi olan kuşburnu, taze, kuru veya çay haline getirilerek tüketilebilmektedir. Mevsim geçişleri sırasında çok iyi bir koruyucu olduğu belirtilen kuşburnu, soğuk  algınlığı ve solunum yolu enfeksiyonlarına karşı da vücudun direncini yükselten bir bitkidir.

Bazı araştırmalar kuşburnunun yaraları iyileştirici ve kan temizleyici özellikleri olduğu yönünde bulgular ortaya koysa da, henüz bu konu hakkında kesin bir kanıt sunulamamıştır.


Sağlık Sigortası ile Hem Siz, Hem de Sevdikleriniz Güvencede

Hastalıklar karşısında hızlı ve kaliteli bir sağlık hizmeti almak, gerek kendinize, gerekse de sevdiklerinize sağlık güvencesi sağlamak için özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya başlayın. Hemen özel sağlık sigortası başvurusu formunu doldurarak veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak “Kasım’da Sigorta Fırsatları Başkadır” kampanyasından yararlanın, poliçenizi 100 TL indirimle yaptırın.

Benzer İçerikler

Güneş Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları
Güneş Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı...olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın daha hızlı...ödenmesini sağlayabilirsiniz.  

Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat geri ödeme sürecinizi...hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir.
    ...
  • Fatura aslı.
  • Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) -  Güneş Sigorta Sigorta tazminat talep formu...örneğini indirmek için tıklayın.
  • ...
  • Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi
  • Tahlil, tektik istek kağıdı ve sonuç raporları
  • Gereklilik...halinde doktor raporu / Epikriz

Kargo Teslim Adresi ve İletişim Bilgileri

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra...aşağıdaki adrese kargo ile göndermelisiniz. Adres: Güneş Sigorta Sağlık Bireysel Tazminat Ödemeleri, Güneş...Plaza Büyükdere Cad. No.11 Esentepe / İstanbul Müşteri Hizmetleri : 0850 222 19...57 destekhizmetler@gunessigorta.com.tr  

Geri Ödemenizin Takibini Sigortam.net Yapsın

Özel sağlık sigortası geri ödemelerinizin takibinin Sigortam.net...tarafından yapılmasını istiyorsanız, fatura fotokopisini saglikhasar@sigortam.net adresine mail atın, uzman...müşteri temsilcilerimiz ödemenizle alakalı tüm bilgilendirme sürecinde size yardımcı olsun. Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat...yanınızda!  

Ödeme Ne Zaman Gerçekleşir?

Güneş Sigorta sağlık sigortası geri ödemeleri...evrakların kuruma ulaşmasının ardından 5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.