444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sonbaharda Sağlıklı Bir Cilt için Neler Yapılmalı?

19 Eylül 2016

Yaz mevsiminden sonbahara geçişle beraber farklılaşan hava koşulları, ciltte de bir takım değişimlerin gerçekleşmesine neden oluyor. Bu dönemde özellikle cilt kuruluğu en sık karşılan problemler arasında yer alıyor. Ancak doğal ve iyi bakımlı bir cilt ile mevsim değişikliklerini sorunsuz bir şekilde atlatabilmek mümkün. Peki sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılmalı?     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Sonbaharda Cilt Problemleri ile Karşılaşmamanız için Bunlara Dikkat

  • Sağlıklı bir ciltin en önemli şartı temiz olmasıdır. Bu nedenle cildinizi olabildiğince temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Cilt temizliğinde izlenecek yol ise kişinin cilt yapısına göre değişiklik gösterebilir. Yağlı ciltler daha fazla yıkanma ihtiyacı duyarken, kuru ciltler içinse az yağlı bakım ürünleri önerilmektedir.
  • Sonbaharda daha da hassas hale gelen cildiniz için düzenli olarak nemlendirici kremler kullanmalısınız. Ancak cildinize uygulayacağınız kremin kozmetik ürünlerden ziyade doğal özler barındıran bir krem olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Cildinizin kurumasına neden olacak sabun, şampuan, duş jeli gibi ürünlerden uzak durmalısınız.
  • Aşırı sıcak suyla duş almaktan kaçının. Sıcak su zaten sonbaharda hassas olan cildinizdeki kurumanın boyutunun daha da artmasına neden olacaktır.
  • Havaların soğumaya başlamasıyla evinizde bulunan ısıtma sistemlerini kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz. Ancak ısıtma sistemlerinin genel yapısı itibariyle ortamdaki nemi kuruttuğu unutulmamalı. Odanızı sık sık havalandırmanız bu konuda etkili bir çözüm olabilir.
  • Bu dönemde başta cilt ve genel sağlığınız için beslenmenize daha fazla özen göstermelisiniz. Balık ve ceviz gibi besinler sayesinde alacağınız omega3 ve omega6 yağları cildinizin daha nemli olmasını sağlayacaktır.
  • Cildinizin de suya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bol bol su tüketerek cildinizin nemli kalmasını  ve bu sayede ciltteki kuruluğun azalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Mevsim geçişlerinde uyku düzeninin bozulması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Uykusuz bir bünyedeki ciltte, cansız, mat ve şişmiş bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu nedenle uyku düzeninizi kaybetmemek için ekstra özen göstermelisiniz.

Hem Cildinizi, Hem de Sağlığınızı Koruyun

Sonbaharda metabolizmamızın değişen hava koşullarına uyum gösterme süreci içerisine girmesi nedeniyle sık sık hastalıklarla karşılaşabiliyoruz. Bu dönemde hastalıkların erken teşhisi ve tedavisi içinse kaliteli ve de hızlı bir sağlık hizmeti almak büyük önem taşıyor.

Bu gibi hastalık risklerine karşı hem kendinizin, hem de sevdiklerinizin sağlığını özel sağlık sigortası ile güvenceye alabilirsiniz.

Gelin siz de 3 milyonu aşkın mutlu müşterimiz gibi Sigortam.net’ten en iyi fiyat garantiyle online olarak veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak özel sağlık sigortası teklifi alın, uzman sigorta danışmalarımızın yardımları eşliğinde ihtiyacınız olan en iyi poliçeye kolayca sahip olun. 


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.