Sonbaharda Hastalıklara Dikkat

Eylül ayının sonuna gelirken sonbahar artık kendini iyice hissettirmeye başladı. Havalar serinlemeye devam ederken bütün yurtta yağmur yağışları hakim. Mevsim dönümü olarak tarif edilen bu dönemlerde özellikle sağlığa dikkat etmek gerekiyor. Çünkü değişken sıcaklık ve artan yağışlar özellikle salgın mikrobik hastalıklara davetiye çıkarıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sonbaharda Hastalıklar

Sonbaharda sıklıkla görülen hastalıklar soğuk algınlığı, nezle, grip, tonsillit (bademcik iltihabı), farenjit (boğaz iltihabı), larenjit (ses telleri bölgesinde olan larenksin iltihabı), sinüzit, orta kulak iltihabı, bronşit ve zatüree olarak sıralanabilir. Bunlardan özellikle nezle ve grip kolaylıkla salgın haline dönüşebildikleri için en yaygın görünenleri. Bu iki hastalık arasından da grip neredeyse her sene çıkan başka başka varyasyonlarla tehlike saçıyor hatta bazı durumlarda ölüme neden oluyor. Peki biz bu hastalıklardan korunmak için neler yapmalıyız?

Grip ve Nezleden Korunmak İçin Yapılacaklar

Aslında bu hastalıklardan korunmak çok da zor değil. Zorunlu olarak bulunduğumuz kalabalık ortamlarda (iş yerleri, okul gibi) bile bir maske yardımıyla korunabilirsiniz. Tabi sadece maske yeterli olmayacaktır. Aşağıda kolaylıkla takip edeceğiniz önlemleri sıraladık:

  • Dış dünyayla temasnızı sağlayan ellerinizin temizliğine dikkat etmek,
  • Mevsime uygun ve hava değişimine de önlem alacak şekilde giyinmek,
  • Vitamin açısından zengin olan sebze ve meyve tüketerek doğru beslenmek,
  • Kalabalık kapalı ortamlara çok girmemek,
  • Bol sıvı tüketmek,
  • Özellikle devamlı temas ettiğiniz alanların temizliğine dikkat etmek( kapı kolları gibi)
  • Tabi özellikle gripten korunmanın en garantili yöntemi ise aşı olmak. Böylece vücudunuzu dirençli kılmış olacaksınız.

Yine de hasta olmak üzere misiniz? Bu durumda ilk işiniz kesinlikle antibiyotik almak olmasın. Kaldı ki doktorlar da grip tedavisinde ilk olarak antibiyotik tedavisi önermiyor. İyileşmek için daha çok vitamin takviyesi, evde istirahat gibi yöntemler deneyin.

Sağlık Sigortası Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Her ihtimale karşı sağlık sigortanızı da yaptırmayı ihmal etmeyin. İstediğiniz hastanede istediğiniz doktorda kolayca tedavi olabilmeniz için özel sağlık sigortası hayati önemde. Özel sağlık sigortanızı en iyi fiyat garantisi ile yaptırmak içinse hemen Sigortam.net'i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı'nı arayın. 

Benzer İçerikler

İş Bankası Sağlık Sigortası

İş'te Nefes Sağlık Sigortası

İş Bankası sağlık sigortası, "İş’te Nefes Sağlık Sigortası" ile...acil sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmanız durumunda, acil cerrahi ve acil yatış, oda-yemek-refaketçi, yoğun bakım ve...ambulans hizmetleri teminat altına alıyor. İş Bankası sağlık sigortası için Anadolu Sigorta’dan teklif alabilirsiniz....Sigortam.net,
özel sağlık sigortası için avantajlı seçenekler sunar.

İş’te...Nefes Sağlık Sigortası Avantajları:

Sağlık beyanında bulunulmasına gerek kalmadan, poliçe süresince bir kez kullanılmak...kaydıyla 8 günlük Yurtdışı Seyahat Sigortası poliçesi hediye edilir, Tercihe...göre 2 farklı teminat içeren 2 farklı paket sunulur, Acil durumda karşılaşılacak acil cerrahi yatış, acil dâhili yatış,...oda-yemek-refakatçi, yoğun bakım ve ambulans giderlerini kapsayan toplam 10.000 TL teminatlı "İş’te Bir Nefes Sağlık Sigortası"...paketi için yıllık sadece 125 TL prim ödenir, İş’te Özel Bir Nefes Sağlık Sigortası paketinde ise, aynı tedavi giderleri...için teminat tutarı 30.000 TL’ye yükselirken yıllık toplam 200 TL prim ödenir. Sigortam.net’ten özel sağlık sigortası teklif formunu doldurarak;
  • Anadolu...Sigorta’nın en uygun sağlık sigortası fiyatlarına ulaşır,
  • 3 dakikada anlaşmalı sigorta şirketlerinin fiyatlarını...karşılaştırır,
  • Bütçenize en uygun özel sağlık sigortasını satın alabilirsiniz.
Sigortam.net üzerinden...özel sağlık sigortası başvurusu yaparak Anadolu Sigorta için en uygun özel sağlık...sigortası fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL