Sonbaharda Hastalıklara Dikkat

Eylül ayının sonuna gelirken sonbahar artık kendini iyice hissettirmeye başladı. Havalar serinlemeye devam ederken bütün yurtta yağmur yağışları hakim. Mevsim dönümü olarak tarif edilen bu dönemlerde özellikle sağlığa dikkat etmek gerekiyor. Çünkü değişken sıcaklık ve artan yağışlar özellikle salgın mikrobik hastalıklara davetiye çıkarıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sonbaharda Hastalıklar

Sonbaharda sıklıkla görülen hastalıklar soğuk algınlığı, nezle, grip, tonsillit (bademcik iltihabı), farenjit (boğaz iltihabı), larenjit (ses telleri bölgesinde olan larenksin iltihabı), sinüzit, orta kulak iltihabı, bronşit ve zatüree olarak sıralanabilir. Bunlardan özellikle nezle ve grip kolaylıkla salgın haline dönüşebildikleri için en yaygın görünenleri. Bu iki hastalık arasından da grip neredeyse her sene çıkan başka başka varyasyonlarla tehlike saçıyor hatta bazı durumlarda ölüme neden oluyor. Peki biz bu hastalıklardan korunmak için neler yapmalıyız?

Grip ve Nezleden Korunmak İçin Yapılacaklar

Aslında bu hastalıklardan korunmak çok da zor değil. Zorunlu olarak bulunduğumuz kalabalık ortamlarda (iş yerleri, okul gibi) bile bir maske yardımıyla korunabilirsiniz. Tabi sadece maske yeterli olmayacaktır. Aşağıda kolaylıkla takip edeceğiniz önlemleri sıraladık:

  • Dış dünyayla temasnızı sağlayan ellerinizin temizliğine dikkat etmek,
  • Mevsime uygun ve hava değişimine de önlem alacak şekilde giyinmek,
  • Vitamin açısından zengin olan sebze ve meyve tüketerek doğru beslenmek,
  • Kalabalık kapalı ortamlara çok girmemek,
  • Bol sıvı tüketmek,
  • Özellikle devamlı temas ettiğiniz alanların temizliğine dikkat etmek( kapı kolları gibi)
  • Tabi özellikle gripten korunmanın en garantili yöntemi ise aşı olmak. Böylece vücudunuzu dirençli kılmış olacaksınız.

Yine de hasta olmak üzere misiniz? Bu durumda ilk işiniz kesinlikle antibiyotik almak olmasın. Kaldı ki doktorlar da grip tedavisinde ilk olarak antibiyotik tedavisi önermiyor. İyileşmek için daha çok vitamin takviyesi, evde istirahat gibi yöntemler deneyin.

Sağlık Sigortası Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Her ihtimale karşı sağlık sigortanızı da yaptırmayı ihmal etmeyin. İstediğiniz hastanede istediğiniz doktorda kolayca tedavi olabilmeniz için özel sağlık sigortası hayati önemde. Özel sağlık sigortanızı en iyi fiyat garantisi ile yaptırmak içinse hemen Sigortam.net'i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı'nı arayın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL