4 Soru ile Doğum Teminatlı Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası kapsamına dahil edilebilecek ek teminat ve hizmetlerin içerisinde doğum teminatı da bulunmaktadır.

Doğum teminatlı özel sağlık sigortası, hamilelik planı içerisinde olan kadınların, hem bebeklerini hem de kendilerini koruması için pek çok avantaj sunmaktadır. 

Özel sağlık sigortası içerisinde yer alan pek çok teminat da olduğu gibi doğum teminatı da sigorta şirketlerine göre değişiklik gösteren bir teminat seçeneğidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Ancak yine de doğum teminatlarının içerdiği güvencelerden benzer olanlar vardır: hamilelik sürecindeki kontroller, normal doğum, sezaryen doğum ve hastane masrafları bu güvencelerden bazılarıdır. Bu güvencelere ilaveten anne ve bebekte oluşabilecek sağlık sorunları da doğum teminatı kapsamında olabilmektedir.

Bebeklerin ve anne adaylarının sağlık giderlerini uygun fiyatlarla karşılama olanağı tanıtan doğum teminatlı özel sağlık sigortasının bilinmeyenlerini sıraladık.

Doğum Teminatı Hakkında En Çok Merak Edilenler
 

Doğum Teminatı Ne Zaman Alınmalı?

Doğum teminatının içerisinde yer alan hizmetlerden yararlanabilmek için doğum sigortalarının ne zaman başlatıldığı önemlidir. Doğum sigortası poliçesi ilk ödeme tarihinden 1 yıl sonra devreye girmektedir. Bu sebeple ileride çocuk hayali olan kişilerin 1 yıl öncesinde doğum sigortasına sahip olması gerekir.

Doğum teminatını özel sağlık sigortası kapsamında sunan şirketlerin farklı uygulamaları görülebilmektedir. Örneğin;bazı sigorta şirketleri 1 yıl yerine, hamilelik zamanından önce 6 ay sınırı gibi uygulamalar da gösterebilmektedir. Doğum teminatı almadan önce mutlaka ilgili şirketin teminatlarına dair soru işaretleri net olarak giderilmelidir.

Doğum Teminatı Bekleme Süresi Nedir?

Doğum teminatı, hemen uygulamaya konulan bir teminat değildir. Doğum teminatının kullanım sınırı ile ilgili en sık rastlanan uygulama 1 yıldır. Yani doğum teminatını kullanabilmek için 2.yıla geçmeniz gerekiyor. Bu nedenle özel sağlık sigortasının ilk yılında hamile kalan anne adaylarının masrafları karşılanmayabiliyor.

Yeni Doğan Bebekler İçin Ne Zaman Sağlık Sigortası Yaptırılabilir?

Doğum sırasında bebeğin sağlık sorunları anne ve babanın sağlık poliçesi sayesinde karşılanır ancak doğum sonrası yeni doğan bebeğin sağlık giderlerinin karşılanması için sağlık sigortasına dahil edilmesi gerekecektir. Doğumdan 14 gün sonra bebekte meydana gelen sorunları özel sağlık sigortası kapsamaz. Bu yüzden 14 gün dolmadan önce bebeğin sağlık poliçesine dahil edilmesi gerekir.

Hangi Durumlar Doğum Teminatı Dışında Kalır?

Doğum öncesi ve sonrası yapılması gereken bazı harcamalar doğum teminatının dışında kalmaktadır. Doğum teminatının dışında kalan durumlardan bazıları şunlardır:
Hastanede oda, yemek, refakatçi, ilaç, doktor ve diğer tanı masrafları,
Başarısız gebelikler ve gebelik öncesinde gebeliği engelleyici risklerin araştırması için yapılan tanı masrafları.

Doğum teminatının kapsadığı ve kapsamadığı durumlar sigorta şirketlerin göre değişmektedir. Sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası paketleri, bazı teminatları kapsarken bazılarını kapsamayabilir. Bu nedenle ileride çocuk sahibi olmak isteyen özel sağlık sigortalıların doğum teminatıyla ilgili detaylı bir araştırma yapması faydalı olacaktır.

Hem kendinizin hem de en değerli varlığınızın sağlığını riske atmayın. Sigortam.net’in online özel sağlık sigortası sorgulama formu ile en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına kısa sürede ulaşın. Sigortanıza telefon desteği ile sahip olmak isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL