Spor Yaparken Fazla Su İçmeyin | Özel Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Spor Yaparken Fazla Su İçmeyin

Spor aktiviteleri esnasında tüketilen su, vücut sağlığımız için oldukça önemli. Ancak uzmanlar spor sırasındaki su tüketiminin aşırıya kaçmaması konusunda uyarıyor. ABD’de düzenlenen sağlık panelinde konuşan bir grup uzman doktor ve akademisyen yaptıkları açıklamada, spor sırasında tüketilen aşırı suyun çok tehlikeli olduğunu belirttiler.

Aşırı Su Sodyum Seviyesini Düşürüyor

Uzmanlar, spor yapanların sadece susadıkları zaman aşırıya kaçmamak kaydıyla su içmelerini tavsiye ederken, spor sırasında içilen aşırı suyun kandaki sodyum seviyesinin düşmesine neden olarak kişinin hiponatremiye girmesine neden olabileceğini söylüyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Bu zamana kadar spor sırasında aşırı su tüketimi nedeniyle kayıtları geçmiş 14 ölüm vakası yaşandığının belirtildiği açıklamada, spor yaparken sadece çok tempolu kardio çalışması yapacak kişilerin hızlı ter atımı başlamadan ve susama hissi gelmeden önce su içmeleri gerektiği ifade edildi.

İşte O Tehlikeler

Açıklamada ayrıca, spor yapılırken içilen aşırı suyun baş dönmesi, bulantı, hatta beyin ödemine neden olabileceği, böbreklerde çok fazla sıvı birikiminden dolayı hücrelerin aşırı suyu depolamaya gayret göstermesinin ise vücutta başta beyin ve diğer organlarda ödemlere neden olma tehlikesini ortaya çıkarabileceği belirtildi.

Hayatınızın her alanında karşınıza çıkabilecek sağlık problemleri için çok geç kalmadan yaptıracağınız sağlık sigortası ile hem sağlığınızı, hem de bütçenizi güvence altına alabilirsiniz. Siz de özel sağlık sigortası sahibi olmak istiyorsanız hemen teklif almak için online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 


Benzer İçerikler

Çocuk Oto Koltuğu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklarımızın araç içinde rahat ve güvenli bir seyahat etmesi için tercih ettiğimiz çocuk oto koltuklarının seçiminde dikkatli olmak gerekiyor.

Devamını Oku

Kış Depresyonu Nedir?

Kışın havaların soğumasıyla birlikte kış depresyonu kendini gösterdi. Bu hastalığın ne olduğunu ve korunma yollarını öğrenin, sağlıklı ve keyifli yaşayın.

Devamını Oku

Çocuklarının Mutlu Olmasını İsteyen Ailelere Özel 5 Tüyo

Çocuğunuzun mutluluğu için elinizden gelen her şeyi yaptığınızı biliyoruz. Ancak doğru kabul ettiğimiz bazı davranışlar, beklenmedik problemlere neden olabilir. 

Devamını Oku