Spor Yaparken Fazla Su İçmeyin

Spor aktiviteleri esnasında tüketilen su, vücut sağlığımız için oldukça önemli. Ancak uzmanlar spor sırasındaki su tüketiminin aşırıya kaçmaması konusunda uyarıyor. ABD’de düzenlenen sağlık panelinde konuşan bir grup uzman doktor ve akademisyen yaptıkları açıklamada, spor sırasında tüketilen aşırı suyun çok tehlikeli olduğunu belirttiler.

Aşırı Su Sodyum Seviyesini Düşürüyor

Uzmanlar, spor yapanların sadece susadıkları zaman aşırıya kaçmamak kaydıyla su içmelerini tavsiye ederken, spor sırasında içilen aşırı suyun kandaki sodyum seviyesinin düşmesine neden olarak kişinin hiponatremiye girmesine neden olabileceğini söylüyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Bu zamana kadar spor sırasında aşırı su tüketimi nedeniyle kayıtları geçmiş 14 ölüm vakası yaşandığının belirtildiği açıklamada, spor yaparken sadece çok tempolu kardio çalışması yapacak kişilerin hızlı ter atımı başlamadan ve susama hissi gelmeden önce su içmeleri gerektiği ifade edildi.

İşte O Tehlikeler

Açıklamada ayrıca, spor yapılırken içilen aşırı suyun baş dönmesi, bulantı, hatta beyin ödemine neden olabileceği, böbreklerde çok fazla sıvı birikiminden dolayı hücrelerin aşırı suyu depolamaya gayret göstermesinin ise vücutta başta beyin ve diğer organlarda ödemlere neden olma tehlikesini ortaya çıkarabileceği belirtildi.

Hayatınızın her alanında karşınıza çıkabilecek sağlık problemleri için çok geç kalmadan yaptıracağınız sağlık sigortası ile hem sağlığınızı, hem de bütçenizi güvence altına alabilirsiniz. Siz de özel sağlık sigortasısahibi olmak istiyorsanız hemen teklif almak için online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 

Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Groupama Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık...kurumundan veya kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık...tazminatınızın daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat geri ödeme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar...departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir.

  • Fatura aslı.
  • Tazminat talep...formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) - Groupama Sigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın.
  • Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi
  • Tahlil, tektik istek kağıdı ve...sonuç raporları
  • Gereklilik halinde doktor raporu / Epikriz

Kargo Teslim Adresi ve İletişim...Bilgileri

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile...göndermelisiniz.

Adres: Groupama Sigorta - Sağlık Bireysel Tazminat Ödemeleri,...Groupama Plaza Eski Büyükdere cad. No.2 Maslak / Sarıyer

Müşteri...Hizmetleri: 0850 250 50 50

BGSSaglikFerdiHasarDepartmani@groupama.com.tr Saglik_Hasar_Ferdi@groupama.com.tr

Geri Ödemenizin Takibini Sigortam.net...Yapsın

Özel sağlık sigortası geri...ödemelerinizin takibinin Sigortam.net tarafından yapılmasını istiyorsanız, fatura fotokopisini saglikhasar@sigortam.net...adresine mail atın, uzman müşteri temsilcilerimiz ödemenizle alakalı tüm bilgilendirme sürecinde size yardımcı olsun....Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat yanınızda!

Ödeme Ne Zaman Gerçekleşir?

Groupama Sigorta sağlık sigortası geri ödemeleri evrakların kuruma ulaşmasından itibaren 5 iş...günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL