Spor Yaparken Fazla Su İçmeyin

Spor aktiviteleri esnasında tüketilen su, vücut sağlığımız için oldukça önemli. Ancak uzmanlar spor sırasındaki su tüketiminin aşırıya kaçmaması konusunda uyarıyor. ABD’de düzenlenen sağlık panelinde konuşan bir grup uzman doktor ve akademisyen yaptıkları açıklamada, spor sırasında tüketilen aşırı suyun çok tehlikeli olduğunu belirttiler.

Aşırı Su Sodyum Seviyesini Düşürüyor

Uzmanlar, spor yapanların sadece susadıkları zaman aşırıya kaçmamak kaydıyla su içmelerini tavsiye ederken, spor sırasında içilen aşırı suyun kandaki sodyum seviyesinin düşmesine neden olarak kişinin hiponatremiye girmesine neden olabileceğini söylüyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Bu zamana kadar spor sırasında aşırı su tüketimi nedeniyle kayıtları geçmiş 14 ölüm vakası yaşandığının belirtildiği açıklamada, spor yaparken sadece çok tempolu kardio çalışması yapacak kişilerin hızlı ter atımı başlamadan ve susama hissi gelmeden önce su içmeleri gerektiği ifade edildi.

İşte O Tehlikeler

Açıklamada ayrıca, spor yapılırken içilen aşırı suyun baş dönmesi, bulantı, hatta beyin ödemine neden olabileceği, böbreklerde çok fazla sıvı birikiminden dolayı hücrelerin aşırı suyu depolamaya gayret göstermesinin ise vücutta başta beyin ve diğer organlarda ödemlere neden olma tehlikesini ortaya çıkarabileceği belirtildi.

Hayatınızın her alanında karşınıza çıkabilecek sağlık problemleri için çok geç kalmadan yaptıracağınız sağlık sigortası ile hem sağlığınızı, hem de bütçenizi güvence altına alabilirsiniz. Siz de özel sağlık sigortası sahibi olmak istiyorsanız hemen teklif almak için online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 

Benzer İçerikler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?
Anadolu Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları
Anadolu Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı...olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın daha hızlı...ödenmesini sağlayabilirsiniz.  

Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat geri ödeme sürecinizi...hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir.
    ...
  • Fatura aslı.
  • Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) -  Anadolu Sigorta tazminat talep formu örneğini...indirmek için tıklayın.
  • ...
  • Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi
  • Tahlil, tektik istek kağıdı ve sonuç raporları
  • Gereklilik...halinde doktor raporu / Epikriz
 

Kargo Teslim Adresi ve İletişim Bilgileri

Gerekli evrakları...hazırladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile göndermelisiniz. Adres: Anadolu Sigorta Sağlık Sigortaları...Müdürlüğü / Sağlık Tazminat Ödemeleri Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kavak Sokak No:31 Kavacık /...istanbul Müşteri Hizmetleri : 0850 744 07...44 www.bireyselsagliktazminat@anadolusigorta.com.tr  

Geri Ödemenizin Takibini Sigortam.net Yapsın

Özel sağlık sigortası geri ödemelerinizin takibinin Sigortam.net tarafından yapılmasını istiyorsanız, fatura...fotokopisini saglikhasar@sigortam.net adresine mail...atın, uzman müşteri temsilcilerimiz ödemenizle alakalı tüm bilgilendirme...sürecinde size yardımcı olsun. Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat yanınızda!  

Ödeme Ne Zaman...Gerçekleşir?

Anadolu Sigorta sağlık sigortası geri ödemeleri kargonun kuruma ulaştığı günden itibaren...5 iş günü içerisinde değerlendirilmeye alınmaktadır. Ödemenin gerçekleşmesi ise doktor raporuyla birlikte...10 iş gününü bulmaktadır. Ödemeler Pazartesi, Salı ve Cuma günleri yapılmaktadır.