Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Faydaları

Tamamlayıcı sağlık sigortası faydalarıSosyal Güvenlik Kurumu sağlık harcamalarının bir kısmını karşılıyor. Ancak her geçen gün yeni bir sağlık problemi ile tanıştığımız düşünülürse, tüm tedavi giderlerine tek başına yetebilmesi çok güç. Bu güçlüğü biraz olsun azaltacak sigorta çeşidi ise tamamlayıcı sağlık sigortası. Bu sebeple tamamlayıcı sağlık sigortası faydaları hakkında bir yazı hazırladık.

Siz de uygun pimlerle sağlığınızı güvence altına almak istiyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası faydaları nedir, avantajları nelerdir? öğrenin, poliçenizi ihtiyaçlarınıza göre seçin.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında genel bir fikir edinmek istiyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası nedir?yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizi aramamızı ister misiniz?
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Faydaları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, ayakta veya yatarak tedavileri karşılamaktadır. SGK‘nın yetersiz kaldığı durumlarda tamamlayıcı sağlık sigortası büyük bir avantaj sağlamaktadır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamına göre kişiler daha özenli ve yüksek standartlarda sağlık hizmeti almaya hak kazanabiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatlarının ve poliçe ile alınabilecek temel güvencelerinin neler olduğu Güvenlik Kurumu’nun yayınladığı genelgede yer almaktadır. Ancak uygulamanın detaylarının nasıl olacağı, sigorta şirketleri ve şirketlerin sağlık kuruluşları ile anlaşmalarına bağlı olarak değişmektedir.

Kişilerin istekleri doğrultusunda yapılabilen tamamlayıcı sağlık sigortası,sağlık hizmetlerinin hem daha kapsamlı hem de kolay bir şekilde alınabilmesine olanak sağlar. Kişiler, tamamlayıcı sağlık sigortası ile mevcut Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağlık hizmetleri desteklenmiş olmaktadır. 

Peki tamamlayıcı sağlık sigortaları hangi güvenceleri vermektedir? Tamamlayıcı sağlık sigortası faydaları nelerdir? Temel güvenceleri sizin için bir araya getirdik.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Faydaları

  • SGK’nın bir kısmını ödediği sağlık harcamalarının limiti geçen tutarları bu sigorta kapsamında güvence altındadır. Tamamlayıcı sağlık sigortanız var ise SGK’nın karşılamadığı kısmı cebinizden ödemek zorunda kalmazsınız. Bu durum sigorta şirketi ile özel sağlık kuruluşu arasında yapılan anlaşma koşulları içinde kalınarak uygulanır.
  • Özellikle yatarak tedavi olmanız gereken daha ağır hastalık durumlarında ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz hizmetler, tedavi sürecinizde rahat etmenizi sağlar. Ameliyat hizmeti, oda-yemek, refakatçi, yatarak ilaç tedavisi, yoğun bakım gibi yüksek maliyetli sağlık masrafları sigorta kapsamındadır.
  • Ayakta tedavi olarak geçen rutin hastalık muayeneleri ise bir yıl içerisinde 9/10 defa şeklinde yapılabilir. Sigorta poliçesinde yer alan limitlerle sınırlı olarak hastalık tanı işlemleri, tahlil-röntgen, MR-Sintigrafi-Tomografi yaptırma sigorta kapsamında yararlanılan hizmetlerdendir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sağlığınızı önemseyin, tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak masraflarınızı da azaltın. Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda yaptırın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL