Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı nedir? Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı hangi masrafları karşılar? Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı hakkında merak edilenleri yazımızda bir araya getirdik.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, kişilerin istekleri doğrultusunda yaptırabildikleri sigorta alternatifidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası alan kişiler, anlaşmalı sağlık kuruluşları ve özel hastanelerden dilediği hizmeti alabilmektedir.

Sizi aramamızı ister misiniz?
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamıBu sigortayı sadece SGK’lı, 55 yaş altı, T.C. vatandaşı olan kişiler satın alabilirler. Kişiler isterse bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri için de ayrı poliçe satın alabilirler.

Sosyal güvenlik sisteminin karşılamadığı veya sistemin limitlerini aşacak sağlık giderleri, tamamlayıcı sağlık sigortası ile giderilebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını bir örnekle açıklamak, anlaşılması açısından daha faydalı olacaktır; örneğin tedavi ücreti 500 TL’yi buldu ancak devlet sadece 200’TL’sini karşılıyor. Kişinin tamamlayıcı sağlık sigortasının olması durumunda, sigortalının ödemesi gereken hizmet bedeli çok daha düşük olacaktır veya hiç bir bedel ödemesi gerekmeyecektir. Tamamlayıcı sağlık sigortası, devlet destekli özel sağlık sigortası şeklinde de adlandırılabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sigorta şirketlerinin talep ettiği primler, sigorta sahibi olmak isteyen kişinin yaş grubuna, geçmiş veya poliçe hazırlanırken ki sağlık durumuna ve alınacak güvencelerin limitlerine göre farklılaşacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel şartları doğrultusunda bu sigorta türünün kapsamı ise şu şekildedir;

  • Finansmanı sağlanmayan sağlık hizmetlerine ait bedeller,
  • İlave ücret tutarları,
  • Otelcilik ücreti gibi hastadan alınabilecek tutarlar,
  • Sağlık hizmet sunucusu ile sigorta şirketi arasında yapılabilecek anlaşmaya göre, Sağlık Uygulama Tebliği fiyatları üzerinde kalan tutarlar, tamamlayıcı sağlık sigortası konusu yapılabilecektir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamaları, sigorta şirketlerine göre de değişebilmektedir. Örneğin; sigorta şirketlerinin ürünleri arasında, yeni doğan sağlık sigortası veya limitsiz doğum teminatı gibi hizmetler de bulunabilmektedir.

Yeni doğan sağlık sigortasıyla bebeğin ilk muayenesi, aşıları ve topuk kanı gibi işlemleri karşılanmaktadır. Zorunlu bir küvoz hizmet varsa, bir ücret ödenmemektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili daha fazla bilgi için; ”Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilmedikleriniz” başlıklı yazımızı inceleyin.

Siz de tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası hakkında bilgi sahibi olmak için dilerseniz Sigortam.net’in online işlemlerinden faydalanın, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL