Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvurusu | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvurabilirim?

tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’lıların özel hastanelerden en ekonomik şekilde yararlanabilmesini amaçlar.
 
SGK kapsamındaki durumlar için geçerli olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK tarafından kısmen karşılanan tedavi masraflarında aradaki farkın ödenmesini de sağlar. Standart özel sağlık sigortası primlerinden daha ucuz olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primleri SGKlıların bütçelerini yormadan özel hastane standardında hizmet almasına olanak verir. 
SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.
 
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık sigortalarından farklı olarak, sadece SGK’lılar içindir ve sadece Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamı dahilinde kısmen karşılanan sağlık hizmetlerinin artan kısmını kapsar.
  • SGK tarafından kısmen karşılanan hizmetlerin dışında sağlık giderleri veya ihtiyaçları olan SGK’lılar için, bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik en ekonomik yoldur. 
 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Kimler Başvurabilir?
 

60 yaşının altında ve SGK’lı herkes tamamlayıcı sağlık sigortası alabilir. Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusunda bulunmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler

1.5 Milyon Özel Sigortalı Devletten Hizmet Almıyor

Mapfre Genel Yaşam Genel Müdürü Muhittin Yurt, özel sağlık sigortasına sahip 1.5 milyon kişinin kamunun sağlık hizmetlerinden yararlanmadıklarını söyledi. 

Devamını Oku

Diyabetten Koruyucu Besinler

Diyabet yani şeker hastalığı ile başederek sağlıklı yaşamanın yolu diyabetten koruyucu besinleri bilmek, peki hangi besinler bunlar?

Devamını Oku

Sigara Göz Hastalıklarında Risk Faktörü

İsmi çoğunlukla kalp ve akciğer hastalıklarıyla anılan sigaranın katarakt, sarı nokta, şaşılık gibi göz bozukluklarına sebep olabildiği ortaya çıktı.

Devamını Oku