444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvurabilirim?

tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’lıların özel hastanelerden en ekonomik şekilde yararlanabilmesini amaçlar.
 
SGK kapsamındaki durumlar için geçerli olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK tarafından kısmen karşılanan tedavi masraflarında aradaki farkın ödenmesini de sağlar. Standart özel sağlık sigortası primlerinden daha ucuz olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primleri SGKlıların bütçelerini yormadan özel hastane standardında hizmet almasına olanak verir. 
SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.
 
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık sigortalarından farklı olarak, sadece SGK’lılar içindir ve sadece Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamı dahilinde kısmen karşılanan sağlık hizmetlerinin artan kısmını kapsar.
  • SGK tarafından kısmen karşılanan hizmetlerin dışında sağlık giderleri veya ihtiyaçları olan SGK’lılar için, bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik en ekonomik yoldur. 
 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Kimler Başvurabilir?
 

60 yaşının altında ve SGK’lı herkes tamamlayıcı sağlık sigortası alabilir. Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusunda bulunmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Diyabetli Hastalar için 8 Tatil Önerisi

Uzmanlar diyabet hastalarının yaz tatilinde dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor. Önerilerimize uyarak sağlıklı ve keyifli bir tatilin tadını çıkarın.

Devamını Oku

Ramazanda Reflü ve Gastrit Problemi Olanlar Dikkat!

Ramazan ayında uzun süreli açlık ve iftarda aşırı beslenme mide problemi bulunanları tehdit ediyor. Reflü ve gastrit şikayeti olanlar Ramazan ayında nasıl bir yol izlemeli?

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

Sağlık sigortası primleri, gerçekleşebilecek hastalıklarla bağlantılıdır. Riski ihtimali ne kadar yüksekse, sağlık sigortası fiyatları o kadar yükselir.

Devamını Oku