444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Ne Kadar?

26 Şubat 2015

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sağlık masraflarınızda size ek güvence sağlıyor. SGK hizmetlerinin yetersiz kaldığı durumlarda devreye giriyor. Bu yetersiz kalan durumlarda cebinizden ödeme yapmamak için tamamlayıcı sağlık sigortanızı edinmeniz gerekiyor.

İsteğe bağlı olarak yaptırılan bu sigortadan SGK’lı olan, 60 yaşın altındaki ve T.C vatandaşı olan kişiler faydalanabilir. Yatarak ve ayakta tedavi teminatlarını sunan tamamlayıcı sağlık sigortası, ayrıca bekleme süresi olmadan doğum teminatı da sunmaktadır.

SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili detaylı bilgi almak için "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İstisnaları ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Prim Hesabı ve Ödemeleri” yazılarımızı da incelemenizi öneririz.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Faydaları Nelerdir?
 

 • SGK kapsamında birçok sağlık hizmeti bulunmaktadır. Ama bazı işlemler bu kapsama dahil olmamaktadır. Örneğin; Akupunktur, estetik operasyonları, ozon tedavisi vs. birçok hizmet tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer alır.
   
 • SGK’nın kapsam altına aldığı sağlık harcamalarının belli bir fiyat limiti vardır. Bu limitin üzerinde kalan kısmı sigortalı ödemek durumundadır. Fakat eğer tamamlayıcı sağlık sigortanız varsa bu kısım sigorta güvencesinde olur.
   
 • Büyük sağlık sorunlarında konaklamayı gerektirecek durumlar olabilir. Konaklamanın yanında ek ihtiyaçlar da bulunabilir. Bu tür harcamalar da tamamlayıcı sağlık sigortasının güvencesinde yer alır.
   
 • Tahlil, röntgen gibi gerekli olan ek hizmetler de sigorta güvencesinde yer alır.
   

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Neye Göre Değişir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası primleri bazı kriterlere göre farklılık göstermektedir. Bu kriterler aşağıdaki gibidir:

 • Yaşa bağlı olarak tamamlayıcı sağlık sigortası primleri değişir. Sigorta yaptırmak isteyen kişinin yaşının büyük ya da küçük olması primlerde farklılık yaratır.
   
 • Sigorta yaptıracak kişinin cinsiyeti de sigorta primlerini etkiler.
   
 • Sigorta yaptıracak kişinin ikamet adresinin (İstanbul içi-İstanbul dışı)  nerede olduğu primleri etkiler.
   
 • Sigorta yapılacak kişinin aktif olarak SGK’ya bağlı olması ya da bu kişinin eşi ya da çocuğunun olması tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını değiştirir.


Sağlığınıza dikkat edin, tamamlayıcı sağlık sigortası edinerek sağlık masraflarınızı en aza indirin. En uygun fiyatlar için Sigortam.net’ten online olarak tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu yapmanız yeterli. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı da arayarak sigorta uzmanlarımızın yardımıyla sigortanızı telefonda 7/24 satın alın.


Okumaya Devam Edin

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

07 Ağustos 2012 Salı
SGK, özel sağlık sigortası olanlara yeni bir düzenlemeyle destek vererek, özel sağlık sigortası olan hastaların faturalarının belli bir kısmını kuruma yansıtabilmelerini sağlayacak.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Prim Hesabı ve Ödemeleri

08 Kasım 2012 Perşembe
Medical Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Genel Sigorta işbirliği ile “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” ilk defa Türkiye’de uygulanmaya başladı. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İstisnaları

03 Haziran 2014 Salı

Tamamlayıcı sağlık sigortası istisnalarını öğrenerek, sizi ve sevdiklerinizi koruyacak özel sağlık sigortasına sahip olun.