444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Talebi Artıyor

02 Eylül 2015

Türkiye’deki tamamlayıcı sağlık sigortasına olan talep her geçen gün artıyor. Türkiye Sigorta Birliği’nin açıkladığı verilere göre 2014 yılında toplamda 64 bin 266 kişi tamamlayıcı sağlık sigortasına sahipken, bu sayı 2015’in ilk 6 ayında 110 bin 357’ye ulaştı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan TSB Genel Sekreter Yardımcısı Atilla Oksay ise Türkiye’de Haziran 2015 itibari ile toplam 10 sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi düzenlediğini belirterek, tamamlayıcı sağlık sigortası ile sosyal güvenlik kurumlarının karşılaştığı finansal problemlerin ve öngörülemeyin maliyetlerin minimum seviyeye indirilebileceğini vurguladı.

SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.

“Pazar Payı Daha da Artacak”

Tamamlaycı sağlık sigortasının pazardaki payının daha da artacağını düşündüğünü ifade eden Oksay, zamanla poliçe düzenleyen sigorta şirketi sayısınında da artış yaşanacağını söyledi.

Mapfre Sigorta Bireysel Sağlık Sigortaları Risk Analizi ve Sağlık Operasyon Servisi Yöneticisi Arzu Tansuk Aydın ise tamamlayıcı sağlık sigortası talebinin en fazla İstanbul ve Ankara’dan geldiğine dikkat çekti.  

Büyük Avantaj Sağlıyor

Tamamlayıcı sağlık sigortası özellikle SGK’nın işlem, ameliyat ve ileri teknoloji gerektiren tektiklerinde karşılama oranını düşük tuttuğu durumlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Fark ücretinin yüksek olduğu durumlarda devreyen giren tamamlayıcı sağlık sigortası ile beklenmedik anlarda karşılaşılan sağlık problemlerinin ortaya çıkaracağı maddi yük böylelikle minumum seviyeye indiriliyor.

Hemen Başvurun!

Siz de kendinizin ya da sevdiklerinizin karşılaşabileceği ciddi sağlık problemleri karşısında, bir taraftan da beklemediğiniz maddi sıkıntılarla karşılaşmak istemiyorsanız, Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu ile kendinizi ve sevdiklerinizi biran önce güvence altına alın. 


Okumaya Devam Edin

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

07 Ağustos 2012 Salı
SGK, özel sağlık sigortası olanlara yeni bir düzenlemeyle destek vererek, özel sağlık sigortası olan hastaların faturalarının belli bir kısmını kuruma yansıtabilmelerini sağlayacak.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

08 Kasım 2012 Perşembe
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile SGK’lı kişiler Medical Park Hastanelerinde fark ödemeden hizmet alabilecekler. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvurabilirim?

08 Kasım 2012 Perşembe
Tamamlayıcı sağlık sigortası SGKlıların özel hastanelerden ekonomik bir şekilde yararlanabilmesini sağlar.