Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

tamamlayıcı sağlık sigortası teminatlarıTamamlayıcı sağlık sigortası teminatları nelerdir? Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı nedir ve bu kapsamdan kimler yararlanabilir? gibi soruların cevapları tüm detayları ile yazımızda.

Sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Bu sayede poliçeyi almadan önce ihtiyacınız olan teminat ve kapsamı daha net belirleyebilir ve sigorta şirketlerinin tekliflerini kendinize göre değerlendirebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının özel sağlık sigortasına göre daha cüzi ücretlerle yaptırılabilmesi, fark ücreti ödemeden tedavi imkanı vermesi ve uygun fiyatlara özel hastanelerden yararlanma imkanı sunması gibi dikkat çekici özellikleri, tercih edilmesinin nedenlerinden bazıları. Peki nedir tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları? Detayları öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Sizi aramamızı ister misiniz?
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Geçerli Olduğu Alanlar

  • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kısmen karşılanan tedavi masraflarının artan kısmı sağlık sigortası genel şartları ve poliçe özel şartları dahilinde bu poliçe ile teminat kapsamına alınır.
  • SGK tarafından kapsama alınan durumlar için geçerlidir.
  • Sağlık hizmetlerinden yararlananların sağlık kurumlarında başvuruda bulundukları ilk kayıt sırasında ödemekle yükümlü oldukları katılım payları bu poliçe kapsamında değildir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanır?

Sadece SGK’lı, sigorta şirketlerinin belirlediği yaş sınırının altında bulunan, T.C. vatandaşı olan kişiler bu poliçeyi satın alabilirler. Bu kişiler isterse bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri için de ayrı poliçe satın alabilirler.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yatarak Tedavi Teminatı

Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dahili ve/veya cerrahi yatışları, sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderleri, küçük müdahaleleri yatarak tedavi kapsamında özel ve genel şartlara uygun olarak ödenir. Tek başına satın alınabilir.

Ayakta Tedavi Teminatı

Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin doktor muayene, tahlil, radyoloji, modern teşhis yöntemleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri ayakta tedavi kapsamında değerlendirilir.

  • Ayakta tedavi teminatı kapsamındaki hizmetler ( muayene, tanı işlemleri vb.) poliçe kullanımı boyunca 9 veya 10 defa geçerlidir.
  • Her bir muayene işlemi ve ilişkili değer tanı işlemleri 1 kez olarak değerlendirilir.
  • 9 veya 10 adet muayene teminatı kullanımı sonrası oluşabilecek diğer ayakta tedavi işlemleri için teminat verilmeyecektir.
  • Doktor muayene ve diğer tanı işlemlerinin tümünün aynı kurumda yapılması şarttır. (SGK şartı)

Ayakta ve yatarak tedavi içeren poliçelerde bekleme süresi olmadan doğum teminatı mevcuttur. (Doğum teminatı sigorta firmasının poliçe kapsamına göre farklılık gösterebilir.) Doğum teminatı seçilen poliçeler standart tablonun dışında fiyatlandırılacaktır.

Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusunda bulunarak, siz de uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” sahibi olun.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sık Sorulan Sorular

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL