444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

08 Kasım 2012

tamamlayıcı sağlık sigortası

Avrupa ülkelerinde uygulanan ve 2000’li yılların başından beri Türkiye’de de uygulanmaya başlaması beklenen “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Medical Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Sigorta işbirliği ile ülkemizde uygulanmaya başlandı. 
 
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile SGK’lı kişiler Medical Park Hastanelerinde fark ödemeden hizmet alabilecekler. 55 yaşın altındaki SGK’lı kişiler özel sağlık sigortasının yaklaşık 3’te 1’i fiyatına destekleyici sağlık sigortası yaptırabilecekler. Fiyatlar İstanbul dışındaki iller için daha da uygun olacak. 
SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.
 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

  • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kısmen karşılanan tedavi masraflarının artan kısmı sağlık sigortası genel şartları ve poliçe özel şartları dahilinde bu poliçe ile teminat kapsamına alınır.
  • SGK tarafından kapsama alınan durumlar için geçerlidir.
  • Sağlık hizmetlerinden yararlananların sağlık kurumlarında başvuruda bulundukları ilk kayıt sırasında ödemekle yükümlü oldukları katılım payları bu poliçe kapsamında değildir.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamına Kimler Giriyor?

 
Sadece SGK’lı, sigorta şirketlerinin belirlediği yaş sınırının altında bulunan, T.C. vatandaşı olan kişiler bu poliçeyi satın alabilirler. Bu kişiler isterse bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri için de ayrı poliçe satın alabilirler.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

 

Yatarak Tedavi Teminatı 

 
Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dahili ve/veya cerrahi yatışları, sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderleri, küçük müdahaleleri yatarak tedavi kapsamında özel ve genel şartlara uygun olarak ödenir.
 
Tek başına satın alınabilir.
 

Ayakta Tedavi Teminatı
 

Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin doktor muayene, tahlil, radyoloji, modern teşhis yöntemleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri ayakta tedavi kapsamında değerlendirilir.
 
  • Ayakta tedavi teminatı poliçe kullanımı boyunca 6 defa ile sınırlıdır. 
  • Her bir muayene işlemi ve ilişkili değer tanı işlemleri 1 kez olarak değerlendirilir.
  • 6 adet muayene teminatı kullanımı sonrası oluşabilecek diğer ayakta tedavi işlemleri için teminat verilmeyecektir.
  • Doktor muayene ve diğer tanı işlemlerinin tümünün aynı kurumda yapılması şarttır. (SGK şartı)
 
Ayakta ve yatarak tedavi içeren poliçelerde bekleme süresi olmadan doğum teminatı mevcuttur. (Doğum teminatı sigorta firmasının poliçe kaspamına göre farklılık gösterebilir.) Doğum teminatı seçilen poliçeler standart tablonun dışında fiyatlandırılacaktır.
 
Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusunda bulunarak, siz de uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” sahibi olun.
 

Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.