Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ilk 6 Ayda %360 Büyüdü

Özel sağlık sigortası avantajlarının büyük bir kısmını sağlamasının yanı sıra, özel sağlık sigortasından ortalama %68 daha ucuz olan tamamlayıcı sağlık sigortası, 2016’ye fırtına gibi girdi desek yeridir. Geçen yılın tamamında 62 bin adet civarında yapılan tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi, 2016’da ise yılın ilk 6 ayında 143 bini buldu. 

Sizi aramamızı ister misiniz?
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

Tamamlayıcı sağlık sigortası Türkiye’de henüz yeni bir kavram olmasına rağmen poliçe sahiplerine sağladığı olanaklar ve uygun fiyat seçenekleri nedeniyle büyük bir ilgi gördü. Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmek için gerekli olan tek şart ise SGK’lı olmak. Bu özelliklere sahip olan kişi SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelerde muayene ve tedavi süreçleri için hiçbir fark ücreti ödemeden işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasından SGK’lı kişinin haklarından yararlanan eş ve ve çocuklar da faydalanabilmektedir. Ancak bunun için her kişinin ayrı ayrı poliçe yaptırması gerekmektedir. Türkiye’deki sağlık branşında hizmet veren şirketlerin artık hemen hemen hepsi tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerini satmaktadır.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Diğer tüm sigorta türlerinde olduğu gibi tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken de bazı konularda dikkatli olunması gerekiyor. Öncelikle sigortanızı yaptırdığınız şirketin hangi kurumlarla anlaşmalı olduğunu detaylıca incelemelisiniz. Özel sağlık sigortası poliçelerinde olduğu gibi, tamamlayıcı sağlık sigortalarında da poliçe öncesinde ortaya çıkan hastalıklar teminat kapsamına alınmamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ayrıca poliçe dönemi boyunca ayakta tedavi 9 defa geçerlidir.

Sigortalı ile sigorta şirketi arasında yaşanan anlaşmazlıkların önemli bir kısmında, sigortalının poliçe şartları ve teminatlarını tam olarak incelenmemesi veya bu şartların sigorta şirketi tarafından, sigortalıya gerektiği şekilde aktarılmamasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle sigorta yaptırmayı düşünen kişinin poliçe şartlarını ve teminatlarını iyice incelemesi kadar, sigorta şirketinin de söz konusu şartları ve teminatları en ince ayrıntısına kadar sigortalıya anlatması gerekmektedir.

Sizin için En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sigortam.net’te

Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin ürünlerini 15 yıldır, en uygun fiyatlarla müşterilerine sunan ve şirketlerin tekliflerini karşılaştırma imkanı veren Sigortam.net, uygun fiyata poliçe yaptırmanın yanı sıra uzman sigorta danışmanları ile müşterilerine 7 gün 24 saat kesintisiz olarak her türlü konuda yardımcı oluyor. Siz de gerek kendinizin, gerekse de sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak ve ihtiyacınız olan poliçeye en uygun fiyatlarla sahip olmak istiyorsanız hemen tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu ile ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye hızlıca ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL