Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilmedikleriniz

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigorta sahiplerine sağlanan sağlık hizmetleri sonrasında hastaların ödemesi beklenen katılım paylarını karşılayan özel sağlık sigortasıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’lıların özel hastanelerden en ekonomik şekilde yararlanabilmesini amaçlar.

SGK kapsamındaki durumlar için geçerli olan tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK tarafından kısmen karşılanan tedavi masraflarında aradaki farkın ödenmesini de sağlar.

Sizi aramamızı ister misiniz?
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

Ayakta tedavi ve yatarak tedavi içeren poliçelerde bekleme süresi olmadan doğum teminatı mevcuttur. Doğum teminatı seçilen poliçeler standart tablonun dışında fiyatlandırılacaktır.

Farklı teminatları olan tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu yapabilmek ve işleyişini anlayabilmek için tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili en çok merak edilenleri öğrenin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlgili En Çok Sorulanlar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Kimler Başvurabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasına başvurabilmek için kişinin SGK’lı olması gerekir. Diğer önemli şart ise T.C. vatandaşı olmasıdır. Yaş kriteri ise sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Genel anlamda 59 yaşa kadar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabiliyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları; ayakta tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere 2 teminat sunmaktadır, sigorta sahiplerine.

Ayakta tedavi teminatları, yılda 9/10 kez arasında ücretsiz muayeneyi kapsar. Aşağıdaki sağlık hizmetleri de ayakta tedavi kapsamında alınabilir.

 • Doktor
 • Tanı birimleri
 • Tahlil-Röntgen
 • MR-Sintigrafi-Tomografi
 • Laboratuvar hizmetleri

Yatarak tedavi teminatları da oldukça kapsamlıdır ve daha ağır hastalık durumlarında size fayda sağlar. Tamamlayıcı sağlık, hem yüksek maliyetli tedavileri karşılar hem de özel hastane de tedavi imkanı sağlar. Ayakta tedavi teminatları aşağıdaki gibidir:

 • Ameliyat hizmeti
 • Oda-Yemek hizmeti
 • Refakatçi masrafları
 • İlaç yatarak
 • Tanı yatarak
 • Yoğun bakım
 • Doktor takibi
 • Hastane tedavisi
 • Kara ambulans hizmeti

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamları Nelerdir?

SGK tarafından kapsama alınan durumlar için geçerlidir. Eğer bir sağlık hizmeti SGK’nın kapsamına dahil değilse, tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanamaz. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kısmen karşılanan tedavi masraflarının artan kısmı sağlık sigortası genel şartları ve poliçe özel şartları dahilinde bu poliçe ile teminat kapsamına alınır.

Sağlık hizmetlerinden yararlananların sağlık kurumlarında başvuruda bulundukları ilk kayıt sırasında ödemekle yükümlü oldukları katılım payları bu poliçe kapsamında değildir.

Sahip Olunan Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Eşiniz Yararlanabilir mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası her bir sigortacı sahibi için T.C. vatandaşlık numarası ile düzenlenen ve özel hastanelerde SGK’nın tamamlayıcısı olma özelliği taşıyan bir sigortadır. Bu sebeple tamamlayıcı sağlık sigortası sahibinin eşi ve çocukları aynı sigorta kartı ile sağlık sigortası hizmeti alamazlar. Her bir aile bireyi başvuru yapmalıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Süresi Ne Kadardır?

Diğer sigorta dallarında olduğu gibi tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri de 365 gün esasıyla yıllık olarak hesaplanır. Sigorta sahibinin talebi ve onayı ile sigorta yenileme dönemlerinde 1 yıl süre ile uzatılabilir.

Sizler de Sigortam.net ile hızlı bir şekilde en uygun sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmak için tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alın! Bütçenize ve sağlık ihtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi karşılaştırarak bulun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi edinin.

Benzer İçerikler

Şifa Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Memorial Sağlık Grubu

Memorial Sağlık Grubu, 2000 yılından bu yana İstanbul, Antalya ve...Diyarbakır’da bulunan 8 hastane ve 3 tıp merkezi ile hizmet vermektedir. Memorial Grubu, Tüp Bebek, Genetik, Kalp - Damar Cerrahisi ve...Organ Nakli gibi bölümleri ile Cerrahi Bilimler, Kalp Sağlığı, Kadın Sağlığı, Çocuk Sağlığı ve Robotik Cerrahi gibi...branşlarda hizmet vermektedir.

Memorial Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri Listesi

Memorial Hastanesi ile anlaşmalı...olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı...üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem SigortaAksigortaAllianzAnadolu SigortaAxa SigortaErgo SigortaGroupama SigortaGüneş SigortaHDI SigortaMapfre Genel SigortaRay SigortaSompo Japan SigortaZurich...Sigorta

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL