Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının 5 Önemli Faydası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının 5 Önemli Faydası

Birçok kişi özel hastanelerin pahalı olduğunu düşündüğü için devlet hastanelerini tercih eder. Günler öncesinden randevu alır, patronundan izin ister, sıra bekler ve hizmetini alır.

Halbuki özel hastaneler düşünüldüğü gibi yüksek fiyatlı hizmet sunan kurum değildir.

Ayrıca daha erken bir zamana randevu alarak, fazla sıra bakmadan kaliteli ve konforlu bir hizmet almanız mümkün. Ayrıca özel kurumların Cumartesi günü de hizmet vermesi çalışan birçok kişi için oldukça faydalıdır. 

SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.

Tamamlayıcı sağlık sigortası isteğe bağlı bir sigorta olsa da oldukça gerekli bir sigortadır. Çünkü SGK’lılar özel hastanelerden hizmet aldığında SGK ücretin belli bir kısmını karşılar. Kalan kısmı ise sigortalı ödemek durumundadır. İşte tamamlayıcı sağlık sigortası bu durumda devreye girer ve kalan kısmı teminatları altına alır. Böylece cebinizden hiç para çıkmaz ya da çok az bir miktar ödeme yaparsınız. Böylece maddi ve manevi olarak konforlu bir hizmet almış olursunuz.

Diyelim ki sağlık masraflarınız 100 TL tuttu ve SGK’nız 30 TL’sini karşılıyor kalan 70 TL’yi sizin ödemeniz gerekir. Fakat tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırarak bu kısmı sizin yerinize sigortanız öder. Daha büyük harcamalarda bu sigortanın önemi daha iyi anlaşılmaktadır.

Yine özel sağlık sigortası gibi anlaşmalı sağlık kurumlarından istediğinizi seçebilir, istediğiniz doktora muayene olabilir ve tedavi yaptırabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Yararlanma Şartları 
 

 • T.C vatandaşı olmak,
   
 • SGK’lı olmak,
   
 • 55 yaşını aşmamış olmak.
   

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Faydaları
 

 1. SGK kapsamında olmayan sağlık hizmetleri (estetik, akupuntur vs.)
   
 2. SGK’nın karşıladığı hizmet bedelinin dışında kalan miktar,
   
 3. Hastanın konaklama ihtiyacının gerektiği hizmetlerde konaklama ücreti,
   
 4. Ek ücretler, 
   
 5. Tahlil, röntgen vs. hizmetler

Tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamaları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Limitsiz doğum ya da yeni doğan bebeğin ihtiyacı olan hizmetleri kapsayan teminatları sunan şirketler de vardır. Tamamlayıcı sağlık sigortası istisnalarıyla ilgili ise “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İstisnaları” yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Siz de zaman kaybetmeden tamamlayıcı sağlık sigortasının güvencelerine sahip olmak için Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, kafanıza takılan soruların cevaplarını alın ve sigortanızı telefonda yaptırın.


Benzer İçerikler

Özel Sağlık Sigortası Teminatlarını Belirlenmede 5 Önemli Nokta!

Özel sağlık sigortası satın alırken hangi teminatları neye göre seçmeniz gerektiğine yazımızdan ulaşın, en uygun fiyatlı özel sağlık sigortasına ulaşın.

Devamını Oku

En Doğru Özel Sağlık Sigortası için İpuçları

Devletin sağladığı sağlık hizmetlerine destek olacak, özenli tedavi ve bakım olanakları sunan en doğru özel sağlık sigortası için zaman kaybetmeyin!

Devamını Oku

2014 Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

2014 özel sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak, kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın.

Devamını Oku