444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Kapsamı

07 Kasım 2014

Tamamlayıcı sağlık sigortası, kişilerin istekleri doğrultusunda yaptırabildikleri sigorta alternatifidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası alan kişiler, anlaşmalı sağlık kuruluşları ve özel hastanelerden dilediği hizmeti alabilmektedir. 

SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.

Bu sigortayı sadece SGK’lı, 55 yaş altı, T.C. vatandaşı olan kişiler satın alabilirler. Kişiler isterse bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri için de ayrı poliçe satın alabilirler.

Sosyal güvenlik sisteminin karşılamadığı veya sistemin limitlerini aşacak sağlık giderleri, tamamlayıcı sağlık sigortası ile giderilebilir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasını bir örnekle açıklamak, anlaşılması açısından daha faydalı olacaktır; örneğin tedavi ücreti 500 TL’yi buldu ancak devlet sadece 200’TL’sini karşılıyor. Kişinin tamamlayıcı sağlık sigortasının olması durumunda, sigortalının ödemesi gereken hizmet bedeli çok daha düşük olacaktır veya hiç bir bedel ödemesi gerekmeyecektir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, devlet destekli özel sağlık sigortası şeklinde de adlandırılabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sigorta şirketlerinin talep ettiği primler, sigorta sahibi olmak isteyen kişinin yaş grubuna, geçmiş veya poliçe hazırlanırkenki sağlık durumuna ve alınacak güvencelerin limitlerine göre farklılaşacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortasına başvurmayı düşünüyorsanız; ''Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvurabilirim?'' başlıklı yazımızı inceleyin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Karşılar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel şartları doğrultusunda bu sigorta türünün kapsamı ise şu şekildedir;

  • Finansmanı sağlanmayan sağlık hizmetlerine ait bedeller, 
  • İlave ücret tutarları, 
  • Otelcilik ücreti gibi hastadan alınabilecek tutarlar, 
  • Sağlık hizmet sunucusu ile sigorta şirketi arasında yapılabilecek anlaşmaya göre, Sağlık Uygulama Tebliği fiyatları üzerinde kalan tutarlar, tamamlayıcı sağlık sigortası konusu yapılabilecektir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamaları, sigorta şirketlerine göre de değişebilmektedir. Örneğin; sigorta şirketlerinin ürünleri arasında, yeni doğan sağlık sigortası veya limitsiz doğum teminatı gibi hizmetler de bulunabilmektedir.

Yeni doğan sağlık sigortasıyla bebeğin ilk muayenesi, aşıları ve topuk kanı gibi işlemleri karşılanmaktadır. Zorunlu bir küvoz hizmet varsa, bir ücret ödenmemektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili daha fazla bilgi için; ''Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilmedikleriniz'' başlıklı yazımızı inceleyin.

Siz de tamalayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası hakkında bilgi sahibi olmak için dilerseniz Sigortam.net'in online işlemlerinden faydalanın, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.


Okumaya Devam Edin

"Fark Yok" Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

10 Aralık 2012 Pazartesi
Mapfre Genel Sigorta ve Medical Park Hastaneler Grubu işbirliği ile “Fark Yok” Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ilk defa Türkiye’de uygulanmaya başladı. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilmedikleriniz

13 Mayıs 2014 Salı

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilmedikleriniz neler öğrenin, özel sağlık sigortası teminatlarını değerlendirin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İstisnaları

03 Haziran 2014 Salı

Tamamlayıcı sağlık sigortası istisnalarını öğrenerek, sizi ve sevdiklerinizi koruyacak özel sağlık sigortasına sahip olun.