Tehlikeli Hastalıklar Sigortası

Hayatınızı riske atan ve çalışmanızı engelleyen kritik hastalıklara karşı geç olmadan önleminizi alın, tehlikeli hastalıklar sigortası yaptırın! Üstelik aylık taksit imkanı ile çok uygun fiyatlarla!

Tehlikeli hastalıklar sigortası, hastalığa yakalanmanız durumunda tazminat ödemesi almanızı sağlar. Üstelik tazminat parasını istediğiniz gibi kullanabilirsiniz; ister tedaviniz için ister kişisel masraflarınıza.

Peki sigortaya dahil olan kritik hastalıklar nelerdir? Hastalığın hangi aşamasında tazminatı almaya hak kazanırsınız? Gelin tehlikeli hastalıklar sigortası detaylarına birlikte bakalım.

Tehlikeli Hastalıklar Sigortası ile Hayatınızı Güvenceye Alın!

Diğer adıyla kritik hastalıklar sigortası sağlık sigortaları ile karıştırılmamalıdır. Sağlık sigortalarında hastalık durumu meydana geldiği zaman, örneğin özel sağlık sigortası kanser tedavisi kapsamındaki giderler ‘kurumlara’ ödenerek karşılanır. Tehlikeli hastalıklar sigortasında ise poliçe kapsamında belirtilen hastalık hallerinde, belirlenen oranlara göre sigortalıya maddi tazminat ödemesi yapılır.

Bazı şirketler vefat konusunu da poliçe kapsamına alırken, bazıları sadece hastalıklarla sınırlıdır. Diğer sağlık sigortalarından en önemli farkı, toplu ödemenin kişilere yapılıyor olması ve tasarrufun da tamamen kişilere bırakılmasıdır. Bu ödemeyi tedavi ve bakım masraflarında kullanabileceğiniz gibi, evinizin veya ailenizin temel ihtiyaçları için de kullanabilirsiniz.

Tehlikeli hastalıklar sigortası; kapsam olarak sigorta şirketine ve ürün paketlerine göre değişebilmektedir. Bu nedenle fiyat ve şartları değerlendirerek kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz. Sigortam.net 444 24 00 Destek Hattımızdan arayarak tehlikeli hastalıklar sigortası hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tehlikeli Hastalıklar Sigortası Kapsamı Nedir?

Kritik sonuçları olan hastalıkların artarak devam ettiği günümüzde, kanser hastalarına sağlık sigortası arayışları artınca sigorta şirketleri de günümüz isteklerine uygun sigorta ürünleri üretiyor. Tehlikeli hastalıklar sigortası da sağlık sigortası olmamakla birlikte, toplu tazminat almanızı sağlayarak tedavi süreçlerinizi daha kolay atlatmanıza olanak yaratır. Bazı firmalar standart düzeyde kritik hastalıklar sigortası sunarken, bazıları genişletilmiş kapsamda özellikler içeriyor.

Özellikle kanser sigortası şeklinde aranan tehlikeli hastalıklar sigortası, hastalık teşhisi konulduktan sonra toplu nakit bir ödeme almanızı sağlıyor. Hastalık sürecinde maddi ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılamanızı ve daha rahat koşullarda tedavi görebilmenize yardımcı oluyor.

Genel olarak 18 yaşından itibaren imzalanabilen bu poliçelerin üst yaş sınırı her sigorta şirketine göre farklılık gösterir. Teminat tarihinden önce herhangi bir kritik hastalığın olup olmadığı tespit edilirken, ek olarak 3 ay (90 gün) muafiyet süresi uygulanır. Bu süre dolduktan sonra tehlikeli bir hastalık baş gösterdiği an, teminat limiti oranında nakdi tazminat bedeli ödenir.

Tehlikeli hastalıklar sigortası kapsamında belli hastalıklar için anlaşma yapıldığından dolayı primler oldukça uygundur. Kanser, kronik böbrek yetmezliği, MS hastalığı, bazı organ nakilleri, görme ve işitme kaybı, inme, önemli derece yanıklar, kalp ve aort hastalıkları cerrahisi, paralizi, motor nöron hastalıkları, uzuv kaybı, meslek yoluyla bulaşan ve çalışmayı engelleyici hastalıklar ile maluliyet için tazminat ödemesi yapılır.

Tehlikeli Hastalıklar Sigortası Avantajları Nelerdir?

Özellikle kanser hastalığı üzerinden ilerleyecek olursak, son yıllarda kanser riskinin oldukça artması ile kanser hastalarına özel sağlık sigortası ürünlerinin yanı sıra farklı sigorta ürünleri de öne çıkmaya başladı. Tehlikeli hastalıklar sigortası da bu ürünlerden en önemlisi. Kanser hastalığının tedavisinin uzun ve masraflı olması, işe devam edememe gibi sorunlarında sürece eklenmesi ile birlikte maddi birikim de bir o kadar önemli hale geliyor.

Tehlikeli hastalıklar sigortasının en önemli avantajı da tam bu aşamada görünüyor, bütçenizi zora sokmayacak aylık çok cüzi ödemelerle tehlikeli hastalıklar sigortasına sahip olabilirsiniz. Bütçenizden çıkan paranın farkına bile varmadan en riskli hastalıklara karşı güçlü önlemler alabilirsiniz.

25.000 TL’den başlayan tazminat ödemeleri 100.000 TL’ye kadar çıkar. Farklı sigorta şirketlerinin farklı kapsamdaki ürünleri dolayısıyla tazminat ödemeleri de değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle tehlikeli hastalıklar sigortası tazminat ücretlerini, poliçelerin neleri kapsadığını Sigortam.net’ten bir telefonla öğrenebilirsiniz.

Geç olmadan önleminizi alın, hastalık risklerine karşı kendinizi ve ailenizi güçlü kılın! 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızı arayarak anında sigortalanabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Allianz Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Türkiye’nin en önemli sigorta şirketlerinden Allianz Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık...sigortası ürünlerine Sigortam.net’ten kolaylıkla sahip olabilirsiniz.
Özel...sağlık sigortası avantajlarından yararlanmak isteyen ancak bütçesinin sarsılmasını istemeyen SGK’lıların son...dönemde büyük bir ilgi gösterdiği tamamlayıcı sağlık...sigortası, avantajları ve özel sağlık sigortasına nazaran daha uygun fiyatıyla her geçen gün büyümeye devam...ediyor. Allianz Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ile siz de hem kendinizin hem de sevdiklerinizin sağlığını...güvence altına alabilirsiniz.

Allianz Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvuru Şartları

Allianz Sigorta...tamamlayıcı sağlık sigortası ürününden Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, SGK’lı olan 15...günlük – 55 yaş arası herkes yararlanabilir. Poliçenizin teminatlarını ise ihtiyaçlarınız doğrultusunda genişletebilir,...yatarak tedavi teminatına ek olarak, ayakta tedavi ve doğum teminatı gibi ek teminaları da...ekletebilirsiniz. (Doğum teminatı için en az 12 ay süresince sigortalı olma şartı aranmaktadır.)

Allianz Tamamlayıcı Sağlık...Sigortası Avantajları

Allianz Sigorta ayrıcalığıyla sahip olacağınız...tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde birçok avantaja sahip olabilirsiniz;
  • Daha rahat ve kaliteli bir...sağlık hizmeti alırsınız.
  • Allianz Sigorta ile anlaşmalı kurumlar aracılığıyla evde bakım ve tedavi...imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Hemen Sigortam.net Ayrıcalıklarıyla Başvurun

Allianz Sigorta...tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerine sahip olmak için ister online tamamlayıcı sağlık sigortası...başvurusu ile isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak başvurunuzu yapabilir,...uzman sigorta danışmanlarımız eşliğinde sizin için en uygun poliçeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL