Tip 2 Diyabet

Tip 2 diyabet çoğunlukla yetişkinlerde görülen bir diyabet türüdür. Yetişkin nüfusun %4-8’inde tip 2 diyabet görülür. Bu tip diyabet hastalığında pankreas, vücudun ürettiği insüline karşı direnç gösterir. Tip 2 diyabetin genler yoluyla aktarıldığı biliniyor.
 

Tip 2 Diyabet Belirtileri

 
Tip 2 diyabet hastalığında çok susama, idrar sıklığında artış, çok yemek yemeye rağmen kilo kaybı görülür. Kan şekeri ölçümünde aç karnına kan şekeri değeri 126 mg/dl üzerindeyse diyabet hastalığı tanısı konur.
 

Tip 2 Diyabet Tedavisi

 
Tip 1 diyabet hastalığında insülinin yetersiz üretimi sebebiyle insülin takviyesi yapılırken, tip 2 diyabet hastalığında üretilen insüline vücudun direnç göstermesi sebebiyle tedavi öncelikle beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi ile başlar. Kan şekerinin normal sınırlar içerisinde tutulması gerektiğinden kişilerin verilen diyeti ve egzersizleri uygulamaları önemlidir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
Tedavi dahilinde kan şekeri düzeyini ve kiloyu normal sınırlar içerisinde tutmak gerekir. Bunlara rağmen kan şekeri düşürülemezse insülin tedavisi uygulanır.
 
Diyabet hastası kişilerin düzenli olarak evde kan şekeri takibi yapmaları, kan şekeri düzeyinde gerçekleşebilecek ani değişikliklere karşı gereklidir.
 
Diyabet hastalığı için özel sağlık sigortanızdan faydalanarak özel hastanelerden tedavi hizmeti alabilirsiniz.
 
 
Sağlık sigortası fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Hemen sağlık sigorta sorgulama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen en iyi sigorta tekliflerine ulaşın, bütçenize en uygun sağlık sigortasını seçin. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Medipol Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile...anlaşmalı özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe...teminatlarınıza göre yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı...ödersiniz.

Size en yakın özel sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile anlaşmalı olduğunu Sigortam.net...üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medipol Hastanesi

İstanbul Medipol Hastanesi 1997 yılında kurulmuştur. Hastane,...33 kliniği, 20 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathanesi ile pek çok branşta hizmet vermektedir.

Bayındır Hastanesi...Anlaşmalı Sigorta Şirketleri Listesi

Medipol Hastanesi ile anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel...sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden satın...alabilirsiniz.

Acıbadem Sigorta
Aksigorta
Allianz
Anadolu Sigorta Axa Sigorta
Ergo Sigorta
Groupama...Sigorta
Güneş Sigorta
HDI Sigorta
Mapfre Genel Sigorta
Ray Sigorta
Sompo...Japan Sigorta
Zurich Sigorta