Tiroid Problemi Olanlar Dikkat! Sonbahar Geldi

Sonbahar, sıcaklık değerlerini değiştirmesiyle beraber, vücudumuzda da birtakım değişikliklerin sebepleri arasında olabiliyor. Sonbaharda karşılaşabilecek sağlık problemleri ile ilgili uyarılarda bulunan Uzman. Dr. Salim Bereket, özellikle tiroid problemi yaşayan kişilerin bu mevsim geçişlerinden daha fazla etkilendiklerini ifade etti. Mevsim değişikliğinin bile insan sağlığında oluşturduğu olumsuz etkiler ise özel sağlık sigortası poliçesinin önemini yine hatırlattı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Tiroid Hastalığının Sebebi

Vücudun ani değişkenlik gösteren hava sıcaklıklarına kimi zaman uyum gösteremediğini belirten Bereket, bu gibi dönemlerde tiroid hastalarının daha açık bir hale gelidğini ifade etti. Ülkemizdeki tiroid hastalarının sayının her geçen gün arttığına dikkat çeken Bereket, hastalığın kökeninin tam anlamıyla bilinemediğini ancak, aşırı kilo, genetik faktörler ve radyosyon gibi nedenlerin bu hastalıkta risk oluşturabileceğine vurgu yaptı. Tiroidin erkeklerden çok kadınlarda daha fazla rastlandığını belirten Bereket, hastalıkla en fazla ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde karşılaşıldığını söyledi.

Mevsim geçişleri sırasında sadece troid prbleminin değil, farklı sağlık problemlerinin de ortaya çıkabileceğini söyleyen Bereket, bu dönemlerde grip, üst yolunum problemi ve nezle gibi hastalıklar geçiren kişilerin daha fazla risk altında olduğunu ifade etti.

“Tiroid Bezi Vücudun Orkestra Şefi Gibi”

Tiroid organını tanımlarken orkestra şefi örneğini veren Bereket, tiroid bezinin artması durumunda tüm vücut fonksiyonlarının hızlandığını, fazla düşmesinde ise bu durumun tam tersinin yaşandığını söyledi.

Hipertiroidi

Troid bezinin fazla salgılanmasına Hipertirioid, gerekenden az salgılanması durumun ise Hipotiroid adının verildiğini belirten Bereket, hipertirioid hastalığının ileri yaşlarda ve kadınlarda daha sık görüldüğünü belirterek, genetik faktörlerin de bu hastalığın ortaya çıkmasında önemli ölçüde etkili olduğunu söyledi.  

Hipotiroid

Hipotiroid probleminin ise tiroid bezinin gereken daha az salgılanmasını nedeniyle ortaya çıktığını söyleyen Bereket, bu hastalığa hipotiroide göre daha ender rastlanıldığını ancak, tedavi sürecinin daha zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyledi. Hastalığa sebep olarak en önemli sebebin Graves hastalığının olduğunu ifade eden Bereket, hipotiroidi tedavisinde kullanılan bazı horman ilaçlarının bu probleme neden olabileceğine dikkat çekti.

Bu Belirtilere Dikkat

Hipotiroid problemi yaşayan kişilerde sık sık saç ve kaş dökülmeleri, halsizlik, yorgunluk, mide ve bağırsak sistemindeki yavaşlamaya bağlı sindirim bozuklukları, kalbe giden uyarıların azalması sebebiyle kalp hızının yavaşlaması ve ritm bozuklukları gibi durumların ortaya çıkabildiğini ifade eden Bereket, hipertirioid hastalığında ise hipotirioid probleminin belirtlerinin tam tersinin yaşandığını söyledi. Hipertirioid hastalarının fazla yemek yemelerine karşın sürekli kilo kaybettiklerini, kalbe giden uyarıların fazlalaşması nedeniyle çarpıntı, sinirlilik ve ellerde titreme gibi şikayetlerin ortaya çıktığını belirten Bereket, tiroid hastalarının günlük yaşantılarına ve beslenmelerine büyük önem gösterlemeleri gerektiğine vurgu yaptı.

Hastalar İçin İyot Tavsiyesi

Tiroid hastalarının mutlaka yeterli seviyede iyot tüketmeleri gerektiğinin altını çizen Bereket, bu iyotun yumurta, süt, yeşil yaparaklı sebzeler ve deniz ürünlerinden karşılanabileceğini belirtirken, içerisinde guatrojen bulunması nedeniyle guatr hastalığına sebep olabilen, kara lahana, şalgam suyu ve soya fasulyesi gibi yiyeceklerden ise uzak durulması gerekitğini söyledi.

Sağlık Problemleri Karşısında Önleminizi Şimdiden Alın

Karşılaşabileceğiniz sağlık problemleri karşısında hızlı ve kaliteli bir hizmetin yolunu açan özel sağlık sigortası ile siz de, ister kendinizi, isterseniz de sevdiklerinizi güvence altına altın. İstediğiniz kapsamdaki özel sağlık sigortasına için hiç vakit kaybetmeden özel sağlık sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı'nı arayarak kolaylıkla ulaşın.

Benzer İçerikler

Allianz Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Allianz Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun...anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın daha...hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat...geri ödeme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile...göndermeniz gereklidir.

  • Fatura asılları
  • Tazminat talep formu, sigortalı imzalı (Allianz Sigorta...tazminat talep formu poliçenizin ekinde bulunmaktadır. Yeni bir tazminat talep formu istiyorsanız 0850 399 99...99 numaralı Allianz Müşteri Hizmetleri'ni arayarak tarafınıza iletilmesini talep edebilirsiniz.)
  • Reçete...aslı, ilaç küpürü, kasa fişi
  • Tahlil/tetkik, istek kağıdı-sonuç...raporları
  • Gereklilik halinde doktor raporu/Epikriz 

 

Kargo Teslim Adresi ve İletişim...Bilgileri

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile...göndermelisiniz.

Adres: Allianz Sigorta Bireysel Sağlık Tazminat Ödemeleri - Allianz...Tower
Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No 1 34750 Ataşehir / İstanbul

Müşteri...Hizmetleri : 0216 558 70 70 

bireyseltazminat@allianz.com.tr

 

Geri Ödemenizin Takibini...Sigortam.net Yapsın

Özel sağlık sigortası geri ödemelerinizin...takibinin Sigortam.net tarafından yapılmasını istiyorsanız, fatura fotokopisini saglikhasar@sigortam.net adresine mail...atın, uzman müşteri temsilcilerimiz ödemenizle alakalı tüm bilgilendirme sürecinde size yardımcı olsun....Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat yanınızda!

 

Ödeme Ne Zaman...Gerçekleşir?

Allianz Sigorta sağlık sigortası geri ödemeleri gerekli evrakların tazminat...servisine ulaşmasından itibaren 5 gün içerisinde gerçekleşmektedir. 

Şifa Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Memorial Sağlık Grubu

Memorial Sağlık Grubu, 2000 yılından bu yana İstanbul, Antalya ve...Diyarbakır’da bulunan 8 hastane ve 3 tıp merkezi ile hizmet vermektedir. Memorial Grubu, Tüp Bebek, Genetik, Kalp - Damar Cerrahisi ve...Organ Nakli gibi bölümleri ile Cerrahi Bilimler, Kalp Sağlığı, Kadın Sağlığı, Çocuk Sağlığı ve Robotik Cerrahi gibi...branşlarda hizmet vermektedir.

Memorial Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri Listesi

Memorial Hastanesi ile anlaşmalı...olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı...üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Zurich...Sigorta