444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Çocuklarınızı Unisbul ile Doğru İnsanlara Emanet Edin

21 Mayıs 2013
Hem annenin hem de babanın çalıştığı evlerde çocuklar için güvenilir bakıcılar, oyun arkadaşları bulmak en önemli noktalardan biri. Ailenin evde olmadığı zamanlarda çocukları gönül rahatlığı ile emanet edebileceğiniz birini kolayca ve güvenle bulmanız için Unisbul.com aileler ile oyun ablaları ve oyun ağabeylerini buluşturuyor.
 

Oyun Arkadaşları için Güvenlik Nasıl Sağlanıyor?

 
Unisbul.com, üye olmak isteyen yani oyun arkadaşı olmaya aday kişilerden üniversite öğrenci belgesi veya mezuniyet belgesi istiyor. Böylece eğitim almamış kişilerin iş başvurusu yapması engelleniyor. Ayrıca aileler, oyun ablaları veya ağabeylerinin eğitim gördükleri okullardaki hocalarını arayarak da kişiler hakkında bilgi sahibi olabiliyor.
 

Oyun Ablası ya da Ağabeylerinin Avantajları Nelerdir?

 
Oyun ablaları ve ağabeyleri, çocukları okuldan alır veya okula bırakır.
Çocuklarla beraber vakit geçirirken ayrıca yabancı dil öğretir.
Çocuklara ev ödevlerinde yardımcı olur.
Çocuklar, oyun ablaları ve ağabeyleri ile sosyal etkinliklere katılır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 
Programın bir diğer amacı da Çocuk Gelişimi eğitimi alan üniversite öğrencilerine maddi destek olduğu için, bu kişiler uygun bir ücret karşılığında çocuklarınız ile ilgilenmektedir.
 

Doğru Oyun Arkadaşını Nasıl Seçeceksiniz?

 
Aileler Unisbul.com üzerinden aradıkları özellikleri belirleyerek arama yapar ve belirlenen adaylara ulaşır. Seçtikleri  adaylar ile görüşür ve eğer görüşme olumlu sonuçlanırsa anlaşma sağlanır. Aile dışarıdayken, tatildeyken veya çocuğuna eşlik edemeyeceği zamanlarda oyun ablası veya oyun ağabeyi çocuk ile ilgilenir.
 

Unisbul Hakkında

 
2008 yılında kurulan Unisbul.com, üniversitelerin Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Okul Öncesi Öğretmenliği gibi bölümlerinde okuyan kişilere, oyun ağabeyi veya oyun ablası olarak yarı zamanlı iş bulma imkanı sunuyor. Bu durumda hem bu kişilerin deneyim kazanması ve kendilerini geliştirmeleri, hem de ailelerin çocuklarını konu hakkında eğitim almış kişilere teslim etmeleri sağlanıyor.

Okumaya Devam Edin

Yeni Doğan Bebek ve Çocuklar Sigortadan Faydalanabilir mi?

10 Şubat 2011 Perşembe
Yaş sınırı, bir çok sigorta şirketi tarafından özel koşullarla esnek hale getirilmektedir. Bebekler için özel bebek sigortası ve çocuklar için de özel çocuk sigortası yapılabilmektedir.

Yaz Okulunda Çocukların Sağlığı Güvende Mi?

16 Temmuz 2012 Pazartesi
Çalışan anne-babaların yaz aylarında kurtarıcıları çoğunlukla yaz okulları oluyor. Evde bakılan çocuklar da yazın sosyalleşmeleri ve aktivitelere katılmaları için yaz okullarına gidebiliyorlar. 

Okula Yeni Başlayan Çocukları Bekleyen Zorluklar

13 Eylül 2012 Perşembe
Okula yeni başlayan çocukların karşılaşabileceği zorluklarla baş etmesine yardımcı olmak için yapılabilecekler konusunda sizin için küçük bir rehber hazıladık.