5 Yöntemle Unutkanlığa Son!

Hayat sürekli bir koşuşturmayla geçiyor. Bu aktif yaşamda sürekli bilgi bombardımanına tutuluyoruz. Tüm öğrenilenler bilgi karmaşasına neden oluyor ve bu zihinsel yorgunluk bir sürü sorumluluklarımızı unutturuyor. Yoğun iş temposu ve dengesiz beslenme de buna eklenince unutkanlığı tetikliyor. İşte bu noktada derlediğimiz ipuclarıyla sorumluluklarınızı atlamayacak, daha kolay bir yaşam süreceksiniz.

Unutkanlığı Önlemek İçin 5 Tüyo
 

Not Alın!

Önemli gördüğünüz her şeyi not alın. Fatura ödemeleri, yapılması gereken aramalar, alışveriş listeleri vs. Hatta yapışkan notlarla evinizin en çok zaman geçirdiğiniz yani hemen görebiliceğiniz yerlerine, ofis masanızın duvarlarına yapıştırın. Bu bilgileri cep telefonunuzun notlar bölümüne de kaydedebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Alarm Kurun!

Sizin için önemli olan toplantı, proje, iş vb. konuların başlama ve bitiş tarihlerini cep telefonunuzda alarm olarak kurabilirsiniz. Böylece alarmınız bu tarihlerde sizi uyararak hatırlamanızı sağlayacak ve olumsuz bir sürprizle karşılaşmanızı önleyecektir.

Hatırlatma İsteyin!

Size hatırlatmada bulunarak, size yardımcı olabilecek kişilerden bu konuda yardım isteyin. Örneğin rutin sağlık kontorlleriniz için dokorunuzdan, zamanı geldiğinde sizi arayarak randevu ayarlamasını isteyebilirsiniz. Veya poliçe vadenizi unutmaktan ve güvencesiz kalmaktan mı endişe ediyorsanız, poliçe vadenizi hatırlatmamız için bize hatırlatma talebinizi iletin. Zamanı geldiğinde biz sizi haberdar edelim. Böylece vadenizin günü geldiğinde biz sizi arayalım, büyük bir yükü üzerinizden kaldırmış olalım. 

SMS Talep Edin!

Kredi kartı borcunuzu unutuyor musunuz? Bankanızdan kredi kartınızın son ödeme gününü sms olarak iletmesini isteyin. Son ödeme gününü kaçırarak faiz yatırmak zorunda kalmayın.

Sağlığınıza Dikkat Edin!

Dengeli beslenin, egzersiz yapın, bulmaca çözün. Moralinizi her zaman yüksek tutun. Kendinizi sürekli ben unutkanım, beceriksizim vs. şeklinde suçlamak sizi daha zor duruma sokmaktan başka bir işe yaramaz. Daha ayrıntılı bilgi almak için sağlıklı olmanın ipuçları ve sağlık önerileri yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Sağlığınızı önemseyin ve düzenli olarak Check-up yaptırın. Pek çok özel sağlık sigortasının kapsamında check-up paketleri bulunmakta. Sigorta şirketleri tarafından sunulan sağlık sigortası paketlerine bir kaç dakika içerisinde ulaşmak ve size özel teklifinizi almak için özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurmanız yeterli. Tüm sorularınız için Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL