Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir? - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?

Cerrahi bir müdahale olsun veya olmasın yatılı tedavilerde hastane, yatak, yemek, refakatçi, operatör doktor ücreti, asistan doktor ücreti, anestezist, ameliyathane masrafları, sarf edilen tıbbi malzeme giderleri ve kullanılan ilaç giderleri poliçe limitleri dahilinde karşılanır.
 
Ameliyat: Sigortalının yatarak tedavisi sırasında ameliyat olması gerektiğinde ameliyathane masrafları, anestezi sırasında kullanılan malzemeler ve doktor ücreti bu teminat ile güvence altına alınır.
 
Oda ve yemek: Sigortalının hastanede yattığı her gün için oda ve yemek giderlerini karşılar.
 
Refakatçi: Refakatçi kalmasının tıbbi zorunluluk gösterdiği durumlarda ilgili giderleri karşılar.
 
İlaç (yatarak): Sigortalının sağlık kuruluşlarında yatarak tedavisi sırasında kullanılan ilaçların giderlerini karşılar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Tanı (yatarak): Doktorun hastalığı teşhis edebilmesi için gerekli gördüğü her türlü tanı birimleri giderlerini karşılar.
 
Yoğun bakım: Yoğun bakım ünitesinde alınan tedavi için ödenecek giderleri karşılar.
 
Hastane tedavi giderleri: Ameliyatsız yatışlarda veya sigortalının hastanede yatmasını gerektirmeden yapılan cerrahi ve ortopedik müdahalelere ait konsültasyon ile doktor ücreti, kan ve kan plazması dahil gerekli malzeme, oksijen, anestezi, alçı ve dikiş uygulaması, kullanılması hekimce gerekli görülen ortopedik destekleyici ve korse, bandaj, sargı, pansuman, enjeksiyon ve benzeri giderleri karşılar.
 
Kara ambulansı: Sigortalının acil durumlarda sağlık kuruluşuna ulaşabilmesi için kara ambulansı kullanılması halinde gerçekleşecek giderleri karşılar.
 
Hava ambulansı: Sigortalının acil durumlarda sağlık kuruluşuna ulaşabilmesi için hava ambulansı kullanılması halinde gerçekleşecek giderleri karşılar.
 
Doğum: Doğum teminatı, poliçenin yürürlüğe girdiği ilk tarihten itibaren belirli bir süre sonra gerçekleşen doğumlar için geçerlidir. Bu süre, sigorta şirketleri arasında farklılık gösterir.
 
Sigortalının doğum sonrasında, sağlık kuruluşundaki yatarak tedavisi süresince bebek ile ilgili ilk doktor muayenesi, aşı ve ilaç giderleri, teminat tablosunda belirtilen doğum giderlerini karşılar.
 
Küçük müdahale: Sigortalıya yapılan küçük müdahalelerin giderlerini karşılar.
 
Doktor takibi: Sigortalının yatarak tedavisi sırasında doktor tarafından yapılan takibe ait giderleri karşılar.

Benzer İçerikler

Ayakta Tedavinin Kapsamları Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Ayakta tedavi kapsamı hakkında bilmedikleriniz öğrenerek, Sigortam.net desteğiyle özel sağlık sigortanızı yaptırmayı geciktirmeyin.

Devamını Oku

Ramazan Ayında Kilo Verebilmek için 10 Öneri!

Ramazan ayında kilo almamak hatta kilo vermek isteyenler önerilerimizi okuyarak bunu kolayca başarabilirler.

Devamını Oku

Mevsim Değişikliği ve Yol Açtığı Hastalıklar

Mevsim geçişlerinde sağlığınıza dikkat edin, mevsim değişikliğinin yol açtığı hastalıkları iyi tanırsanız önlem almanız da kolaylaşır.  

Devamını Oku