Yaz Gribinden Kurtulma | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yaz Gribinden Kurtulmanın 10 Yolu!

Kış mevsimlerinde gribin çok yaygın olması yaza göre çok daha fazladır. Kışın hastalıklardan bıkanlar biran önce yaz mevsimini gelmesini, havaların ısınmasını ister. Halbuki yazın da grip olma riskiniz var hatta adı “yaz gribi”. Peki "Yaz giribi nedir, nasıl oluşur, nasıl korunmalı ya da kurtulmayız?" gibi sorularınız mı var hepsinin cevabına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yaz Gribi Nedir?

Yaz gribi; burun akması, sesin kısılması, ateş, terleme gibi belirtilerle kendini gösteren bir hastalık çeşididir. Bu grip hastalığı, sıcaklardan dolayı vücuttaki sıvının azalması ya da klima altında fazla kalınması sonucunda solunum yollarının kötü etkilenmesi nedeniyle görülebilir. Kış gribinin aksine bulaşıcı değildir ve bu nedenle o zaman kullandığınız ilaçları kullanmamanız gerekir. Ağrı kesici ya da ateş düşürücü ilaçları tercih edebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Yaz Gribinden Nasıl Korunulur?

Yaz gribine yakalanmamak ya da bu hastalığı daha kolay atlatmak için vereceğimiz önerilere mutlaka uymanız gerekir.

 • Dengeli beslenmeli ve istirahat etmeniz gerekir.
   
 • Vücudunuzdaki su oranının artması için bol bol su tüketmelisiniz.
   
 • Sıvıları çok soğuk şekilde içmemek gerekir.
   
 • Deniz ya da havuz sonrası mutlaka ıslanan mayo, bikini vs. değiştirilmelidir.
   
 • Islak ya da terli haldeyken rüzgara ya da klimaya maruz kalmamak gerekir.
   
 • Güneş ışınlarına dikkat geldiği saatlerde ve uzun süre maruz kalmamalısınız.
   
 • Klimanın direkt size vurduğu yerlerden kaçınmalı, hem pencere hem de klimanın açık olduğu yerlerde de bulunmamalısınız. Klima ayarını çok yüksek tutmamak da alınacak önlemlerden biridir. Klima bakımı da ihmal edilmemelidir.
   
 • Vitamin kaynağı olan meyve ve sebzeleri de bol miktarda tüketmelisiniz.
   
 • Bakımı yapılmış, suyu değiştirilmiş, ilaçlama yapılmış olan havuzlara girmeyi tercih etmelisiniz.
   
 • Klima bakımının da zamanında yapılmasına önem verilmelidir.

Gripten korunmak için çaba sarfettiğiniz gibi olası hastalık durumunda da maddi ve bedensel olarak güvencede olmak için özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama işlemini yaparak en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigorta uzmanlarımızın yardımıyla sigortanızı telefonda satın alın.

  


Benzer İçerikler

2014’te Özel Sağlık Sigortasında Neler Değişiyor?

Hazine Müsteşarlığı, Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği ile, sigortacılar ve sigortalılar için son derece önemli olan değişiklikler hazırladı. 2014 özel sağlık sigortası değişiklikleri 2014 yılının Nisan ayı sonunda yürürlüğe girecek.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Hesaplama

Sağlık sigortası, isteğe bağlı olarak herkesin sahip olabileceği bir sigortadır. Amaç, kişinin herhangi bir hastalık veya kaza durumunda, kaliteli ve maddi kaygılardan uzak bir sağlık hizmeti almasına yardımcı olmaktır.

Devamını Oku

Gizli Alerjenler

Besin alerjisi bulunan kişiler için yalnızca alerji duyulan maddeden uzak durulması yeterli değildir. Alerjenler bazı gıdaların içine gizlenmiş olarak bulunabilir.

Devamını Oku