444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yaz Yaklaşırken Formda Kalmanın Sırları

Kış boyunca önemsenmeyen ve kalın kıyafetlerin altından fark edilmeyen fazla kilolar yaz yaklaştığında, özellikle tatil planları yapıldığında en büyük kabusa dönüşür.

Aynı kiloda kalma çabası da bir başka sıkıntı yaşatır. Kısa sürede kilo vermek ya da formda kalmak için çare çeşitli diyetler ve spor merkezlerinde aranır.

Önerilen diyet programları ise insanların bir süre sonra sıkılmasına ve yarıda bırakmalarına neden oluyor. Spor salonları için yapılan üyelikler de ya donduruluyor ya da iptal ediliyor. Aslında tüm bunların dışında genel anlamda tüm yıl boyu sağlıklı beslenip, sağlıklı yaşamı hayatınızın bir parçası haline getirmemiz ve arada bir kendinizi ödüllendirmeniz formumuza hiç zarar vermeyecektir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Hareketi mümkün olduğunca yaşamınıza dahil etmeniz yeterli olacaktır. Muhakkak spor salonlarında spor yapılacaktır diye düşünmek yanlış. Uzmanlar açık havada yürüyüşün çok faydalı olduğunun her zaman altını çiziyor.

Konuyla ilgili “Yaza Girmeden Formunuzu Geri Kazanmanın Yolları” yazımızı da okuyabilirsiniz.

Formda Kalmak İçin Yapmanız Gereken 8 Altın Kural
 

 • Öncelikle psikolojinizi buna hazırlayın. Az az ve sık sık yemeği alışkanlık haline getirin. Tüm çeşitlerden tatmak yerine en sevdiğiniz 3 çeşitten tabağınızı tam doldurmayacak şekilde alabilirsiniz.
   
 • Kahvaltının en önemli öğün olduğunu unutmayın. Mutlaka evden az da olsa bir şeyler atıştırarak çıkın. Gece boyunca aç kalan vücudunuzun metobolizması yavaşlar. Bu nedenle yağ yakımı daha da zorlaşır.
   
 • Akşamları televizyon ya da bilgisayar karşısında otururken abur cubur atıştırmaktan vazgeçin. Tüm gün iş yerindeki stres ve yorgunluğunuz sizde akşam keyif yapma ihtiyacı doğuruyorsa bunu zararlı yiyeceklerle yapmayın. Kendinizi ödüllendirmek için çok sevdiğiniz bir filmi izleyebilir, en sevdiğiniz müziği dinleyerek uzanabilirsiniz.
   
 • Mümkün olduğunca akşamları 7’den sonra birşey tüketmeyin. Erken yatmanız akşamları uyanık kaldığınız süre açısından faydalı olacaktır. Çünkü aç karnı uyumak daha zorlaşır. Eğer akşam yemeğinden bir iki saat sonra kendinize engel olamayacak kadar acıktıysanız bir elma yiyebilirsiniz. Daha sağlıklı olacağı gibi hem de açlığınızı bastırdığı için daha zararlı şeyler yemenizi engeller.
   
 • Tatlıyı çok seviyor ve hayatınızdan çıkaramıyorsanız her gün yemek yerine haftada bir gün yemeği tercih edebilirsiniz. Haftalarca tatlı isteğinizi bastırmak daha sonrasında daha fazla tüketmenize neden olabilir.
   
 • Bol bol su için. Yanınızda pet şişe taşımayı alışkanlık haline getirin. En az 2 litre içmeye özen gösterin fakat fazlası için kendinizi zorlamayın. Eğer su içmek midenizi bulandırıyorsa içine limon sıkarak içmeyi deneyebilirsiniz.
   
 • Salatayı öğünlerinize ilave edin. Salatayı öğünlerinizde tek başına ya da yemeklerle birlikte tüketebilirsiniz. Salatanın sağlıklı olması ve vücuda birçok faydasının olmasının yanı sıra zayıflamanızda da büyük yardımcıdır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta salatalarınızı sossuz tüketmenizdir. Çünkü özel salata sosları içinde yüksek oranda kalori barındırabilir.
   
 • Hareketi mutlaka hayatınıza katın. Özellikle masa başı bir işte çalışıyorsanız gününüzün en az 8 saatini hareketsiz geçiriyorsunuz demektir. İş çıkışları mümkün olduğunca yürüyün. Toplu taşımadan birkaç durak erken inerek bile bunu yapabilirsiniz. Hafta sonları 1 saat fırsat yaratarak sahilde yürüyüp temiz hava almak hem vücudunuza hem de ruhunuza çok iyi gelecektir.

Ağır diyetlerle normalden fazla kilo vermeniz sağlığınızı tehlikeye atar. Kendinizi önemseyin, olası hastalıklara karşı mutlaka özel sağlık sigortası yaptırın. Sigortam.net üzerinden bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı da 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

Özel Sigorta Poliçeniz Kapsamında Yaptırabileceğiniz Rutin Kontrolleriniz

Sigortam.net'ten özel sağlık sigortası satın alın, bazı rutin doktor kontrollerinizin masrafları sigorta poliçesinin kapsamında olsun, bütçeniz korunsun. 

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Ne Kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak sağlık masraflarınızı en aza indirir. Tamamlayıcı sağlık sigortası primlerini etkileyen önemli kriterler vardır.

Devamını Oku

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.   Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar Tazminat geri ödeme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir. Fatura aslı. Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) –  Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın. Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi Tahlil, […]

Devamını Oku