444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yaza Hazırlık için 10 Faydalı İpucu

27 Mayıs 2014

Yaz geldi çattı. Yaza hem ruhunuzu hem de beyninizi hazırlamanın zamanı geldi. Kış aylarının soğuk olmasından dolayı kapalı mekanlarda bulunma isteği daha az hareketliliğe neden oluyor.

Bu durum kişilerde kilo artışına, spordan uzaklaşmasına hatta sosyal hayattan kopmasına neden olabiliyor. Fazla kilolar ilerleyen zamanlarda risk taşıyan bir hal alabiliyor.

Hayatınızda yapacağınız bazı küçük değişikliklerle bu halinizden kurtulmanız mümkün. Yaza hazırlık için ipuçlarımızı okumanız yeterli.

Sigorta yaptırın hastalık risklerine karşı her zaman güvence altında olun. Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın, sağlığınızı risklere karşı güvence altına alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

 

Yaza Hazırlık için İpuçları
 

 • Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Metabolizmanızın hızlı çalışması ve beyin fonksiyonlarınızın doğru çalışması için bu öğünü atlamamalısınız.
   
 • Beyaz ekmek tüketmek yerine tam buğday, çavdar, kepek ekmeği gibi tahılları tüketmeniz sindirimi kolaylaştırdığı için kilo vermek isteyenler için ideal bir tercihtir. 
   
 • Sindirimi kolaylaştıran diğer besinler de kefir ve prebiyotik yoğurtlardır. Bu besinleri tüketerek bağışıklık sisteminizi de güçlendirebilirsiniz. 
   
 • Bolca C vitamini almaya özen gösterin. Bu vitamin sebze ve meyvelerde fazlasıyla bulunur. Özellikle mandalina, kuşburnu, portakal, ıspanak, pazı, sivribiber, brokoli gibi besinleri daha çok tüketin.
   
 • Kahve, çay gibi kafein oranı yüksek içecekleri azaltın. Bunların yerine beyaz çay gibi bitkisel çaylar tüketebilirsiniz. Günde 2 ya da 3 fincan beyaz çay tüketmek metabolizmayı hızlandırır. 
   
 • Özellikle akşam saatlerinde çok yağlı ve fazla yemek yememeye dikkat edin. Metabolizme akşamları yavaşladığı için yağlı besinlerin sindirimi de zorlaşacağından kilo almanıza neden olur. 
   
 • Gün içinde az az ve sık sık yemek yemeyi alışkanlık haline getirin.
   
 • Eğer fırsatınız varsa sabahları aç karnına yürüyüş yapın. Bu yürüyüşler de metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlar.
   
 • Ara öğünlerinizi atlamayın. Ara öğünler kan şekerinizi dengelediği için çabuk acıkmanızı önler. Böylece ana öğünde de az yemek yersiniz.
   
 • Yaban mersini antioksidan açısından zengindir. Bu nedenle ara öğün olarak tercih edebilirsiniz.

 

Hem kendinizin hem sevdiklerinizin sağlığına katkıda bulunmak için Sigortam.net sağlık rehberi yazılarına okuyabilir, daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigortam.net'ten online özel sağlık sigortası teklifi alabilmenin yanında 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı da arayarak 7/24 sigorta yaptırmanız mümkün. Sigorta satın alırken sigorta uzmanlarımız size her konuda yardımcı olacaktır.​


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.