444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yazın Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalıdır?

28 Ağustos 2014

Beslenme hayatın her anında dikkat edilmesi gereken bir konudur. Sadece doymak için yemek yenmemeli sağlıklı beslenme önemsenmelidir. Sağlığınız, yaşam kaliteniz, gelişmeniz için dengeli ve sağlıklı beslenilmelidir.

Vücudun her çeşit besine ihtiyacı vardır. Yalnızca yeterli ve dengeli şekilde yiyecek tüketmeli hiçbir zaman aşırıya kaçmamalısınız. Tam tersi durumda rahatsızlıklarla karşılaşmanız mümkündür. Aşırı kilo alımının yanı sıra özellikle mide hastalıkları olmak üzere birçok hastalıklar yaşamanız muhtemeldir.

Özellikle yaz mevsiminde havaların ısınması vücudunuzdaki su miktarını da büyük miktarda azaltırken, metabolizmayı da yavaşlattığı için pekçok rahatsızlıkların oluşmasına da yol açıyor. Bu rahatsızlıklar arasında mide bulantısı, halsizlik, baş dönmesi, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları vs. sayılabilir.

Hazırladığımız önerilerimize uyarak yaz mevsimini sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Yazın Sağlıklı Beslenme için Öneriler
 

 • Günde mutlaka 3 ana öğün 3 ara öğün kuralına uyulmalıdır.
   
 • Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı az yağlı ve tuzsuz peynir, zeytin, taze meyve gibi yiyeceklerle yapmalı, kafeinli içecekler yerine süt ya da bitki çayları gibi içecekler tercih edilmelidir.
   
 • Yağda kızartılan yiyecekleri tüketmekten kaçınılmalı, yemeklerde bitkisel sıvı yağlar tercih edilmeli, pişirme yöntemlerinde ise suda haşlama tercih edilmelidir.
   
 • İçerisinde bol miktarda vitamin ve minarel bulunan meyve sebzeleri tüketmeye özen gösterilmelidir.
   
 • Karbonhidrat ağırlıklı beslenilmemeli kepekli ve yulaflı besinler sıklıkla tüketilmelidir.
   
 • Şerbetli ve hamur tatlıları tüketmek yerine sütlü tatlılar, meyve tatlıları ya da dondurma gibi hafif tatlılar yenilmelidir.
   
 • Her zaman bol su tüketilmesi gereken fakat yaz aylarında terleme sonucu vücuttaki sıvı kaybı daha fazla olduğundan içilmesi gereken su miktarı da arttırılmalıdır.
   
 • Yaz aylarında sıcaklardan dolayı yiyecekler çabuk bozuluyor ve bu nedenle besin zehirlenmeleri sıkça yaşanabiliyor. Dolayısıyla dışarıda satılan yiyeceklerden kaçınılmalı, et, balık vs. çabuk bozulan yiyecekler buzdolabında saklanmalı, yemek hazırlarken hijyen kurallarına uyulmalıdır.

Sağlığınızı önemseyin kendinizi hastalıklara karşı korumak için aldığınız önlemlerin yanında özel sağlık sigortası da yaptırın. Sigortam.net’ten en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmanız sigorta sorgulama işlemiyle çok kolay. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigortanızı 7/24 telefonda yaptırın.

  


Okumaya Devam Edin

Niçin Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

18 Haziran 2010 Cuma
Sağlık sigortası sizi sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan kurtaran değerli bir güvencedir.

Sağlık Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

18 Haziran 2010 Cuma
Bu değerli güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyaca uygun doğru teminatların seçilmesidir.

Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?

18 Haziran 2010 Cuma
Cerrahi bir müdahale olsun veya olmasın yatılı tedaviler poliçe kapsamı ve limitleri dahilinde karşılanır.