Yeni Bir Yıl, Yeni Başlangıçlar, Yeni Hedefler. Hazır mısınız?

Yıl boyunca yapılamayan birçok hedefi yeni yılda gerçekleştirmek isteyen birçok kişi vardır. Rejime başlayarak zayıflama arzusu, yeni bir iş isteği, yeni bir araba ya da araba yenileme arzusu, evlilik sıralanabilir.

Aslında gerçekten yeni yıl vesilesi ile siz de hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili birçok kararlar alabilir ve bu sayede hayatın tadını daha iyi çıkarabilirsiniz. Bu kapsamda sizin için sağlık önerilerini bir araya topladık.

1. Negatif Düşüncelerinizden Kurtulun!

Öncelikle kafanızdaki olumsuz tüm düşünceleri atın. Unutmayın her şey beyinde başlar ve bedeniniz aklınızdan geçenleri yerine getirir. Sürekli bir şeyleri yapamamaktan, başaramamaktan şikayet etmeniz size mutsuzluktan başka bir şey getirmez. Git gide daha kötü düşüncelere kapılır ve hayatınızdaki güzel gelişmeleri fark etmezsiniz. Dolayısıyla kendinize güvenin ve başaramayacağınız hiçbir şey olmadığına kendinizi inandırın.

2. Katı Diyetlerden Uzak Durun!

Kısa sürede zayıflamak için kendinizi aç bırakarak ya da birçok şey yemeden yaptığınız rejimler sağlığınıza büyük zararlar verir. Uzun süre aç kalmak sonrasında vücudun yemek istediğini daha da artırır. Bu yüzden sağlıklı beslenmeyi hayat tarzı haline getirmeniz gerekir. Her şeyden az miktarda tatmak, ana öğünlerinizi atlamamanız son derece önemlidir. 

3. Şekere Elveda Deyin!

Beyaz şeker en büyük sağlık düşmanlarından biridir. Sizi kendisine bağımlı hale getirir. Tüketimini artırmaya başlarken vücudunuza da gün geçtikçe zarar verirsiniz. Tükettiğiniz an kendinizi mutlu hissedersiniz fakat birkaç saat sonra her şey nomale döner ve tekrar yeme eğilimi gösterirsiniz. Bu kısır döngü sonucunda ileride büyük sağlık sorunları ile karşılaşmanız mümkündür. Bunları yaşamamak için bir an evvel şeker ile vedalaşın.

4. Suya Hayatınızda Yer Açın!

Su içmeyi alışkanlık haline getirin. Mümkünse günde 2 litreden az su içmemeye çalışın. Bir su şişeniz olsun ve isterseniz içerisine limon, tarçın, karanfil vs. katarak doğal şekilde tatlandırın ve tüketin. Su vücudunuzun her bölümü için oldukça gereklidir ve sonrasında sağlık problemlerinin yaşanmasını önler.

5. Spor ile Tanışın!

Her ne kadar yediklerinize dikkat etseniz de hareketli olmak oldukça önemlidir. Özellikle masa başı çalışanlar tüm gün oturdukları için belli bir süreden sonra özellikle oturuş bozukluğundan kaynaklı rahatsızlıklar yaşamaktadır. Dolayısı ile yeni yıl hedeflerinizden biri hareket etmek olmalıdır. Spora yazılacak zamanınız ya da bütçeniz yoksa her gün en az 30 dakika tempolu bir yürüyüş yapmanız oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca ofis hastalıklarından korunmak için “Ofis Hastalıklarına Dikkat!” yazımızı inceleyin.

6. Sağlık Kontrollerinizi Yaptırın!

Yeni yılda mutlaka sağlık kontrollerinizi yaptırın. Erken teşhis sayesinde olası risk durumunu fark ederek rahatsızlığı daha kolay atlatın. Özel sağlık sigortanızın güvencesi altında olan kontroller ile ilgili detaylı bilgiyi “Özel Sigorta Poliçeniz Kapsamında Yaptırabileceğiniz Rutin Kontrolleriniz” yazımızdan alabilirsiniz.

Sağlığınızı önemseyin ve hayatınızı en iyi şekilde devam ettirebilmek için onu koruyun. Olası sağlık masraflarınızın hepsini cebinizden karşılamamak için ise özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yaparak ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefonda sigorta satın alın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL