Yaratıcı Yılbaşı Hediyeleri

18 Aralık 2016
Gerek aile arasında gerek arkadaşlarınız için yıllardır aynı türde hediyeler almaktan sıkıldıysanız, yazımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede bu yılbaşı için yeni ve yaratıcı fikirler bulabilirsiniz. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
 
Özel günlerde değişik hediyeler bulmak eskiye göre artık çok daha kolay olsa da en yakınlarımız için hep farklı bir şeyler yapmak istiyoruz. Elimizin altında internetin olması alışverişi çok kolaylaştırdı. Bunun yanı sıra günlük kullandığımız eşyaların ve kıyafetlerin tasarımcılar tarafından çok farklı şekillerde sunulması hediyelerimizi çeşitlendiriyor. Teknolojinin günlük hayatımızda çok daha fazla yer almasıyla birlikte, hediyelerimiz de çeşitlendi. 
 
Yaratıcı hediyeler listesinin ilk sırasında özelleştirilmiş hediyeler yer alıyor. Bir giysi, havlu, sabun kutusu, ev eşyasının üzerine hediye verilecek kişinin isminin yazması her zaman güzel ve anlamlı. Aldığınız obje klasik de olsa kişiye özel yaptırmanız, verdiğiniz hediyeyi farklılaştıracaktır. 
 
Bunun yanı sıra internetteki ve alışveriş merkezlerindeki yaratıcı eşyalar satan mağazalara göz atarak her zaman değişik ve komik hediyelikler bulabilirsiniz. Yenebilir fotoğraf çerçevesi, değişik tasarımlı cüzdanlar, renkli ofis malzemeleri, duvar ve masa saatleri, pembe kalp şeklinde güneş gözlükleri, dekoratif kutular, çılgın şapkalar hediyeyi verdiğiniz kişiyi şaşırtacaktır.  
 

En Yaratıcı Yılbaşı Hediye Fikirleri

 

Kupon Defteri: 

Anafikir, elinize 12 tane kağıt alıp, her ay hediyenizi vereceğiniz kişi için yapacaklarınızı yazmaktan ibaret. Yazacaklarınızın her ay değişik ve özel bir şey olması gerekiyor. Eğer bu hediyeyi erkeğe verecekseniz onun için bir akşam yemeği pişirmek, ütü yapmak, masaj gibi seçenekler olabilir. Bir kadın için ise özel el ve yüz bakımı, ayak masajı, akşam yemeği gibi alternatifler üretebilirsiniz. Kuponların bir kaç tanesini de maddi değeri olan hediyelerden seçerseniz, hediyeyi bedavaya getiriyor damgası da yememiş olursunuz. 

 

Restoran / Café Kuponları:

Bir önceki fikre paralel olarak bir restoran veya café ile belli bir süre veya belli bir miktarda harcama için anlaşabilir ve arkadaşınızı buraya yönlendirebilirsiniz. Kahve zincirlerinin hediye kartları gibi düşünebilirsiniz. Bunun sunumunu da yine kupon şeklinde yapabilirsiniz. 

 

Yemek Yapmak: 

Özellikle erkekler ve yakın arkadaşlar için çok anlamlı olacak ve uzun süre hatılanacak bir hediye fikri. Yanlız yaşayan kuzen ve akrabalar için de makbule geçebilir. Sağlıklı yaşamı sevenler için özel bir hediye çeki hazırlayıp üzerine sağlıklı yemekleri yazabilirsiniz. Karşıdaki kişi ne zaman isterse bu çeklerden birini kullanarak sizden yemek isteyebiir. Bu fikri geliştirmek sizin yaratıcılığınıza bağlı. Örneğin yemek sayısını belirleyip, bu yemekleri önceden yapıp ona teslim edebilirsiniz.  Ya da ayda bir kere bir yemekle sınırlayabilirsiniz. 

 

Özel Asistanlık Çeki:

Yine yakın çevrenize ve arkadaşlarınıza verebileceğiniz şahsi hediyelerden biri. Bir haftalık, bir aylık veya tercihinize göre daha uzun süreli olmak üzere, arkadaşınızın özel asistanlığını yapmak da oldukça eğlenceli bir hediye olacaktır. Hediyenizi güzel bir sertifika hazırlayarak sunabilirsiniz.

Web Sitesi Açmak:

İnternet hayatımızın her alanına sızmış durumda. Sevdiğiniz kişiye özel olarak hazırladığınız internet sitesini hediye etmek de yaratıcı bir fikir olabilir. Ben kimim sayfasını komik bir şekilde doldurabilir, birlikte yaptığınız aktiviteleri, hobilerini, fotoğraf ve filmlerinizi siteye yerleştirebilirsiniz. Tasarımdan anlamasanız bile, önceden yapılmış şablonlardan kolaylıkla yararlanabilirsiniz. 

Bu fikri ailenize uyarlayıp bir aile sitesi olarak da tasarlayabilirsiniz. Her bireyin ayrı sayfası ve birlikte yapmaktan hoşlandığınız etkinlikleri ve anılarınızı yazabilirsiniz.

 

Facebook Sayfası Oluşturmak:

Hayatımızdaki yeni trend sosyal medya olduğuna göre, neden bu alanda bir şey yapmayı düşünmüyorsunuz? Arkadaşınız veya sevgiliniz adına Facebook’ta hayran sayfası oluşturabilirsiniz. Buraya ortak arkadaşlarınızı davet edebilir, hepsinin onun hakkında ilginç şeyler yazmasını isteyebilirsiniz. Fotoğraf ve videolarınızı da eklemeyi unutmayın. Bu sayfayı yıl boyunca aktif tutabilir, hayran sayısını artırarak uzun süreli bir hediye vermiş olabilirsiniz.

Kendi Filminizi Çekmek ve Kurgusunu Yapmak: 

Düğünlerde kullanılan klasik “hayatımız” sunumundan daha farklı bir önerimiz var. Kendiniz, belki diğer arkadaşlarınızdan da yardım alarak bir senaryo yazabilir, daha sonra bu senaryoya göre bir film çekebilirsiniz. Örneğin korku filmi olarak başlayıp komik bir şekilde biten sürprizli bir senaryo oldukça ilgi çekecektir. Senaryonuz onun fotoğraflarından veya videolarından da ekleyerek, onu da dahil etmiş olursunuz. Bu hediye tüm arkadaş grubunuz için de yapılabilir. İşyeri arkadaşlarınız için bir senaryo, aileniz için bir senaryo gibi farklılaştırılabilir.  

Özel Bir Takvim:

Bu fikir de herkese uyarlanabilecek türden. Boş bir takvim alıp onu kendi fotoğraflarınızla süsleyebilir, doğumgününüzü değişik bir şekilde işaretleyebilir, her ay için anlamlı sözler veya fotoğraflar kullanabilirsiniz. Aranızda geçen komik veya anlamlı diyalogları da bu takvime yerleştirebilirsiniz.

Kendi Yeteneklerinizi Hediye Edin: 

Eğer bir moda tutkunuysanız ve bu konuda insanları yönlendirmekte iyiyseniz, sevdiğiniz arkadaşınıza sizinle bir gün moda ve alışveriş turu hediye edebilirsiniz. Onun alışverişe çıkacağı bir gün stil danışmanı olarak yanında bulunabilirsiniz. Beğendiği bir parçayı da onun için satın alıp, hediyenizi tamamlamış olursunuz.

Müzik yeteneğiniz varsa, onun için bir şarkı yapmak yerine, bir müzik aletini çalmayı ya da sevdiği bir şarkıyı doğru söylemeyi öğretebilirsiniz. Bir enstrüman çalıyorsanız, birlikte bir stüdyoya giderek birlikte müzik yapabilirsiniz. Çok eğlenceli bir gün geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Kitap Karakterlerini Değiştirme:

Renkli masal kitaplarından size uygun bir tanesini alarak, karakterlerin yüzlerine kendi fotoğrafınızı yerleştirmeniz hem yaratıcı hem de romantik bir fikir olabilir. Prens ve prensesin yüzlerinin üzerine sizin ve sevgilinizin yüzlerini yapıştırarak kendi aşk masalınızı yaratabilirsiniz. 

Aile ve arkadaşlarınız için bu fikri çeşitlendirip macera kitapları ve çizgi romanlardan faydalanabilirsiniz.

 

Gizemli Bir Kutu:

Kapalı bir kutunun içerisine bir takım eşyalar, hikayeler yazılı kağıtlar, ufak sürpriz hediyeler koyarak gizemli bir kutu yaratabilirsiniz. İçinde bir çok sürprizin yer alması ve bunların hepsinin ayrı ayrı heyecanla açılması, hediyenizi unutulmaz kılabilir. Bu fikir çocuklar için de kullanılabilir. 

Kahve Takımı:

Arkadaş çevreniz ve aile üyeleriniz için 6’lı kahve kupalarından alarak üzerine özel bir baskı yaptırabilir ve bunları aile üyelerine dağıtabilirsiniz. Böylece farklı yerlerde de olsanız, aynı kupalardan karşılıklı kahve keyfi yapıyor gibi hissedebiliyorsunuz. Kupaların üzerine bunu anlatan güzel bir söz de yazılabilir. Özellikle birbirinden uzakta olan akraba ve arkadaşlar için ideal bir hediye fikri. 

Sağlıklı Alternatifler:

Sağlığına düşkün yakınlarınız için de özel hediyeler bulabilirsiniz. Örneğin onlar için bir sağlık günlüğü ajandası yapabilir, sayfalarına sağlık ipuçları koyabilirsiniz. Bu şekilde hazır olarak satılan günlükler de mevcut.

Bu konuda diğer alternatifler yoga kursu,  masaj terapisi, organik bakım ve makyaj ürünleri olabilir. Hatta son zamanlarda güzel paketlenmiş organik ürünlerden oluşan kutular da hediye olarak oldukça revaçta.

Bunlar dışında onlara check-up veya özel sağlık sigortası da hediye edebilir, sağlıklarını uzun süre güvence altına almalarına destek olabilirsiniz.  Sağlık sigortası paketleri konusunda her türlü sorunuz için Sigortam.net’i arayabileceğinizi unutmayın.
 
Size ve ailenize sağlıklı, mutlu ve eğlenceli bir yeni yıl dileriz.

Okumaya Devam Edin

Sonbaharda Sağlıklı Bir Cilt için Neler Yapılmalı?

Mevsimsel değişiklikler cildinizin istenmedik tepkiler vermesine yol açabilir. Sonbaharda sağlıklı bir cilde sahip olmak için bu bakım önerilerini dikkate alın. 

Kış Aylarında Evde Spor Yaparak Fit Kalınabilir mi?

Yaz boyunca verdiğiniz emeklerin boşa gitmesine izin vermeyin. Kış aylarında evde spor yaparak da formunuzu koruyabilirsiniz. 

Riskli Hastalıklar Sigortasına Olan Talep Artıyor

Sigorta şirketlerinin yöneticilerine göre riskli hastalıklar sigortasına olan ilgi her geçen yıl artıyor. İşte riskli hastalıklar sigortası ile ilgili merak ettikleriniz.