Yılbaşında Altın Değerinde Beslenme Tüyoları

Yeni yıla girmemize sayılı günler kaldı. Her yılbaşında olduğu gibi yılbaşı akşamının nerede geçirileceğine dair planlar çoktan yapılmaya başlandı. Kimileri evde, kimileri dışarda yeni yıla girmeyi planlarken herkesin ortak olarak dikkat etmesi gereken, yeni yıla sağlıklı bir biçimde girmek. Yılbaşı gecesi tüketilen bol kalorili yiyecekler sağlığı tehdit edebilir. Özellikle kronik hastalığı olanların yılbaşı gecesi yiyip içtiklerine iki kat daha özen göstermeleri gerekiyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sizi rahatsız etmeden bir yılbaşı akşamı geçirmek ve yeni yıla sağlıklı girmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız sağlıklı beslenme önerilerini okumadan hazırlık yapmayın!

Sofraya Aç Oturmayın!

Yılbaşı akşamı yapılan en yaygın hatalardan biri akşam çok yemeyi planlayıp, gün boyu aç kalarak akşam hazırlanan sofraya aç oturmaktır. Akşama kadar aç kalmanın verdiği iştahla çok yemek yemek vücudunuza verebileceğiniz en büyük zarardır. Çünkü bütün gün aç kalan vücut akşam yenilenleri hemen sindirmek yerine depolamayı tercih edecektir. 

Öğün Atlamayın!

Akşam çok yemeyi engellemek için öğün atlamayın. Sabah kalktığınızda kahvaltı etmeyi ihmal etmeyin. Kahvaltının ardından yine öğün atlamadan kalori miktarı düşük yiyeceklerle beslenin. Özellikle yoğurt gibi sizi rahatsız etmeyecek yiyecekler ilk tercihiniz olsun. 

Bol Bol Su İçin!

Her zaman olduğu gibi gün içerisinde bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. Çünkü su tokluk dengenizi ayarlayacak ve rahat bir akşam geçirmenize yardımcı olacaktır. 

Sofranızda Bunları Bulundurun!

Yılbaşı akşamları büyük bir özenle hazırlanan sofralarınızda bulunduracağınız yiyeceklere dikkat edin. Ana yemek olarak kızarmış yağlı yiyecekler tercih etmeyin. Bunun yerine ızgara, haşlanmış veya buğulanmış yiyecekler sağlığınızı korumak için bire birdir. Eğer siz de yılbaşı sofrası için hindi düşünüyorsanız fırında yapacağınız az yağlı bir hindi ideal olacaktır.    

Sofranıza meze hazırlarken mümkün olduğunca kızartmanız gereken malzemeleri değil yoğurt gibi daha hafif ve sağlıklı malzemeleri tercih edin. Unutmayın kızartmadan da oldukça lezzetli mezeler hazırlayabilirsiniz. 

Sofraların olmazsa olmazı salatayı ihmal etmeyin. Salatalar hem sağlıklı hem de bol çeşitle sofranızı zenginleştirebileceğiniz yiyeceklerdir. Özenli bir sunumla masanız oldukça iştah açıcı görünecektir. 

Porsiyonlarınızın Ölçüsüne Dikkat Edin 

Bol çeşitli zengin yılbaşı sofrasına oturduğunuzda tabağınızı tepeleme doldurmayın! Mümkün olduğunca az az alarak kendinize makul bir porsiyon hazırlayın. Tabağınızdakileri hızla tüketmemeye dikkat edin. Ne de olsa akşam uzun yemek için bolca vaktiniz var!

Akşam tatlı yemek yerine meyve tercih edin. Böylece yılbaşının ilk günü kendinizi iyi hissederek daha mutlu bir güne uyanacaksınız.  

Yılbaşının İlk Gününe Dikkat

Yılbaşının ilk günü bir önceki gün yaptığınız gibi hafif yiyecekler tercih edin. Özellikle bol bol su tüketmeye özen gösterin. Mutlaka kahvaltı yapın ve öğünlerinizi atlamamaya çalışın. Eğer imkanınız olursa bir önceki günün ağırlığını atmak için yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin. 

Bütün Yılınız Sağlıklı Geçsin

Yeni yıla nasıl girerseniz bütün seneniz öyle geçermiş. Siz de yeni yıla girerken sağlığınızı korumak için yediklerinize ve içtiklerinize dikkat edin dahası yıl bitmeden sağlık sigortanızı yaptırmayı unutmayın. Sigortam.net’in aralık ayının sonuna kadar devam eden özel sağlık sigortası kampanyasını kaçırmayın. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak veya Sigortam.net adresinden özel sağlık sigortası teklifi alarak hem sigortanızı daha uyguna alın hem de küçük ev aletlerinde %50 Homend  indirimini yakalayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
100 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL