Zayıflamak İçin 10 Diyet Önerisi!

Yaz ayları yaklaştıkça, kış mevsimi boyunca diyet ve spor yapmadan geçirdiğimiz zamanların geride kaldığını hissetmeye başlarsınız. Artık hepimizin çok fazla sevdiği aşırı yağlı yiyeceklerden özellikle çikolatadan uzak durma zamanı geldi.

Kendinizi yaz tatilinde denize girerken ya da güneşlenirken incecik bir halde düşünün. Bu düşünce sadece hayalde kalmasın, bunun için gerçekten çaba gösterin.

Hazırladığımız önerileri dikkate alarak yazı forma girmiş bir şekilde karşılamanız hiç de zor değil. Yeter ki bunu gerçekten isteyin ve uygulamaya geçin.

"Yaza Girmeden Formunuzu Geri Kazanmanın Yolları" yazımızı mutlaka okuyun. Geçen her zamanın aleyhinize işlediğini unutmayın ve zayıflama işini yarına ertelemek yerine bugünden başlayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Zayıflatan Diyet Önerileri:
 

 • Sık sık ve azar azar yemek yemeği alışkanlık haline getirin. Uzun süre aç kalmak daha fazla yemenize neden olur.
   
 • Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Çoğumuz bu öğünü atlarız ya da atıştırmalarla geçiştirmek isteriz. Fakat bu davranış diğer öğünlerde çok fazla acıkmanıza ve daha fazla yemenize neden olur.
   
 • Öğünlerinizi asla atlamayın. Bu davranış akşam saatlerinde açlığın bastırmasıyla çok daha tehlikeli bir hal alır. Akşam saatlerinde alınan kalorilerin yakılmasının çok zor olduğunu unutmayın.
   
 • Akşam yemeğinizi erken yiyin. Uzmanlar yatmadan 3 saat önce akşam yemeğinin sonlandırılmasını öneriyor. Tok karına yatılması vücudun yağlanması için davetiye çıkarıyor.
   
 • Yavaş yemek yiyin. Lokmalarınızı iyice çiğneyerek yutun. Yemek yedikten 20 dakika sonra tokluk hissi başlar. Bu nedenle yemek sürenizi mümkün olduğunca uzun tutun.
   
 • Su içmeyi asla ihmal etmeyin. Uzmanlar günde en az 2 litre su içilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Su içmek metabolizmayı hızlandırdığından yağ yakımı da artış gösterir.
   
 • Yağlı besinlerden uzak durun. Her ne kadar bunu yapmak zor olsa da zayıflamak için verdiğiniz emekleri aklınıza getirin. Kızartmalar, hamur işi, çikolata,cips vs. yiyecekler bu emeklerinizi bir çırpıda siler.
   
 • Market alışverişlerine tok karına çıkın. Acıktığınız için alışveriş esnasında her şeyi canınız çeker bu nedenle almamanız gereken bir çok şeyi alır ve yersiniz.
   
 • Her light ürüne aldanmayın. Az yağlı ürün diye çok fazla ürün tüketmeyin. 
   
 • Meyve sağlıklı bir besindir. Fakat çok fazla meyvenin zayıflattığı düşüncesi yanlıştır. Unutulmamalıdır ki meyveler de içerisinde şeker barındırır.
   

Yediklerimize sadece zayıflamak için değil, hastalıklardan korunmak için de dikkat etmeliyiz. Daha fazla bilgi için aşağıdaki yazılarımızı okuyun:

Kronik Kış Hastalıklarına Dikkat

Hamilelik Dönemini Rahat Geçirmek için Öneriler

Az Ödeyerek Sağlıklı Beslenin

Güçlü Bir Hafıza için Doğal Yöntemler
 

Kendiniz için bir iyilik yapın, sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net üzerinden özel sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. İsterseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımızdan 7/24 bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
100 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL