Zayıflama Çayları Tehlike Saçıyor

Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış veya onay verilmiş, hiçbir bitkisel çay vb. ürün bulunmamasına rağmen, piyasada zayıflama çayı adı altında satışı gerçekleştirilen ürünler, büyük bir tehlike saçıyor. Yağ yakıcı, diyet çayı, metabolizma hızlandırıcı denilerek özellikle internet üzerinden satışı yapılan bu ürünlerin içeriğinde belirtilen “gizli içerik” ibaresi ile, zararları ve tehlikeleri bilinmeyen birçok kimyasal madde, bu yolla tüketicilere ulaşıyor.

Ölümcül Etkileri Var

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, piyasada bulunan zayıflama ürünlerinin hiçbirinde standart bir formülasyon bulunmuyor. Özellike doğal, bitkisel olarak pazarlanmaya çalışılan bu ürünlerde çok sık kullanılan sibutramin, aşırı dozda kullanılması halinde kalp kaslarında kardiyolojik toksit etki yaparak, kalp durmasına yol açabiliyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Kilo problemi yaşayan kişilerin, egzersiz ve diyet gibi hem süre, hem de emek gerektiren aktiviteler yerine daha kolay çözümler sunması nedeniyle tercih ettikleri zayıflama çaylarının birçoğu, sindirim sisteminde besinlerin geçişini hızlandırarak vücudun kalori emilini engellediklerini iddia etmektedirler. Ancak bilimsel  çalışmaların sınırlı olduğu ve gerekli kontrollerin gerçekleştirilmediği düşünülürse, söz konusu ürünlerin insan sağlığını ne kadar tehdit ettiğini görebiliriz.

Nasıl Korunabilirsiniz?

– Piyasada bulunan ve reklam çalışmalarında mucize, çığır açan gibi ifadelerle pazarlaması yapılan ürünlere güvenmeyin. Unutulmamalı ki bu çapta önemli bir ürünün keşfi ilk olarak bilimsel kaynaklarda ve güvenilir haber organlarında duyurulur.

– Piyasadaki hiçbir ürün birden fazla probleme tek başına çare olamaz. Bu nedenle geniş çapta etkiye sahip olduğu iddia edilen ürünlerden uzak durun.

– Bir ürünün doğal olduğunun belirtilmesi hiçbir zararının olmadığı anlamına gelmez. Örneğin doğada kolaylıkla bulunabilecek zehirli mantar veya yabani meyveler de sizi zehirleyebilir.

– Pazarlanan ürünle ilgili yetersiz referanslar sunulması veya hiç sunulmaması, ürüne güvenmemeniz için yeterli bir sebep olmalıdır.

– İçeriği hakkında bilimsel kanıtların olmadığı söz konusu ürünlerin yan etkileri bakımından ne türde tehditler içerdiği göz önünde bulundurulmalı.

Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi resmi organlar tarafından duyurusu yapılan veya ruhsatı verilmiş hiçbir zayıflama çayı veya ürünü bulunmamaktadır. Bu nedenle zayıflamak için öncelikli tercihiniz detaylı bir sağlık kontrolünün ardından diyetisyeninizin hazırlayacağı program ve egzersiz hareketleri olmalıdır.

Sağlığınız için tehdit oluşturabilecek problemlere veya kaza risklerine karşı önleminizi almak için ise, hiç vakit kaybetmeden özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanabilirsiniz. Sağlık sigortası teklifi almak için hemen, online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 Sigorta Destek Hattı’nı arayın, 

Benzer İçerikler

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Sigorta teklifi alma işlemlerinizi internetten yaparak...daha uygun fiyata poliçenizi satın alabilirsiniz. Online sigorta teklifi almanız, birçok şirketin sigorta...fiyatlarını görebilmenizi ve karşılaştırma yapabilmenizi sağlar. Fiyatları ve teminatları karşılaştırarak doğru kararı...verebilmek ise Sigortam.net üzerinden oldukça kolay. Online sigorta teklifi al, en uygun fiyat...garantisini kaçırma! [widget id="sigortamnet_content_widget-2"] Sigortanızı internetten yaptırmanın önemli avantajları...vardır. Bir kaç dakika içerisinde bilgilerinizi girip teklif alma sürecine geçebilirsiniz. Sadece online sigorta teklifi alarak...görebileceğiniz özel indirimlerle araç sigortalarınızı yaptırabilir, sağlık sigortanızı en uygun fiyat garantisi ile...yaptırabilirsiniz. Üstelik poliçeniz anında size ulaşır. Avantajların detaylarını yazımızın devamından...öğrenebilirsiniz.

Teklifleri Tek Bir Ekrandan Karşılaştır!

Online sigorta teklifi almak oldukça basit ve...hızlıdır. Online sigorta teklifi alırken, tek bir ekranda bir çok sigorta şirketinin teklifini...karşılaştırabilirsiniz. Sigortam.net'ten dilediğiniz sigorta ürünü için teklif alarak arasındaki fiyat ve teminat farklarını...inceleyin, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olan sigortayı anında seçin. Sigorta fiyatı sorgulama yapmak...için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Kasko, trafik sigortası ya da sağlık sigortası için fiyat bilgisi mi almak...istiyorsunuz? Tek yapmanız gereken sigortanın branşına göre bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek. 2 dakika içerisinde tüm...teklifleri görebilir, fiyatlar hakkında değerlendirme yapabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun poliçeyi seçtikten...sonra ise satın alma işlemlerine geçebilirsiniz.

İnternetten Sigorta Teklifi Al, Avantajları Kaçırma!

İnternetten...sigorta fiyat alma işlemlerinin kolay ve hızlı olmasının yanında birçok avantajı da mevcut. İnternete özel...indirim fırsatlarını görebilmeniz için öncelikle teklif almanız gerekiyor. Kişiye özel indirim fırsatları ile poliçenizi daha da...uygun fiyatlara alabilir, bütçenizi sıkıştırmadan taksit seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz. Sigortanızı online olarak...yaptırırsanız, poliçenizin oluşturulmasını ve size gönderilmesini beklemek zorunda kalmazsınız. Kasko sigortası aldığınızı...düşünelim. Bütçenize uygun olan kasko ürününü satın alırsanız, poliçeniz e-postanıza gelir. Beklemek zorunda kalmadan kasko...poliçenize anında ulaşırsınız. Ayrıca sigortanızı internetten alırsanız, güvenceniz anında başlar. Aracınıza kasko...yaptırdığınız zaman, kasko teminatlarının masrafları karşılama güvencesi poliçeyi internetten satın aldığınız an geçerli...olur. Aynı şekilde diğer sigorta çeşitleri olan trafik ve sağlık sigortaları için de aynı avantajlar geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası...teklifi
, kasko teklifi, sağlık sigortasıteklifialarak 2 dakikada...sigorta sorgulama yapın!

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL