2014 Sigorta Sektörüne Dair Değerlendirmeler

03 Eylül 2014

Sigortacılık sektörü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Mehmet Kalkavan, devamlı büyüyen sigortacılık sektörünün, her yıl genişleyen teminatlarla reel ekonominin önemli bir parçası halini aldığını belirtti. 

Sigorta sektöründe her şeyi belirleyen iki kalem vardır; birincisi sigorta gelirlerini belirleyen sigorta primleri; ikincisi ise sigorta giderlerini belirleyen tazminat. Bu 2 kalemin etkin ve koordineli yönetilmesi halinde sürdürülebilir bir kar elde edebilirsiniz. 

Mevzuatta zaman zaman yaşanan eksikliklerden veya geriye dönük düzenlemelerden kaynaklı sebepler sigorta sektörüne etkide bulunabiliyor , bu durum ise hem teknik sonuçlar alt üst olabiliyor hem de ülkemiz sigortacılığına yatırım yağan yerli-yabancı sermayedelerde güvensizlikler olabiliyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

BES’te otomatik katılım uygulamasının başarılı işlemesi ise sistemin büyümesine ve ülkemizin tasarruf seviyesinin ilerlemesine olumlu katkıda bulunuyor. BES'te otomatik katılım ile ilgili detaylı bilgi almak için ''BES'te Otomatik Katılım Dönemi'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Trafik Sigortasında Fiyatlar Düştü! Hemen Alın, İndirim Fırsatını Kaçırmayın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta sahibi olan veya olmayan herkesi ilgilendirecek olan sertifikasyon projesi ise son derece önemsenmesi gereken bir konu. Bu projenin hayata geçirilmesi ile beraber kasko ve trafik sigortası yani oto sigortalarında güvenlik, monte edildiği yere uyma, malzeme ve işçilik kalitesi sertifikalarına sahip yedek parçalarak kullanılacak.
Türkiye Sigort Birliği olarak 2013 yılında başlatmış olduğumuz özellikle oto sigortası türlerinde teknik sonuçları, hizmet kalitesini ve sigorta sahiplerinin memnuniyetini arttırma yolunda projelere odaklanmış durumdayız. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
 

BES’in uzun vadeli tasarruf aracı olduğu düşünüldüğünde ve dikkate alındığında, emeklilij yatırım fonlarının getirilerinin de uzun vadeli bir bakış açısı ise değerlendirilmiş olması doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır.

Şirketlerin güçlü mali yapılarını koruyarak teknik karlılıklara önem verdikleri müddetçe, sektöre olan yabancı yatırımlarında oranınını artacağını söyleyen Kalkavan sözlerine şöyle devam etti: ‘’Bu ilgi yeni yatırımcıların piyasaya girmesi ve piyasaya girmiş yatırımcıların Pazar payını arttırması şeklinde gerçekleşebilir.’’

Sigortada Öncülük Yapan Bir Birlik Hayali

Sigortada birlik hayali üzerine de açıklamalarda bulunan ve sigorta bilincinin kritik olduğunun üzerinde duran Kalkavan, ‘’Sigortacılııktan aldığı gücü sigorta sektörü için sonuna kadar tüketen; sigortacılığın önünü açmak üzere gerekli aksiyonları alan, ülke ekonomisine katkı yapmayı ön planda tutan ve modern uygulamaları ülkemize taşımakta öncü olan, sigorta sektörünün sözcüsü olan bir birlik hayali içindeyim.’’ Dedi. 

Kalkava'nın sigorta bilinci üzerine yaptığı değerlendirmeleri görmek için; ''Sigorta Bilinci Eğitimle Mümkün'' başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Siz de hala sigortalanmadıysanız; hergeçen gün büyüyüen sigorta sektörüne dahil olun, geleceğinizi riske atmayın. 2014 sigorta fiyatları ile ilgili bilgi almak için diler 
ister Sigortam.net’in online işlemlerini değerlendirirek sigorta sorgulama yapın, isterseniz işin uzmanlarından yardım almak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

  

 


Okumaya Devam Edin

Sigorta Bilinci

Ülkemizde sigorta sektörünün mevcut durumu hakkında bilgiler, sigorta ve sigortacılık sektörüyle ilgili tüm sorularınızın cevabı Sigortam.net’te.

Sigortacılık Haftası Sigorta Bilincine Katkı Sağlıyor

Günümüz ekonomisine katkı sağlayan sigorta sektörüne sigortacılık haftası ile katkı sağlanıyor.

Online Sigorta Sektörü Sigorta Bilincini Arttırıyor

Sigorta satın alma kararı, satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm sigortacılık işlemlerinin online yapılması, sigorta bilincini geliştiriyor.