Güneş Sigorta'nın Hedefi: Sürdürülebilir Büyüme!

20 Ağustos 2014

Güneş Sigorta dönüşüm sürecini 7 yılda tamamladı. Güneş Sigorta GM Serhat Süreyya Çetin süreçle ilgili bilgiler verdi. 2014’ün kendileri için olumlu geçtiğini söyleyen Çetin, 2014’ün ilk yarısında %20 büyüdüklerine dikkat çekti. 622 milyon TL’ye ulaştıklarını söyleyen Çetin, 2014’ün ilk 6 ayında %5,3 oranında pazar payına sahip olarak 6. sırada yer aldıklarını sözlerine ekledi. Bu büyümede izledikleri doğru strateji, doğru fiyat, doğru çalışan ve doğru işbirliğinin etkili olduğunu vurguladı. 

Çetin, dönüşüm süreçlerini yoğun bir şekilde geçirdiklerini ve bekledikleri başarıya ulaştıklarını söylerken, yatırımlarını özellikle insan kaynağına yaptıklarını belirtti. Operasyonel tüm çalışmalarını tamamladıklarını ekleyen Çetin, performans yönetimi, görev tanımı, çalışanlarının mesleki ve kişisel gelişimi vb. durumlarda yeni uygulamaları olduğunun altını çizdi.

Çetin, paket programlar sunmak yerine “Pusula” adında bir yazılım geliştirdiklerini ve kullandıklarını açıkladı. Ayrıca 10 bölge müdürlükleri mevcutken, 6 da yalnızca banka sigortacılığında hizmet verecek bölge müdürlükleri kurduklarını sözlerine ekledi. Çetin, satış, teknik, tahsilat ve hasar gibi bölümleri bankalar için özel birim olarak düzenlediklerini söyledi.

 

 

Hedef Branşlar; Yangın, Mühendislik ve Sağlık

Çetin, “Karlı kaynak ve karlı branş” stratejisiyle hedefledikleri branşlarda ilerlediklerini vurguladı. Branşlarda ne kadar büyüdüklerini de açıklayan Çetin, 2014’ün Ocak-Haziran dönemini 2013’ün aynı dönemine göre kıyaslarsak; yangın branşında %35, genel kaza branşında %17, ferdi kaza branşında %35, tarım branşında %42, nakliyat branşında %19, sağlık branşında %28 ve DASK branşında %11 oranında büyüdüklerini belirtti. Çetin, şimdiki hedef branşlarının ise, yangın, mühendislik ve sağlık olduğunun altını çizdi.

Sigorta sektörünün gelişimiyle ilgili konuşan Çetin, bu sektörün ülke ekonomisine göre 2-3 kat hızlı büyüdüğünü vurguladı ve böyle devam edeceğini düşündüğünü, kendileri için önemli olan noktanın büyümenin sürdürülebilir olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yoğun Rekabet Düşük Fiyat

Çetin, 2014 yılında otomotiv sektörünün büyük bir daralma süreci geçirmesiyle ilgili de konuştu. Çetin, bu durumun sigorta sektörünü etkilemesinin kaçınılmaz olduğunu fakat kasko branşında yoğun bir rekabetin oluştuğunu, daha da çoğalacağını öngördüğünü ekledi. Çetin, rekabetin fiyatta düşüşlere neden olduğunu bu nedenle de kasko fiyatlarının da düşmeye başladığını vurguladı.

Sigortam.net üzerinden Güneş Sigorta’nin en uygun sigorta tekliflerine ulaşmanız sigorta sorgulama işlemiyle çok kolay. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Güneş Sigorta Anlaşmalı Araç Servisleri

Güneş Sigorta anlaşmalı araç servisleri

Güneş Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları

Güneş Sigorta anlaşmalı sağlık kurumları listesinden, size en yakın özel hastane, anlaşmalı doktor veya hizmet almak istediğiniz diğer sigorta anlaşmalı sağlık kuruluşunu seçerek, gitmeden önce arayıp randevu alınız.

Güneş Sigorta A.Ş.

Sigorta sektöründe başarıyla geçen 45 yıl... 1957 yılında Vakıflar Bankası ve Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) önderliğinde, 2.5 Milyon TL sermaye (1957 yılındaki USD karşılığı 892.857 USD'dir.) ile kurulan Güneş Sigorta, Türkiye genelinde faaliyet gösteren 60'tan fazla sigorta şirketi içinde, kamu sorumluluğunu, yabancı sermayenin verdiği güç ve özel sektör girişimci performansı ile birleştirerek yangın, kaza, nakliyat, mühendislik, hukuksal koruma, tarım ve sağlık gibi tüm sigortacılık branşlarında faaliyet göstermektedir.