Sigorta Bilinci Eğitimle Mümkün!

03 Eylül 2014

Sigorta sektörü ile ilgili önemli değerlendirmeleri Dünya Gazetesine yapan Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Mehmet Kalkavan Kalkavan, 20-30 yıl içerisinde çok önemli mesafeler kat edildiğini de belirtti.

‘’Serbest tarifeyle beraber sigorta şirketlerinin her biri riski serbestçe fiyatlandırmalar başlamış ve tam rekabete dayalı sigorta piyasasının temeli atılmıştır. Bu farklılıkla beraber sigorta sahipleri çok az sigorta primleriyle sigorta ürünlerine ulaşır hale geldi.’’ Dedi.

Reel ekonominin Önemli Bir Garantörüyüz 

Kriz zamanları dışında reel olarak devamlı büyüyen bir sigorta sektörü olduğununda altına çizen Kalkavan, ‘’ Sektörümüz her yıl artan teminat yapısıyla reek ekonominin önemli bir garantörü halini aldı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Özellikle geniş kitleler üzerinde etkisi olan, ciddi maddi kayıplara sebebiyet olan deprem, sel gibi felaketlerde sorumluluklar  hakkıyla yerine getirildi. Bu gün itibari ile gerek hizmet gerekse ürün çeşitliliği yönüyle gelişmiş ülke piyasaları ile rekabet edebilecek bir sektöre sahibiz. Tek farkımız sigorta bilincinin düşük olması. Bu eksikliğin giderilmesiyle beraber, sigortacılık sektörü ülkemizde de ivme kazanacaktır.’’dedi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Trafik Sigortasında Fiyatlar Düştü! Hemen Alın, İndirim Fırsatını Kaçırmayın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sistem Geliştirmeleri Devam Edecek

Kalkavan, yaşanan trafik kazalarında kusuru olmayan sigorta sahiplerinin poliçesini sahip aldığı şirketten hasarını giderebileceği sistemin geliştirimesi, destekten yoksun kalınması halinde tazminin hesaplanması çalışmalarının standart hale getirilmesi, sigorta teminatı kapsamı içerisinde olan yedek parça-araç onarım servislerinin sigorta suistimali ile mücadelesi için çalışmaların kurgulanması... Gibi önemli gelişmelerin 2014 yılı bitiminde tamamlanarak hayata geçirilmesinin sektördeki önemli gelişmelerden olacağını söyledi. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
 

Sigorta Bilincini Eğitime Dahil Etmeliyiz

Sigorta sektörüne dair öngörülerde bulunan Mehmet Kalkavan, sektörün büyümesine yönelik beklentileri olduğunu vurgulayarak, ‘’Önümüzdeki yıllarda finansal okuryazarlığın artmasına bağlı olarak ülkemizde sigorta bilinci de artacak ve sigorta bilinci sigortalanma oranını da yükseltecektir. Bu anlamda atılması gereken en önemli adım sigortayı eğitime dahil etmektir. Kamunun sigortacılığa yapabileceği en önemli katkısı bu olacaktır.

Çocuklar eğitimlerini iki mecrada almaktadır; ilki aile ikincisi ise okuldur. Ailede sigorta bilinmeyince; müfredatta da sigortaya dair konular olmayınca kulaktan dolma, eksik bilgilerle konu hakkında bir şeyler hafızaya alınıyor; sigorta bilinci ya oluşmuyor ya da sağlıksız oluşuyor. Ülkemizde 14 zorunlu sigorta ile korunmuş alan yaratılırken, yurttaşların en azından bu sigorta çeşitlerini bilmesi, vatandaşlık hakkıdır. Bireylerde sağlıklı bir sigorta bilincinin oluşması ile beraber Türk Sigorta sektörü de önemli noktalara ulaşacaktır.'' dedi. Sigorta yaptırmak neden bu kadar önemli sorunuza yanıt olacak ''Sigorta Yaptırmanın Önemi'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Siz de sigorta bilinci ile ihtiyacınız olan sigorta çeşitlerine sahip olun. Geleceğinizi riske atmayın. Uygun sigorta fiyatları ile sigortalanmak için ister Sigortam.net’in online işlemlerini değerlendirirek sigorta sorgulama yapın, isterseniz işin uzmanlarından yardım almak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

  

 


Okumaya Devam Edin

Online Sigorta Hizmeti

01 Ekim 2001, Pazartesi / Milliyet

Online sigorta hızla yayılıyor.

Online Sigorta Ne Kadar Güvenli?

Online sigorta, müşterilerin bilgilerini girdikleri bir form doldurarak sigorta şirketlerinden teklif almasını ve istedikleri teklifi de satın alarak poliçeleştirmelerini sağlar. İnternetten alışveriş yapmak ile aynı kategoride yer alabilecek bu işlem, güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Sigortacılık Haftası Sigorta Bilincine Katkı Sağlıyor

Günümüz ekonomisine katkı sağlayan sigorta sektörüne sigortacılık haftası ile katkı sağlanıyor.