Zurich Sigorta 2014 Yılı Finansal Sonuçlarını Açıkladı!

05 Eylül 2014

Dünya’nın pek çok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de sigorta sektöründe hizmet veren, İşveçre merkezli Zurich Sigorta Grubu 2014’ün ilk altı ayında yaşadıkları finansal sonuçları açıkladı.  

Zurich Sigorta Grubu’nun CEO’su Martin Senn yapmış olduğu açıklamada; 2013 yılına oranla aynı dönemde karını % 15 arttırarak 2.6 milyar dolar işletme faaliyet karı elde ettiği bilgisini verdi.

Senn, hissedarlara dağıtılabilir net gelirin %14 oranına yükselerek 2.1 milyar dolara çıktığı ifadesinde bulunurken, ‘’ Planladığımız 3 yıllık sürecin ilk aşamalarında olsak sa 2014 ile 2016 hedeflerimize ulaşmak adına doğru yönde ilerlemekteyiz.’’ Yorumunu sözlerine ekledi.

2014 yılının ilk 6 ayında 37,5 milyar dolarlık bir iş hacmine yükseliş gerçekleştirdiklerini de ifade eden Senn, Zurich Sigorta Grubu’nun nakit girişine de dikkat çekti ve ‘’Güçlü nakit yaratma kapasitemiz sonucunda 2013 sonu itibariyle 3.5 milyar dolarlık nakit fazlamız işimizin sürdürülebilir istikrarını sağlıor.’’ Dedi.


 

Grubun, istikrarını koruması adına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Senn şu bilgileri de verdi: ‘’ Öne çıkan alanlara yatırımlara öncelik vermek konusunda temel çalışmaların büyük bölümünü tamamlamış bulunuyoruz. 2015 yılında doğru yatırımlar gerçekleştirebilmek için iş planlarımızı bu ihtiyaçlarla uyumlu hale getirebilmek adına çalışmaktayız.  

Yetersiz performans alınan iş alanlarında düzelme ve bu alanlardan çıkış ile beraber pozitif ilerlemeler görüyoruz. Alınan önlemler içerisinde Rusya’daki bireysel işimizin satılması ve İngiltere’deki Zurich markası birleşik dağıtımından çıkılmasının dışında Tayvan’da düşük performans yaşanılan branşlardan, Avusturya ve Lüksemburg’da yetersiz getiri veren iş alanlarından çıktık.’’ Açıklamasıyla sözlerini sonlandırdı.

Zurich Sigorta ile İle İlgili Bilgi Alabileceğiniz Diğer Başlıklar

Zurich Sigorta’dan İkame Araç Hizmeti

Zurich Sigorta’dan “HelpPoint Hasar Merkezi” Hizmeti

Zurich Sigorta Konut Sigortaları Sigortam.net’te!

Zurich Sigorta Benim Evim Sigortası

Zurich Sigorta Konut Eşya Sigortası

Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi Zurich Sigorta Oldu

Zurich Sigorta Benim Arabam Sigortası

Zurich Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası

Zurich Sigorta Tanıtım Reklam Filmi

Zurich Sigorta’nın en uygun kasko ve trafik sigortası fiyatlarına Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yaparak kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı 7/24 telefonda yaptırın.


Okumaya Devam Edin

Zurich Sigorta Anlaşmalı Araç Servisleri

Zurich Sigorta Anlaşmalı Araç Servisleri

Zurich Sigorta Yardım Hizmet Paketi

Zurich Sigorta Yardım Hizmet Paketi

Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi Zurich Sigorta Oldu

Uluslararası saygın finans dergisi olan World Finance, Zurich Sigorta’yı "Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi" seçti.