Seyahat Sigortanızı Seyahate Çıkmadan Yapın!

Yıllardır hayalini kurduğunuz ya da önemli bir iş görüşmesi için gideceğiniz yurtdışı seyahatine sayılı günler mi kaldı? 

Bu dönem de son hazırlıkların yapılması, gerekli eşyaların tamamlanması için koşturabilir, telaşlanabilirsiniz ancak yurtdışı seyahat sigortası yaptırmayı unutmamalısınız.  Çünkü; birçok farklı ülke ve Schengen üyesi ülkenin vize başvurularında zorunlu tutuğu bu sigorta çeşidi, sizi yurtdışında seyahatiniz esnasında başınıza gelebilecek sağlık problemlerin korur, bütçenizi teminat altına alır. Bir şekilde keyifli ve sağlıklı bir seyahatin güvencesidir.

Seyahat sigortası, alarak aynı zamanda vize almanın ön koşulunu da yerine getirmiş olur, vize işlemlerini de kolaylaştırmış olursunuz. Yurtdışı için alınan seyahat sigortası, seyahat esnasında başınıza gelebilecek yaralanma ve hastalık sebebi ile tıbbi tedavi giderleri, sağlık sorunu nedeni ile yurt dışından nakli ve geri dönüş masraflarını, sigortalının vefat etmesi halindee cenaze nakli… gibi sigorta sahibine ekstra masraf olabilecek giderleri teminata alır. 
Seyahat sigortaları Türkiye sınırları için geçerlidir. Yani;  yolculuk sonrası Türkiye sınırlarına girmeniz ile birlikte seyahat sigortanız ve teminatlarınız son bulur. Bu aynı zamanda şu anlama gelir; yurt dışı seyahatine çıkacağınız her bir seyahat için yeniden sigorta satın almanız gerekir. 

Ancak poliçenizi haftalık, 3 aylık veya yıllık olarak da düzenletebilirsiniz. Bu özellikle sıklıkla seyahat edenler için kullanışlı olacaktır. Böylece bu poliçeyi farklı vize başvuruları için de kullanabilir, daha az zaman ve enerji harcarsınız.

Seyahat sağlık sigortası alırken kişilerin gözünden kaçan ancak çok dikkat edilmesi gereken bir konu var ki; sigortanın muhakkak yurt dışına çıkmadan önce alınması. Seyahate çıktıktan sonra aldığınız poliçeniz ne yazık ki geçersiz olacaktır. Siz sağlık maliyetinizin karşılanacağını sanabilirsiniz ancak poliçenize yurtdışına çıktıktan sonra sahip olduğunuz tespit edilirse hasar ödemeniz yapılmayacaktır.  

Yurtdışı Seyahat Sigortasının Karşıladığı Giderler


Kaza sonucu vefat teminatı,
Kaza sonucu sürekli sakatlık teminatı,
Yurtdışındaki seyahati süresince hastalık veya yaralanma durumunda tıbbi tedavi giderleri,
.Seyahat sırasında hastalanma veya yaralanma halinde uygun bir tıbbi merkeze nakil giderleri,
Acil ilaç getirilmesi veya gönderilmesi giderleri,
Yurtdışı seyahati sırasında hastalık veya yaralanma nedeniyle konaklama süresinin uzatılmasına bağlı giderleri,
Konaklama süresinin uzadığı durumlarda aile üyelerinden birinin hastanenin bulunduğu yere seyahat giderleri,
Seyahat halindeyken sigortalının evinde meydana gelebilecek bir hasar sebebiyle eve geri dönüş masrafları,
Seyahat süresince yakın bir aile üyesinin vefatı nedeniyle acil geri dönüş masrafları,
Yolculuk süresinde vefat halinde cenazenin yurda nakli ve eşlik edenlerin geri dönüş organizasyonu ve giderleri,
Teminat konusu tüm haller ile ilgili acil mesajların gönderilmesi giderleri, 
Seyahat esnasında kayıp bagajın bulunması halinde sigortalının evine veya seyahat için tasarlanan varış yerine gönderilmesi giderleri,
Tarifeli uçuşlarda gecikmeli bagajın tazmini.

Siz de seyahat sigortası başvurusu yapmak için zaman kaybetmeyin, yolculuğa çıkmadan önce sigortalanmış olmanın garantili huzurunu yaşayın.

Müşteri Yorumları