2014 Erken Rezervasyon Dönemi Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, THY, TUROB ve TÜROFED önderliğinde başlatılan Erken Rezervasyon Kampanyası, ‘Tatil Herkesin Hakkı’ ve ‘Yerinizi Şimdiden Ayırtın’ sloganlarıyla resmi olarak başladı. Zorunlu Seyahat Sigortası konusunda ise vatandaş kamu spotuyla bilgilendirilecek.

Crowne Plaza Hotel İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısına Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TUROB Başkanı Timur Bayındır, THY Satış ve Pazarlama Başkanı Halil İbrahim Polat, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (ETİK) Mehmet İşler ve acente yetkilileri katıldı.

 

Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!

Erken Rezervasyonda % 50’ye Varan İndirim

Erken Rezervasyon Kampanyası’nın resmi olarak açıldığını ve Nisan ayına kadar süreceğini belirten Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan: “Yıllardır turizm ya da turist dendiğinde algılamada yanlışlık vardı. Yerli ve iç turizm ihmal ediliyordu. Hala daha eksiklikler var ama ilerleme kaydettiğimizi söyleyebiliriz. İç turizm, sektörün sigortasıdır ve sadece kriz anlarında hatırlanmamalıdır. İç turizm, siyasi ve çevre faktörlerinden en az etkilenen sektördür ve sağlam temellere oturursa ülke gelişir. Ülke ekonomisine ve konaklamaya etkisi çok büyüktür. Erken rezervasyonun en önemli avantajı sosyal boyutudur. Orta ve düşük gelirli vatandaş da erken rezervasyonla tatil yapabiliyor. 7 bölgede büyük dengesizlikler var. Erken rezervasyon bu dengesizliği gideriyor” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Erken Rezervasyon Kampanyası konusunda toplantı gerçekleştirdiklerini belirten TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da şunları söyledi: “2009 yılından bugüne sürdürülen bu kampanyada başta seyahat acenteleri olmak üzere turizmin tüm kollarını tebrik ediyorum. İlk başladığımızda ‘Muvaffak olur muyuz?’ dedik ve olduk. 2001 yılında 556 bin kişi; 2012’de 13 milyon kişi seyahat etmeye başladı. 6 milyon 178 bin kişi ise yurt dışına çıktı. Bu tatilin ihtiyaç olduğunun, lüks olmadığının ve tasarruf yapılarak tatile çıkıldığının bir göstergesidir. Bundan 20 gün önce BDDK başkanını ziyaret ettiğimizde sektörümüzde tasarruf kararlarının kredi kartları üzerinden verildiği anlattık. Haziran – Temmuz ayında tatile çıkan bir vatandaşın Kasım ayından ödemeye başladığını; kredi kartının rahatlattığını açıkladık. Erken rezervasyonda % 50’ye varan indirimler yapılıyor. Başarıyla yürütülen bu kampanyanın 2014’te de aynı şekilde devam edeceğine inanıyorum.”

THY’de Projeleriyle Destekliyor

TUROB Başkanı Timur Bayındır ise konuşmasında yerli turistin de yabancı turist kadar avantajlı tatil yaptığına değindi. Bayındır: “Kampanya tuttu ama çok daha fazla benimsenecek” dedi.
Konuşmasında iç pazardaki rekabet çalışmalarının dış pazara karşı direnci arttırdığının altını çizen TÜROFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler ise şöyle konuştu:”Türkiye bir başarı öyküsü yazdı. Bugün gelinen rakamlarla dünyada kendini ispatladı. Türkiye’de sadece iç pazardaki erken rezervasyon sistemiyle dış pazardaki direncimizi arttırmanın yanı sıra toplum içindeki sosyal dönüşüme de katkı sağlandı. Çadır kültürüyle başlayan tatil anlayışı ikinci konutun ardından otellere kaydı. Erken rezervasyon ile nüfusun büyük çoğunluğu tatile gitmeye başladı. Bugün yurt dışı tercihlerinde % 15’lerde olan erken rezervasyon % 25’lere çıkarılmalı. Bunun gelişmesi için modern havalimanları ve karayolları yapıldı. Erken rezervasyon hedeflerine 2018’de ulaşmış olacağız.

THY Satış ve Pazarlama Başkanı Halil İbrahim Polat ise Erken Rezervasyon Kampanyasına THY’nin projelerle destek verdiğini ve her zaman desteklerinin süreceğini belirtti.

Erken Rezervasyon Kamu Spotu Yayınlanacak

Toplantıdan önce katılımcılara izletilen Erken rezervasyon kamu spotu hakkında bilgi veren TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy şu açıklamayı yaptı: “Zorunlu Seyahat Sigortası konusunda vatandaş belgeye güvenir. Bu sebeple bir kamu spotu hazırladık. 34 kanalda yayınlanacak. Belge konusunda vatandaş bilinçlendirilecek. Önce poliçe görülecek sonra para verilecek. Kaçak faaliyetler konusunda bir denetim ordusu kurduk. Yanlış yapanlara gerekli işlemler yapılacak. Sektörümüze ülkemize güveniyoruz. Ayrıca 2012 yılı itibariyle seyahat acenteleri kendi bünyelerinde hazırladıkları bir formla 24 saate kadar iptal yapabilecek. Bu poliçe acenteler bünyesinde oluşturulacak.”

Tatilinizi güvenle yapın. Seyahat sigortası fiyatları hakkında bilgi edinmek ve satın almak için Sigortam.net üzerinden seyahat sigortası başvuru formunu doldurmanız yeterli.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL