Balayı için Cazip Rotalar

Düğün hazırlıklarının yorgunluğu ve yeni evliliğin getirdiği heyecanın ilk ödülü güzel bir balayı tatilidir. Ancak düğün masrafları sonrasında dilediğiniz kadar güzel bir balayı için yeterince kaynak ayıramaz durumda kalabilirsiniz.

Balayı tatilinizi planlamaya olabildiğince erken başlayın. Öncelikle belirli bir balayı bütçesi oluşturmakla işe koyulun. Eğer düğün hazırlıkları esnasında balayı bütçenizden bir miktar harcamak zorunda kalırsanız, takı ile telafi edebileceğinizi düşündüğünüz bir miktardan fazlasını kullanmayın.

Balayı bütçenizi ayırdıktan sonra tatilinizi yurtiçinde mi yurtdışında mı yapacağınıza karar verin. Eğer tercihiniz yurtdışından yana olacaksa pasaport, vize gibi işlemleri yapmaya başlayın ki tatil vaktiniz geldiğinde halen bunlarla uğraşıyor olmayın. Tatil için vizesiz ülkeleri tercih etmek size zaman kazandırabilir.

Vize İstemeyen Ülkeler

Otel ve uçak arama için fiyat/yorum karşılaştırma ile ilgili pek çok internet sitesi bulunuyor. Bu siteler üzerinden gideceğiniz yerdeki otelleri inceleyebilir, fiyatları karşılaştırabilir ve özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Tatil planının olmazsa olmazı erken rezervasyon ile avantajlı fiyatlara ulaşım ve konaklama imkanı yakalayarak tatil bütçenizde bu harcamaların payını azaltabilir, size kalan bütçe ile daha fazla şey yapabilirsiniz.

Balayı tatilinizde beklenti de tatil planlaması açısından önemli bir konu. Bazı çiftler balayı tatilini yeni yerleri birlikte gezmek ile geçirirken bazıları dinlenmek isteyebilir, bazı çiftler baş başa bir tatil planlarken bazıları ara sıra başka insanlara katılarak kalabalıkla vakit geçirmek isteyebilir. Ayrıca tatilinizi yılın hangi döneminde yapacağınız da önemlidir. Alışılageldiği üzere yaz mevsiminde yapabileceğiniz gibi, bir kış tatili de planlayabilirsiniz. Son zamanlarda balayı tatillerinin düğünden aylar sonrasına kadar sarktığı göz önünde bulundurulursa, balayı tatiliniz için mevsimi belirleme özgürlüğünüzü kullanabilmek iyi bir avantaj olarak karşınıza çıkacaktır.

Eğer baş başa, sakin bir balayı tatili istiyorsanız, seyahat acentelerinden yardım almaksızın erken rezervasyon fırsatı ile  uygun bir fiyata ulaşım ve konaklama ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu şekilde kısıtlı bir bütçeye sahip olan çiftler için özellikle düğün ertesi dinlendirici bir tatil fırsatı yakalanmış olur. Bütçenizde araç kiralamaya ayrılmış bir pay olması, baş başa geçirdiğiniz tatilde sıkılmadan vakit geçirebilmenize olanak tanır. Konakladığınız yer civarındaki görülmeye değer yerleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca varsa yöreye has yemekleri denemek üzere akşamları farklı restoranlar keşfedebilirsiniz.

Araç Kiralama Rehberi

Balayı tatilinizde çeşitli aktivitelere katılmak, hareketli bir tatil geçirmek istiyorsanız seyahat acentelerinden yardım alabilirsiniz. Ekonomik seyahat tur paketleri ile dilerseniz birden fazla şehir görebilir, zaman zaman başka insanlarla vakit geçirebilir, eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Mevsime göre değişmekle birlikte paraşüt, rafting, kayak gibi akla ilk gelen aktivitelere ek olarak pek çok farklı seçenek arasından dilediğinizi seçerek balayı tatilinize renk katabilirsiniz. Seyahat turu kapsamında şehir turları ile yeni yerler tanıyabilirsiniz. Ayrıca seyahat acentesi tarafından sunulan vize ve pasaport işlemleri hizmetlerinden yararlanarak vakit kazanabilirsiniz.

Son olarak tatil sürenizi, tatil programınıza göre ayarlayın. Baş başa geçirilecek bir tatil için daha kısa bir süre ayırabilirken, şehir turu, spor aktiviteleri gibi programlar barındıran tatillere daha uzun vakit ayırmak gerekir. Tatil için ayırdığınız süre yapacaklarınız için yeterli uzunlukta, sıkılmamanız için yeterli kısalıkta olmalı.

Tatilinizi güvenle geçirmek için seyahat sigortası yaptırın. Özellikle Schengen ülkelerinde zorunlu olan seyahat sigortası için Sigortam.net üzerinden seyahat sigortası başvuru formu doldurun, bilgileriniz sigorta şirketlerine iletilsin, sigorta şirketleri tekliflerin sunmak üzere size dönüş yapsın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL