Bayram için Alternatif Rotalar

Yaz mevsiminin son dönemecine girdiğimiz şu günlerde uzun zamandır beklediğimiz bayram tatili de nihayet geldi çattı. Kimimiz seyahat planını aylar öncesinden belirledi, kimimiz ise halâ karar verme aşamasında. Türkiye’nin eşsiz güzelliğe sahip bilinmeyen yerlerini keşfeden ve sizlerle paylaşan Neredekal.com ekibi, bu defa bayram tatiliniz için ülkemizin 4 farklı bölgesinden hepsi birbirinden cazip 4 tatil noktası belirledi. Eğer henüz tatile dair bir planınız yoksa bu yazıya mutlaka göz atın ve keyifli bir tatil için ilk adımı atın. Herkese mutlu bir bayram ve güzel bir tatil dileriz.

Gökçeada

Deniz Tanrısı Poseidon’un adası, bereket diyarı, Ege’nin binlerce yıl boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapmış sessiz güzelidir Gökçeada. Uçsuz bucaksız üzüm bağları, tertemiz kıyıları, sualtı kaynakları dünyaca ünlü masmavi denizi, bozulmamış doğası, tarihi köyleri ile büyüleyici bir atmosfere sahip. Birkaç günlük kısa kaçamaklarınız için olduğu kadar uzun tatilleriniz için de tercih edebileceğiniz Gökçeada’da yapacak pek çok şey var. Adanın huzurlu ortamında denizin, güneşin ve doğal güzelliklerin tadına varıp şehir yaşamının stresini de geride bırakacaksınız elbette; peki ya biraz hareket isterseniz? O zaman bir adadan beklenmeyecek sürprizlere hazır olun. Eğer su sporlarına ilginiz varsa emin olun ki doğru yerdesiniz. Türkiye’nin tek sualtı milli parkı ve dünyanın en verimli sualtı kaynaklarına sahip denizlerinden biri Gökçeada’da. Hal böyle olunca adada dalış okulları ve eğlenceli aktiviteler de sizleri bekliyor. Masmavi sulara dalın ve bu muhteşem dünyayı keşfedin.Gökçeada aynı zamanda Türkiye’nin sayılı sörf noktalarından biri. Adanın bakir koylarında kendinizi serin sulara bırakın ve rüzgarın o güzel şarkısını dinleyin. Binlerce yıllık geçmişe sahip adada keşif turlarına çıkın. Tarihi Kaleköy’ü, kaya mezarlarını, Rum köylerini gezin. Adanın eşsiz lezzetteki şaraplarını, reçellerini ve zeytinyağlarını tadın. Sabah saatlerinde yürüyüşlere çıkın, gün batımlarını dalga sesleriyle kutlayın ve tüm sıkıntılarınızı rüzgara bırakın.

Datça

Ege ile Akdeniz’in buluştuğu yerde, sonsuz maviliğe uzanan bir yarımada ve bu yarımada üzerinde göreni büyüsüyle sarıp sarmalayan bir yer hayal edin. Hayalinizi doğaya ait renklerin en güzel tonları ile boyayın, begonvillerle süsleyin, biraz da kekik kokusu serpiştirin. İşte bu hayalin adı Datça. M.Ö. 2000’lere uzanan tarihi, eşsiz doğası, dünyaca ünlü ama hiç bozulmamış muhteşem koyları, kendine has özelliklere sahip coğrafyası ile mutlaka görülmesi gereken bir yer Datça. Merkezde yer alan birbirinden sevimli kafeleri, restoranları, barları, otel ve pansiyonlarının yanı sıra Datça’nın merkeze nispeten daha uzak bölgeleri de adeta birer saklı cennet. Ovabükü, Kızılbük, Hayıtbükü, Palamutbükü gibi koylar insanı şaşkınlığa uğratacak bir güzelliğe sahip. Dünyanın en iyiler listelerinde sıklıkla yer alan bu koyları keşfederken uzun zamandır özlemini duyduğunuz huzuru da bulacaksınız. Datça, turizmin geliştiği ama yozlaştırmadığı yerlerden. Bu nedenle tatiliniz esnasında ihtiyacınız olan hemen her şeye rahatlıkla erişirken kalabalık ve gürültüden de uzakta oluyorsunuz; ister Datça’nın merkezinde ister civardaki yerlerde. Yunan mitolojisinde “olağan üstü özellikler taşıyan ülke” olarak geçen Datça unutamayacağınız bir tatil için en doğru adreslerden biri.

Ayder Yaylası

Yaz aylarının sıcağından biraz olsun kaçıp, alternatif bir rota çizmek istiyorsanız Karadeniz size yemyeşil bir çağrı yapıyor. Bu çağrıya kulak verin ve Ayder Yaylası’na doğru keşif dolu bir yolculuğa çıkın. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Ayder Yaylası görkemli dağları, yeşilin binbir tonunu göreceğiniz ormanları, gürül gürül akan Fırtına Deresi, rengarenk çiçeklerle bezeli tepelerin arasındaki yayla evleri, saklı gölleri ve şelaleleri ile gözleriniz açıkken gördüğünüz bir rüya gibi olacak. Bu büyülü ortamda ruhunuz tüm ağırlığından yavaşça sıyrılacak ve “doğaya karışmak” sözünü iliklerinizde hissedeceksiniz. Son yıllarda turizm olanaklarının da oldukça geliştiği Ayder Yaylası’nda keyifle konaklayabileceğiniz pek çok tesis de mevcut. Karadeniz insanının cana yakın tavrını ve güler yüzünü sıcacık bir aile ortamı ile birleştiren bu tesislerde evinizin rahatlığını bulabilirsiniz. Ayder Yaylası’nın hayranlık uyandıran güzelliği eşliğinde yapacağınız keşif, aynı zamanda kendi içinize doğru yaptığınız bir yolculuk olacak.

Kapadokya

Eğer gözün gördüğü ile yetinmeyip gizemli kapıları aralamayı tercih eden macera severlerdenseniz, dünyanın en önemli turizm bölgelerinden biri olan Kapadokya, tatiliniz için doğru adres. Günümüze kadar onlarca medeniyete ev sahibi olmuş, her medeniyetten köklü bir miras devralmış, bilinenin yanı sıra henüz keşfedilmemiş sayısız yer altı şehirlerine sahip doğal bir müzedir Kapadokya. Görkemli peri bacaları, Hristiyanlığın Anadolu’daki doğum yeri olan masalsı Ihlara Vadisi, şifalı kaynak suları, vadilere oyularak yapılmış binlerce yıllık kilise ve manastırları, dünyaca ünlü şarapları ve eşsiz doğası ile kendinizi çok başka bir dünyada bulacaksınız. Günün ilk saatlerinde, bir balona binip güneşle birlikte yavaşça yükselirken, Kapadokya’yı bir de kuş bakışı gördüğünüzde anlayacaksınız; bir zamanlar Anadolu medeniyetlerinin merkezi olan bu topraklar şimdi de sizin mutluluk kaynağınız oluvermiş.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL