444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Uygun Seyahat Sigortasını Almanın Püf Noktaları

27 Mayıs 2014

Her gün birçok insan tatil amaçlı yahut iş gezisi amaçlı bir şekilde yolculuk yapıyor ve her yolculuk özünde bir risk taşıyor.

Seyahat sigortası ulaşım için hangi araç olursa olsun, ulaşım esnasında yaşanabilecek riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Sigorta şirketleri seyir esnasında karşılaşılan bir kaza durumu veya yolculukta ortaya çıkabilecek durumları güvenceye alır.

Seyahat sağlık sigortası poliçesinin geçerlilik süresi, ülke içerisinde yapılan seyirlerde sigorta poliçe üzerinde gösterilir. Ülke dışında yapılan yolculuklarda ise sigorta pasaporttaki çıkış tarihi ile başlar, ülkeye dönüş ile sona erer. 

Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!

Seyahat sigortasındaki temel bilgileri öğrendikten sonra seyahat sigortasını nasıl yaptırmalıyız soruna cevap olacak açıklamalara geçebiliriz.

Seyahat sigortası yaptıracakların üzerinde durması gereken ilk ve en önemli nokta; hangi güvencelere ihityacı olduğuna karar vermektir, böylece hem güven hissini hem uygun sigorta fırsatını yakalamış olursunuz.

Seyahat sağlık sigortası alırken bir başka önemli konu, sigorta şirketinin ülke içinde ülke dışındaki anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları ve özel hastaneler yaygınlığının genişliğidir.

Sigorta şirketi bu konuda ne yayın ağa sahipse, sigorta sahibi açısından o kadar da olumludur. 

Bütün bunlar yanında seyahat sigortası sahibi olmadan önce araştırmalar yapmak da fayda var. ‘’Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?‘’, ‘’Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?’’ yazılarımızı da okuyarak seyahat sigortası hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden sehayat sigortası başvuru formu doldurun, seyahat sigortası fiyatları arasından seçim yaparak sadece 3 dakikada sigorta sahibi olun. 

 


Okumaya Devam Edin

Niçin Seyahat Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe
Yurtiçi veya yurtdışı seyahatleriniz sırasında ortaya çıkabilecek hastalık, kaza ve bagaj kaybolması gibi riskleri seyahat sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.

Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Seyahat sigortası, teminat ve limitleri, sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle seyahat sigortası almadan önce ihtiyaçların belirlenmesi gerekir.

Seyahat Sigortası Kapsamı Dışında Kalan Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Seyahat sigortalarında da diğer tüm sigortalarda olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller özel ve genel şartlarla belirlenmiştir.