Seyahat Sigortasının Geçerlilik Süresi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Seyahat Sigortasının Geçerlilik Süresi Nasıl Uygulanılır?

Seyahat sigortasının teminat süresi, en az gidilecek ülkede geçirilecek zaman kadar olmalıdır. Ancak bu süre ile sınırlı olmak zorunda değildir. Seyahat sigortası poliçesi seyahat süresinden daha fazla bir süre için, örneğin 1 yıllık olarak yapılabilir.
 
Seyahat sigortası ile güvence altına alınmış olan teminatlar ise poliçenin geçerlilik süresi içerisinde gidilen ülkenin gümrüğünden giriş ile başlar, Türkiye gümrüğünden giriş ile sona erer.
Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!
Türkiye’ye giriş yapıp yeniden seyahate çıkdığında teminatlar yeniden başlar. Örneğin 12 ay süreli poliçe alan bir sigortalı yıl içerisinde dilediği kadar yurtdışı seyahati yapabilir ve her seferinde azami 6 hafta süre ile teminatları geçerli olur.
 
Seyahatlerin bitiminde poliçede kalan süreler için teminatlar Türkiye’de geçerli değildir. Tüm sağlık teminatları gümrükten çıkışta başlamakta ve girişte sona ermektedir.
 
 

Benzer İçerikler

Seyahat Sigortasının Geçerlilik Süresi Nasıl Uygulanılır?

Teminatlar ise poliçenin geçerlilik süresi içerisinde gidilen ülkenin gümrüğünden giriş ile başlar, Türkiye gümrüğünden giriş ile sona erer.

Devamını Oku

Seyahat Sağlık Sigortasını Nasıl Satın Alabilirim?

Seyahat sigortanızı alarak güvenli tatilin keyfini çıkarmak elinizde. Hemen seyahat sigortası yaptırın tatiliniz huzur içinde geçsin.

Devamını Oku

Sigortalının Seyahat Sırasında Vefatı Durumunda Tazminat Ödenir mi?

Seyahat sigortası, kapsam olarak seyahat sırasında başa gelecek hastalıklar için yapılmakta ve tedavi masraflarını karşılamaktadır.

Devamını Oku
54.322 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X