Jolly Tours 2010 Hedefi

Turkiyeturizm.com
Jolly Tours Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ve Genel Müdür Figen Erkan: 2010 yılında yüzde 35’lik artış hedeflediklerini söyledi.
Zorunlu seyahat sigortası ve iptal sigortası Jolly TurdaTürkiye’nin en eski seyahat acentelerinden ve son dönemin önemli tur operatörlerinden Jolly Tours Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar 2010 yılında yüzde 35’lik artış hedeflediklerini söyledi. 2009’u yüzde 17 büyüme ile kapattıklarını belirten Mete Vardar, “Türkiye turizminde yüzde 10-15 artış bekliyoruz, bugüne kadar yaptığımız görüşlerden aldığımız izlenimler çok olumlu. Sütün bölgelerde acentelerimizi artırdık. Ürün fiyat dengesini koruduk. Büyümemizde etken olan unsurlar bunlar” dedi.
Jolly Tours Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ile Genel Müdür Figen Erkan, turizm ypazarlarıyla Nişantaşı Komşu Kebap’ta yaptıkları sohbet toplantısında Türkiye turizmine Jolly Tours’un bakışını anlattılar.
Jolly Tours Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, merkezde yaklaşık 300 personelle düzgün ürün planlayarak sektöre iyi hizmet sunduklarını söyledi.

Türkiye’nin yüzde 5’i seyahat ediyor

Mete Vardar, Türkiye’de seyahat eden kişi sayısının azlığının turizmi etkilediğini belirterek “Türkiye’nin nüfusu 75 milyon kişi 4 milyon kişi, yani yüzde 5’i seyahate çıkıyor. Bu ise pazarı daraltan en büyük etkendir. Jolly Tours olarak iyi hizmet vererek markamızı korumaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Internette komisyonlar %50 oldu

Mete Vardar, son dönemde çıkan internet satışlarının acenteleri sıkıntıya soktuğunu belirterek, kendileri yüzde 30 komisyon verirken internetten satış yapanların yüzde 50’ye inen komisyonlarla çalıştıklarını belirtti.

Zorunlu sigortayı hangi acenteler yapıyor?

Bu konuda sektörde ciddi denetimin bulunmadığını söyleyen Mete Vardar, zorunlu sigortaya hatırlatarak “Zorunlu sigorta uygulamasını ilk biz başlattık ve hala yapıyoruz. Acaba herkes yapıyor mu? Zorunlu sigorta iflasa ve müşteri mağduriyetine karşı yapılıyor. Araştırılırsa bütün seyahat acentelerinin yapmadığı görülür. Bunu tik denetleyecek, merak ediyoruz”dedi.

İptal sigortası iyi oldu

İptal sigortasının geliştirildiğini ve iyi olduğunu sözlerine ekleyen Mete Vardar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Finans sıkıntısını ortadan kaldırıyor. Bizlerde müşterinin ödemesini Ağustos’a kadar öteliyoruz. Bu piyasaya hareket imkanı sağladı. Seyahatten vazgeçen müşterinin kaybını önleyen bir sistem. Böylece erken rezervasyonun önemi arttı. Erken rezervasyonda yüzde 40’a varan indirim alınıyor. Müşterinin doğru tercihi yapmasında etken oldu. Bu durumda ana rezervasyonla , erken rezervasyon arasında yüzde 60-70 arasında fark oldu. Bölgelerde dolulukları artıracak bir uygulama yapıldı.”

Eylül’de Ege’de tatil keyiflidir

Ramazan ayı için özel kampanyalar düzenlediklerini söyleyen Mete Vardar, “Ramazan için indirim yaptık. 100 liralık fiyatlar Ağustos’ta 70-80 liralara inebiliyor. Bu fiyatların üzerinden erken rezervasyon yapılabiliyor. Aslında Eylül sonuna kadar Ege bölgesinde tatil yapmak daha keyiflidir. En uygun ve fiyatların düşük olduğu dönemdir. Bu nedenle Eylül ayına talep artmaya başladı” dedi

Yüzde 70’e varan artışlar sağladık 

Pazarları değerlendiren Mete Vardar, iç pazarda önemli destinasyonlar seçtiklerini bildirdi.Yurt dışı turlarda ise iddialı olduklarını sözlerine ekledi. İç pazarda yüzde 65 artış olduğunu belirten Mete Vardar, yurtdışı, Kıbrıs ve diğer turlarda yüzde 70’e varan artışlar sağladıklarını söyledi. Geçtiğimiz yılı yüzde 17 büyüme ile kapattıklarını belirten Mete Vardar, sözlerini şöyle tamamladı: “2010’u yüzde 35’lik artışla kapatmayı hedefliyoruz. Orta Avrupa’da Praf, Viyana, Budapeşte en yoğun çalıştığımız bölgelerdir. Haftalık ve 4 günlük turlar yapıyoruz.

Kültür turları ile kalitemizi gösteriyor 

İskandinavya’ya ise bayramlarda turlar düzenliyoruz. Bu yıl Antalya’ya yine sanatçı operasyonlu turlar düzenleyeceğiz. Termal bölgelerine yoğunlaşıyoruz. Afyon ve Hatay önemli bölgelerimizdir. Bu arada Türkiye’nin tümünü kapsayan 42 kültür programı hazırlıyoruz. Bu sayede marka değerimiz ve kalitemiz ön plana çıkıyor.”

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL