Seyahat Sigortası; Onsuz Evden Çıkmayın!

Yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz öncesinde başta sigorta olmak üzere alacağınız bazı önlemlerle seyahatinizin daha güvenli ve huzurlu bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.

O zaman almanız gereken önlemleri baştan düşünmelisiniz. Mesela hangi ulaşım yöntemini kullanarak seyehata çıkacağınızı, nerede kalacağınızı ve seyahatiniz boyuca ne yapacağınızı gözden geçirip karşılaşabileceğiniz olası kötü sürprizleri hesaba katmalısınız. Seyahatiniz öncesinde ve sonrasında alacağınız küçük önlemler, seyehatiniz sonrasında size güzel anıların kalmasını sağlayacaktır. Peki alınacak önemler ne olabilir?

Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!

Seyahat Hazırlığı İçin Yapılması Gerekenler

 • Seyahat planlarınızın başındayken ilk olarak gideceğiniz yerdeki hava durumunu mutlaka gözden geçirin. Çünkü hazırlıklarınızı hava durumuna göre şekillendirmeniz gerekecek.
 • Seyahatinizin maliyetini tahmini olarak belirleyin. Bütçenizi aşacak seyehatlar daha sonra sıkıntıya girmenize neden olabilir.
 • Seyahatinizi yurt dışı olarak planladıysanız pasaportunuzu ve gerekliyse vizenizi zamanında hazırlayın.
 • Artık taslak planınızı tamamladınız. Şimdi pratik olarak yapılacaklara sıra geldi. İlk olarak bavulunuzda nelerin bulunması gerektiğine karar verin ve listesini yapın.
 • Bavulunuza koymayı düşündüğünüz eşyalarınızı mümkün olduğunca sınırlayın. Fazlası sizin için sadece ağırlığa neden olacaktır.
 • Gideceğiniz yeri ilk defa ziyaret ediyorsanız çantanızda mutlaka bir harita bulundurun.
 • Yurtdışına gidecekseniz, gideceğiniz ülkenin para biriminden edinin.

Seyahatiniz Sadece Seyahat Sigortasıyla Tam Güvenli

Şimdi kapıdan çıkmaya hazır mısınız? Seyahat sigortası yaptırmadan hiçbir seyahat için hazır değilsiniz. Sizi yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı koruyacak seyahat sigortanızı yaptırmayı kesinlikle unutmayın. Seyahat sigortası karşılaşılabileceğiniz hastalık, kaza, valiz kaybı gibi kötü olasılıklarda güvende olmanızı sağlar. Özellikle yurt dışı seyahatlerinizde sigorta hayat kurtaracı bir rol oynayacaktır.

Örneğin seyahat sigortasının faydalarından birkaç tanesini sıralayalım;

 • Seyahatiniz sırasında valizinizi kaybettiniz seyahat sigortası, bagajınızın bulunmasıyla ilgili yardım ve varış yerine ulaştırılmasıyla ilgili giderleri karşılar.
 • Seyahatinizde hastalandınız veya yaralandınız, seyahat sigortası uygun bir tıbbi merkeze nakil giderlerini, seyahatiniz boyunca tedaviniz sebebiyle oluşan tıbbi giderleri karşılar.
 • Hastalık veya yaralanma sebebiyle konaklama süreniz de uzamak durumunda kalırsa sürenin uzatılmasına bağlı giderleri karşılar.
 • Konaklama süresinin uzadığı durumlarda aile üyelerinden birinin hastanenin bulunduğu yere seyahat giderlerini karşılar.

 

Tabi bu sigorta türünde diğerlerinde olduğu gibi alacağınız hizmetlerin çeşitliliği sigortanızdaki teminatlarınızla bağlantılıdır. Seyahat sigorta teminatları ise sigorta şirketleri ve ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Siz de seyahatinizin güven içerisinde geçmesini istiyorsanız, hiç vakit kaybetmeden seyahat sigortası başvurusu ile istediğiniz kapsamdaki seyahat sigortasına kısa sürede ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL