Seyahat Sigortası Yaptıranların Oranı Her Geçen Gün Artıyor

Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) ve TÜİK’in verilerine göre Türkiye’de yurtdışı seyahat sigortası yaptıranların sayısı her geçen yıl artış gösterse de, henüz istenilen orana ulaşılabilmiş değil. Ülkemizde 2014 yılında yurtdışına çıkan Türk vatandaşlarının sayısı 8 milyon 363 bin 966 kişiye ulaşırken, seyahat sigortası yaptıranların sayısı ise 1 milyon 277 bin 193’te kaldı.

Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!

Son yıllarda sigorta bilincinin gelişmesi ve konsolosluklarda seyahat sigortasının yaptırılmasının zorunlu hale getirilmesi, ülkemizdeki seyahat sigortası oranlarını her yıl artmasını sağlıyor. Sektör temsilcileri yaşanan artışın olumlu bir gelişme olduğunu belirtseler de, bu konuda halen alınacak çok yolun olduğunu, seyahat sigortası yaptıranların oranının 1/8’de kaldığını söylüyorlar.

En Çok Gezmek İçin Yurtdışına Çıkıyoruz

TUİK’in verilerine göre Türk vatandaşlaının yurtdışına çıkma nedenlerinin başında %38.1 oranıyla gezi, spor ve kültürel faaliyetler gelirken, iş nedeniyle yurtdışına çıktığını belirtenlerin oranı ise %26.9 oldu. 2014 yılında seyahat sigortası primlerinde ise bir önceki yıla göre %19 oranında büyüme sağlanarak 61.9 milyon TL prim üretildi.

Seyahat Sigortası Yaptırırken Bunlara Dikkat

  • Eğer tur satın alıyorsanız, zorunlu sigorta kapsamındaki iade ve teminat şartlarını iyice inceleyin.
  • Tur şirketi dışında bir seyahat sigortası almayı düşünüyorsanız, poliçenizde sağlık, yardım ve destek teminatlarının olduğuna mutlaka dikkat edin.
  • Poliçenizi size 24 saat boyunca destek verecek bir sigorta şirketinden yaptırın.

Seyahat Sigortanızı Sigortam.net’ten Yaptırın

Yurtdışı veya yurtiçi seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz aksilikler veya sağlık problemleri karşısında zor durumda kalmamak için hemen online olarak seyahat sigortası başvurusu yapın, ihtiyacınız olan poliçeye Sigortam.net avantajları ve olanakları ile sahip olun.

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Aralık 2017 Sonuçları

Trafik Sigortası Primleri Yıl Boyunca Gerileme Eğilimindeydi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre trafik sigortası primleri yıl boyunca düşüş eğilimi...gösterdi. Sigortam.net’in Aralık ayı verilerine göre Ocak 2017’den itibaren trafik sigortası primleri yıl boyunca 41 puan, kasko...primlerinde ise 13 puanlık gerileme kaydetti.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve...trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Aralık ayı verilerini...açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, 2017 başında baz 100 olan kasko...sigortası endeksi Aralık ayında 87 olarak gerçekleşti. Trafik sigortasında ise yılbaşında 100 olan endeks 41 puan gerileyerek...Aralık ayında 59 oldu. Ocak-Aralık 2017 döneminde kasko primlerine bakıldığında özellikle Nisan 2017’de bir kırılma yaşanarak...yılsonuna kadar istikrarlı şekilde düşüş kaydedildiği gözlemleniyor. Trafik sigortasında da tavan fiyat uygulamasıyla yıl...bazında düşüş ilk olarak Nisan 2017’de gerçekleşirken 50’li seviyelere çekilişinin Mayıs ayında olduğu görülüyor....Böylece yılbaşında 1.337 TL olan ortalama trafik sigortası primleri yılı 795 TL’de kapattı. 2.148 TL olan ortalama kasko primleri...ise 1.872 TL’ye düştü. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, Aralık ayı endeks sonuçlarından yola çıkarak...yaptığı değerlendirmede, “Sigortam.net olarak otomobil sigortalarıyla ilgili müşterilerimizi bilinçlendirmek öncelikli...amacımız. Bu konuda her ay yayınladığımız endekslerle primlerin artış ve düşüşü ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz....Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz....Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Aralık sonuçlarına baktığımızda, Nisan ayında uygulamaya giren tavan fiyat uygulamasıyla...yaşanan sert düşüşün ardından primlerdeki yatay seyir yıl sonuna kadar sürdüğünü görüyoruz. Ocak 2017’den bu yana 41 puan...gerileyen trafik sigortası endeksi, Aralık ayında yılı 59 puanla kapattı. Kasım ve Aralık aylarında endeks aynı seviyede kalarak...prim ortalaması 795 TL olmaya devam etti. Kasko primlerinde yılbaşından bu yana 13 puanlık düşüş yaşanırken, aylık bazda 1...puanlık gerileme oldu. Böylece kasko primi Aralık ayıyla birlikte yılı 87 puanla bitirdi. Ocak ayında 2.148 TL olan ortalama kasko...prim miktarı, Aralık ayında 1.872 TL olarak gerçekleşti. Daha önce de öngördüğümüz gibi genel olarak yatay seyir yılbaşına...kadar devam etti. Türkiye’deki ilk sigorta fiyatları karşılaştırması ve satışı yapan platform olan Sigortam.net ile...müşterilerimize en uygun fiyat garantisi ve yüzde 50’ye varan fiyat avantajı sunuyoruz. Doğru ihtiyaca doğru ürünü sunan...uzmanlığımızla sigorta seçerken, hasar anında ve yenileme sürecinde her zaman müşterilerinin yanında olmaya devam edeceğiz”...dedi. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre bu yılın Ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik...sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:    

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL