Seyahat Sigortası Yaptıranların Oranı Her Geçen Gün Artıyor

Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) ve TÜİK’in verilerine göre Türkiye’de yurtdışı seyahat sigortası yaptıranların sayısı her geçen yıl artış gösterse de, henüz istenilen orana ulaşılabilmiş değil. Ülkemizde 2014 yılında yurtdışına çıkan Türk vatandaşlarının sayısı 8 milyon 363 bin 966 kişiye ulaşırken, seyahat sigortası yaptıranların sayısı ise 1 milyon 277 bin 193’te kaldı.

Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!

Son yıllarda sigortabilincinin gelişmesi ve konsolosluklarda seyahat sigortasının yaptırılmasının zorunlu hale getirilmesi, ülkemizdeki seyahat sigortası oranlarını her yıl artmasını sağlıyor. Sektör temsilcileri yaşanan artışın olumlu bir gelişme olduğunu belirtseler de, bu konuda halen alınacak çok yolun olduğunu, seyahat sigortası yaptıranların oranının 1/8’de kaldığını söylüyorlar.

En Çok Gezmek İçin Yurtdışına Çıkıyoruz

TUİK’in verilerine göre Türk vatandaşlaının yurtdışına çıkma nedenlerinin başında %38.1 oranıyla gezi, spor ve kültürel faaliyetler gelirken, iş nedeniyle yurtdışına çıktığını belirtenlerin oranı ise %26.9 oldu. 2014 yılında seyahat sigortası primlerinde ise bir önceki yıla göre %19 oranında büyüme sağlanarak 61.9 milyon TL prim üretildi.

Seyahat Sigortası Yaptırırken Bunlara Dikkat

  • Eğer tur satın alıyorsanız, zorunlu sigorta kapsamındaki iade ve teminat şartlarını iyice inceleyin.
  • Tur şirketi dışında bir seyahat sigortası almayı düşünüyorsanız, poliçenizde sağlık, yardım ve destek teminatlarının olduğuna mutlaka dikkat edin.
  • Poliçenizi size 24 saat boyunca destek verecek bir sigorta şirketinden yaptırın.

Seyahat Sigortanızı Sigortam.net’ten Yaptırın

Yurtdışı veya yurtiçi seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz aksilikler veya sağlık problemleri karşısında zor durumda kalmamak için hemen online olarak seyahat sigortası başvurusu yapın, ihtiyacınız olan poliçeye Sigortam.net avantajları ve olanakları ile sahip olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL