Seyahat Sigortasında Bulunması Gereken Güvenceler

Seyahat sigortası; uzun zamandır hayalini kurduğunuz, planını yaptığınız  seyahatlarde sizi beklenmedik durumlardan koruyacak bir sigorta çeşidi.

Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerinde karşılaşabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bu sigorta ile beklenmedik durumlara karşı hem kendinizi hem sevdikleriniz koruyabilirsiniz.

Keyifli bir tatil ya da iş gezisi için; kaza, sakatlanma veya diğer herhangi bir sağlık sorununa karşı mutlaka seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı öneriyoruz.

Ancak diğer bir bütün sigorta poliçelerini alırken dikkat etmemiz gereken durumlar olduğu gibi seyahat sigortasını da alırken dikkat etmemiz gereken noktalar var. Öncelikle seyahat sigortası alırken;  poliçenizin başlayacağı tarihten biteceği tarih, seyahate katılacak kişi sayısı gibi ayrıntılara dikkat edilmesi çok önemli. 

Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!

Seyahat Sigorta Poliçesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 

 • Ani bir rahatsızlanmada veya hastalıkta, sigorta sahibi için yapılacak tedavi masrafları,
   
 • Sigorta sahibinin tedavisinin yapılacağı en yakın sağlık kuruluşlarına ulaşımı ve masrafları,
   
 • Tedavi sonrasında sigorta sahibinin ikametgah adresine ulaşım giderleri,
   
 • Sigorta sahibinin ölmesi durumunda nakil masrafları,
   
 • Sigorta şirketleri bu sayılan güvenceleri sigorta poliçesinde göstermelidir. Sigorta şirketleri bu temel güvenceler dışında sigortalı talebi doğrultusunda ek teminatlara da yer verebilir.

‘’En Uygun Seyahat Sigortasını Almanın Püf Noktaları’’, ‘’Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?’’ yazılarımızı da okuyarak seyahat sigortası hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden sehayat sigortası başvuru formu doldurun, seyahat sigortası fiyatları arasından seçim yaparak sadece 3 dakikada sigorta sahibi olun. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL