444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Seyahat Sigortasının Sigorta Sahibine Faydaları

03 Temmuz 2014

Her yıl bütçesinin önemli bir kısmını tatil planı için ayıran veya sıklıkla iş gezilerine çıkan kişiler için önemli bir güvence sağlar seyahat sigortası

Seyahat sigortası ile özellikle yurt dışına çıkacak sigorta sahibi vize almanın ön koşulunu yerine getirirken, seyahat sigortası sayesinde başına gelebilecek kötü sürprizlere karşı önlem almış olur. 

Bu güvenceyi sağlayan seyahat sigortası primi hesaplanırken farklı etkenler belirleyici rol oynar bunlar; seyahat edecek kişi sayısı, seyahat yapılan-yapılacak ülke, seyahate katılan kişilerin yaş ve cinsiyetleri, her sigorta çeşidinde de olduğu gibi poliçe teminat limitleri gibi bilgiler sigorta primi hesaplamasında rol oynar.

Seyahat sigortası güvencesi eğer yurt dışınaysa yapılacak seyahat ülke sınırlarının dışına çıkılmasının tespiti ile başlar, ülke sınırlarına geri dönülmesi ile poliçe teminatları sona erer.

Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!

Seyahat sigortası teminat ve kapsamı sigorta sahibi ihtiyaçları ve alışkanlıkları göz önüne alınarak hazırlandığında ekonomik olacaktır.

Ekonomik olmakla birlikte sağlığınızı ve yolculuğunuzu güvence altına almış olduğunu bilmenizin vereceği tatminle tatilinizi veya seyahatinizi huzurlu geçirir, sürpriz bir sağlık sorununda maddi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmazsınız.

Seyahat Sigortasının Kolaylıkları
 

 • Seyahat sigortası poliçenize alternatif, sağlık sigortası da satın alırsanız yurt dışı teminatı ekletmeniz faydanıza olacaktır. 
   
 • Sağlık sigortası poliçesine eklettirdiğiniz yurt dışı teminatı için seçeceğiniz limitler dahilinde seyahat sigortanıza ek hizmet alabilirsiniz.
   
 • Sağlık sigortası hizmetlerinin arasında yurtdışında sağlık sorunları sebebinin neden olduğu zorunlu konaklama ücretleri, ülkenize dönüş için kullanacağınız kara ya da hava taşıtı,doktor ve hemşire hizmetleri için de teminat bulunur. 
   
 • Ani bir durum ile karşılaşmanız halinde dönüş, kaybolan veya çalınan bagajlarınızın bulunarak getirilmesi gibi masrafları karşılar.
   
 • Sigorta sahibinin ve halinde cenaze masrafları ve yakın kişilerin seyahati gib ek masrafları karşılar.

Özellikle yurt dışı gezilerinde önemli oranlarda avantaj sağlayan seyahat sigortası basit hatalar sebebiyle hem zaman kaybına hem maddi kayıplara sebebiyet verebiliyor. Bu sebeple öncesinde nelere dikkat etmeniz konusunda bilgi sahibi olmalı, doğru sigorta şirketlerinden doğru teminatları ile sigorta sahibi olmalısınız.

Siz de uzun süredir hayalini kurduğunuz tatilinizi veya önemli bir iş seyahatini korumak için seyahat sigortası başvurusu yapın, seyahatinizi riske atmayın!
 

 


Okumaya Devam Edin

Seyahat Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

17 Haziran 2010 Perşembe
Seyahat sigortası ve avantajlarından 18 - 65 yaşları arasındaki dileyen herkes kendisi ya da ailesiyle birlikte yararlanabilir.

Niçin Seyahat Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe
Yurtiçi veya yurtdışı seyahatleriniz sırasında ortaya çıkabilecek hastalık, kaza ve bagaj kaybolması gibi riskleri seyahat sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.

Sigortalının Seyahat Sırasında Vefatı Durumunda Tazminat Ödenir mi?

11 Ekim 2010 Pazartesi

Seyahat sigortası, kapsam olarak seyahat sırasında başa gelecek hastalıklar için yapılmakta ve tedavi masraflarını karşılamaktadır.