Sigortalının seyahat sırasında vefatı durumunda tazminat ödenir mi?| Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortalının Seyahat Sırasında Vefatı Durumunda Tazminat Ödenir mi?

Seyahat sigortası, kapsam olarak seyahat sırasında başa gelecek hastalıklar için yapılmakta ve tedavi masraflarını karşılamaktadır. Ancak sigorta alırken, seyahat sırasında vefat teminatı da eklenebilir. Bu teminat standart bir poliçede yer almamakta, isteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Vefat ve kalıcı sakatlık risklerini içeren sigortalar ferdi kaza sigortası olarak düzenlenmektedir.
 
Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!
 
Bu teminatın alınması durumunda sigortalının kaza sonucu vefatı halinde lehdara (sigorta tazminatından yararlanacak kişiye) poliçede belirtilen limitler dahilinde tazminat ödenir.

Ayrıca sigorta şirketleri seyahat sigortası teminatları arasına yurtdışında vefat halinde cenazenin hazırlanması, havayolu ile nakil veya yurtdışında defin işlemlerini de dahil edebilmektedirler.

Seyahat sağlık sigortalarının kapsam ve teminatlarını öğrenmek için başvuru formunu  doldurabilirsiniz


Benzer İçerikler

Seyahat Sigortasının Geçerlilik Süresi Nasıl Uygulanılır?

Teminatlar ise poliçenin geçerlilik süresi içerisinde gidilen ülkenin gümrüğünden giriş ile başlar, Türkiye gümrüğünden giriş ile sona erer.

Devamını Oku

Neden Yurtdışı Seyahat Sigortası Yaptırmalısınız?

Seyahat sağlık sigortası yurtdışında bulunurken hastalık veya kaza halinde acil tıbbi yardım ve tedavi giderlerinin karşılanmasını sağlamaktadır.

Devamını Oku

Birden Fazla Seyahat Sigortası Düzenlenebilir mi?

Sigortalı, sigorta şirketleriyle aynı rizikolara karşı aynı süreye rastlayan başka seyahat sigortası yapacaksa bu durumu sigortacılara bildirmelidir.

Devamını Oku