444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tatile Çıkanlar Sigorta ile Güvencede Olacaklar

Milliyet
 
Seyahat acentelerine sattıkları paket turlarda tatilcilere verecekleri hizmeti güvence altına almak için sigorta yaptırma zorunluluğu getirildi.
Her yıl bütçesinin önemli bir kısmını tur programları için ayıran tatilciler, yatırdıkları tutarın karşılığında alacakları hizmetin kendilerine garanti edildiği şekilde olmasını istiyor. Bu amaçla seyahat acentelerine, sattıkları paket turlarda tatilcilere verecekleri hizmeti güvence altına almalarını sağlamak amacıyla sigorta yaptırma zorunluluğu getirildi.
Zorunlu sigorta, seyahat acentelerinin iflasları da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle yerine getiremedikleri hizmetlerinden doğacak sorumluluklarını garanti altına alacak. Seyahat acenteleri, paket tur sözleşmesi düzenlerken müşteriye, kaza ve hastalık halinde dönüş masraflarını, her türlü kazadan doğan zararını ve tedavi masraflarını poliçe limiti kadar karşılayacak şekilde sigorta ettirilebileceğini bildirmekle yükümlü olacak. Bu bağlamda, Tüketici 'Zorunlu Seyahat Sigortası' ile kendisine sunulan hizmetler hakkında açıklayıcı ve geniş bilgilere sahip olup güvenle tur programlarında yer alacak. Seyahat acentesinin yerine getiremediği yükümlülüklerde ise müşteri, sigorta kapsamındaki zararını doğrudan sigorta şirketinden talep edebilecek.

Benzer İçerikler

HDI Sigorta ile Güvenli Seyahatin Kapılarını Aralayın!

HDI Sigorta seyahat sigortası ürünüyle yurtdışına çıkan sigortalının nakit parasını kaybetmesi gibi durumlar karşısında yanında oluyor.

Devamını Oku

Ruslar Türkiye’de Hasar Alıyorlar!

Türkiye, Rus turistlerin yaşadığı turizm kazalarında Mısır’ın ardından ikinci sırada yer alırken, ödenen sigorta tazminatı bakımından birinci oldu.

Devamını Oku

Turizm Şirketleri Zorunlu Olmasına Karşın Paket Tur Sigortasını Yaptırmıyor

2007'de uygulamaya giren paket tur sigortasını, maliyeti artırdığı gerekçesiyle sadece birkaç seyahat acentesi yaptırıyor. Sigortacılar mali yapısı güçlü şirketlere teminat veriyor.

Devamını Oku