444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tatile Çıkanlar Sigorta ile Güvencede Olacaklar

25 Ağustos 2011
Milliyet
 
Seyahat acentelerine sattıkları paket turlarda tatilcilere verecekleri hizmeti güvence altına almak için sigorta yaptırma zorunluluğu getirildi.

Her yıl bütçesinin önemli bir kısmını tur programları için ayıran tatilciler, yatırdıkları tutarın karşılığında alacakları hizmetin kendilerine garanti edildiği şekilde olmasını istiyor. Bu amaçla seyahat acentelerine, sattıkları paket turlarda tatilcilere verecekleri hizmeti güvence altına almalarını sağlamak amacıyla sigorta yaptırma zorunluluğu getirildi.

Zorunlu sigorta, seyahat acentelerinin iflasları da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle yerine getiremedikleri hizmetlerinden doğacak sorumluluklarını garanti altına alacak. Seyahat acenteleri, paket tur sözleşmesi düzenlerken müşteriye, kaza ve hastalık halinde dönüş masraflarını, her türlü kazadan doğan zararını ve tedavi masraflarını poliçe limiti kadar karşılayacak şekilde sigorta ettirilebileceğini bildirmekle yükümlü olacak. Bu bağlamda, Tüketici 'Zorunlu Seyahat Sigortası' ile kendisine sunulan hizmetler hakkında açıklayıcı ve geniş bilgilere sahip olup güvenle tur programlarında yer alacak. Seyahat acentesinin yerine getiremediği yükümlülüklerde ise müşteri, sigorta kapsamındaki zararını doğrudan sigorta şirketinden talep edebilecek.

Okumaya Devam Edin

Jolly Tours 2010 Hedefi

20 Mayıs 2010 Perşembe
Jolly Tours Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ve Genel Müdür Figen Erkan: 2010 yılında yüzde 35’lik artış hedeflediklerini söyledi.

Yanar Döner Sigorta!

23 Mayıs 2010 Pazar
İzlanda'da patlayan ve külleri global hava trafiğini bile hala felç etmeye devam eden volkan, sigortacılara yeni bir iş kapısı yarattı.

Turizm Şirketleri Zorunlu Olmasına Karşın Paket Tur Sigortasını Yaptırmıyor

27 Mayıs 2010 Perşembe
2007'de uygulamaya giren paket tur sigortasını, maliyeti artırdığı gerekçesiyle sadece birkaç seyahat acentesi yaptırıyor. Sigortacılar mali yapısı güçlü şirketlere teminat veriyor.