Uçakla Seyahat Etmeden Önce Dikkat Edilecekler

Uçakla seyahat en kolay ve hızlı yolculuklardan biridir. Tatile çıkmak, iş gezisine gitmek vs. amacıyla uzun saatler boyunca araba ya da otobüsle yolculuk etmek kişiler için hem bedensel hem de ruhen sıkıntı oluşturur. Aynı pozisyonda saatlerce oturmak ve uzun saatler boyunca bitmeyen yolculuk…

Uçakla seyahate çıkarken dikkat etmediğiniz noktalarda yolculuğunuz sandığınız kadar güzel gitmeyebilir. Keyifli bir seyahat gerçekleştirmek için mutlaka önerilerimizi dikkate alın.

Bavul Hazırlama

Özellikle bayanlar için tatile çıkmanın en keyifli aşaması olan valizin hazırlanması maxsimum bagaj ağırlığı dikkate alınarak yapılmalıdır. Ayrıca gidilen ülkenin hava şartları ve kalınacak gün sayısına göre gerçekten ihtiyaç duyacağınız eşyalara öncelik vermeniz fazla yük taşımanızı da önler.

Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!

Zamanlama

Uçakla seyahatlerde önemli bir nokta uçuş saatinden önce havaalanında olmaktır. Kontrol ve bagaj işlemleri olabilecek sıra ihtimalini de düşünerek, ayrıca yoldaki trafiği de göz ardı etmeyerek evden çıkılması gerekir. Belirtilen zamanda uçuş kapasında olmadığınızda uçağa alınmama riskiniz vardır.

Yurt Dışı Seyahati

Yurt dışına çıkacak olan kişiler gidecekleri ülkenin parasını mutlaka yanlarında bulundurmalı ve orada Türk parasının geçmeyeceğiniz unutmamalıdır. Uçuştan önce bankalardan ya da havaalanından 15 TL ödeme yaparak yurt dışı çıkış harcının kontunu almayı unutmayınız. Gideceğiniz ülkeyle ilgili önceden detaylı araştırma yapmalı, kalacağınız adres, ulaşım şartları, hava koşulları, saat dilimi vs. bilgileri edinmelisiniz. Duş jeli, şampuan, krem vs. gibi ihtiyaç duyacağınız ürünlerin seyahat boylarını yanınıza almanız ağırlığınızın hafif olmasını da sağlayacaktır.

Uçak Korkusu Olanlar

Uçaktan korkan kişiler aşağıdaki önerilerimizi dikkate alarak bu korkularıyla daha kolay baş edebilirler.

 • Trafik kazalarının uçak kazalarından çok daha sık yaşandığını unutmayın.
   
 • Uçak hava boşluğunda sallanması normal bir durumdur. Kara taşıtlarıyla yaptığınız yolculuklarda yol şartlarından dolayı daha fazla sallandığınızı unutmayın.
   
 • Uçakların zor yol şartlarına dayanıklı ve güvenilir bir şekilde üretildiği gerçeğini aklınızdan çıkarmayın.
   
 • Olumlu düşünün, sizin gibi birçok kişinin uçtuğunu ve sonucunda bir şey olmadığı gerçeğini aklınıza getirin.
   
 • Uçağın çıkardığı sesleri dinlemek yerine sakin olun hatta uyumaya çalışın.
   

Gittiğiniz yerde güvenliğiniz çok önemlidir. Bu nedenle seyahat sigortası ihmal edilmemelidir. En uygun sigorta fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net üzerinden seyahat sigortası başvuru formunu doldurun, huzurlu bir yolculuğun tadını çıkarın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL