Seyahat Sigırtasında Volkanik Kül Poliçesi - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yanar Döner Sigorta!

HT Ekonomi
 
Sigortacılar gündemi çok yakından takip ediyor. Bir sigorta şirketi 'volkanik kül poliçesi' çıkarıyor 
 
Seyahat sigortasında volkanik kül teminatıİzlanda'da patlayan ve külleri global hava trafiğini bile hala felç etmeye devam eden volkan, sigortacılara yeni bir iş kapısı yarattı.
 
Ünlü sigorta şirketi Aviva, İngiltere'de volkanik kül sigortası çıkarmak için harekete geçti. Sigorta, volkanik kül nedeniyle uçuşu iptal edilen ve havaalanlarında mahsur kalan kişilere yönelik olacak ve bu sigortayı yaptıranlar, volkanik küller nedeniyle bundan sonra aynı sorunla karşılaşırsa zararını sigorta şirektinden tahsil edebilecek.
 
Standart seyahat poliçesine eklenecek olan bu seçenekle tatilcilerin iptal edilen rezervasyonlarının ve uğradıkları kayıpları tahsil edebilmesi planlanıyor.
 
1 Haziran'dan itibaren yeni sigorta yaptıracak veya mevcut seyahat sigortasını yenileyecek olan kişilere sunulacak bu seçenekle tatilciler, havaalanının aynı sebeple kapanması durumunda da sigorta şirketinden tazminat talep edebilecek.
 
Bu poliçe ilk kez Aviva tarafından çıkarılmış olsa da diğer sigorta şirketlerinin de hızla seyahat sigortası poliçelerine bu seçeneği ekleteceği tahmin ediliyor.

 


Benzer İçerikler

Yanar Döner Sigorta!

İzlanda'da patlayan ve külleri global hava trafiğini bile hala felç etmeye devam eden volkan, sigortacılara yeni bir iş kapısı yarattı.

Devamını Oku

Ruslar Türkiye’de Hasar Alıyorlar!

Türkiye, Rus turistlerin yaşadığı turizm kazalarında Mısır’ın ardından ikinci sırada yer alırken, ödenen sigorta tazminatı bakımından birinci oldu.

Devamını Oku

2014 Erken Rezervasyon Dönemi Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, THY, TUROB ve TÜROFED önderliğinde başlatılan Erken Rezervasyon Kampanyası, ‘Tatil Herkesin Hakkı’ ve ‘Yerinizi Şimdiden Ayırtın’ sloganlarıyla resmi olarak başladı.

Devamını Oku