Seyahat Sigırtasında Volkanik Kül Poliçesi - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yanar Döner Sigorta!

HT Ekonomi
 
Sigortacılar gündemi çok yakından takip ediyor. Bir sigorta şirketi 'volkanik kül poliçesi' çıkarıyor 
 
Seyahat sigortasında volkanik kül teminatıİzlanda'da patlayan ve külleri global hava trafiğini bile hala felç etmeye devam eden volkan, sigortacılara yeni bir iş kapısı yarattı.
 
Ünlü sigorta şirketi Aviva, İngiltere'de volkanik kül sigortası çıkarmak için harekete geçti. Sigorta, volkanik kül nedeniyle uçuşu iptal edilen ve havaalanlarında mahsur kalan kişilere yönelik olacak ve bu sigortayı yaptıranlar, volkanik küller nedeniyle bundan sonra aynı sorunla karşılaşırsa zararını sigorta şirektinden tahsil edebilecek.
 
Standart seyahat poliçesine eklenecek olan bu seçenekle tatilcilerin iptal edilen rezervasyonlarının ve uğradıkları kayıpları tahsil edebilmesi planlanıyor.
 
1 Haziran'dan itibaren yeni sigorta yaptıracak veya mevcut seyahat sigortasını yenileyecek olan kişilere sunulacak bu seçenekle tatilciler, havaalanının aynı sebeple kapanması durumunda da sigorta şirketinden tazminat talep edebilecek.
 
Bu poliçe ilk kez Aviva tarafından çıkarılmış olsa da diğer sigorta şirketlerinin de hızla seyahat sigortası poliçelerine bu seçeneği ekleteceği tahmin ediliyor.

 


Benzer İçerikler

HDI Sigorta ile Güvenli Seyahatin Kapılarını Aralayın!

HDI Sigorta seyahat sigortası ürünüyle yurtdışına çıkan sigortalının nakit parasını kaybetmesi gibi durumlar karşısında yanında oluyor.

Devamını Oku

Erken Rezervasyon Sigortası ile İptal Garantisi

"Beklenmedik bir durum çıkar, param yanar" kaygısıyla erken rezervasyonu kullanmayan misafirlerimiz bu sigortayla, tatillerine 72 saat kala koşulsuz iptal hakkına kavuştular.

Devamını Oku

Groupama Sigorta “SMART” Seyahat Sağlık Sigortası

Groupama Sigorta, Yurtdışı Klasik ve VIP Seyahat Sağlık ürünlerine SMART” Seyahat Sağlık Sigortası’nı da ekledi. “SMART” Seyahat Sağlık Sigortası, eğitim amacıyla yurtdışına giden ve seyahat süresi minimum 6 ay ile 1 yıl olan öğrencileri kapsıyor.

Devamını Oku